Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Gadżeciarze” z SP6 triumfują w ogólnopolskim Konkursie GEEK 2024


W piątek, 7 czerwca 2024 roku, w Warszawskim Domu Technika odbyła się uroczysta gala finału ogólnopolskiego konkursu GEEK – 2024, podczas której nagrodzono zwycięzców. Wśród laureatów znalazła się drużyna „Gadżeciarze” ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie.


Wykonany przez nich projekt „The Gadget” w kategorii koncepcja gry – szkoły podstawowe uzyskał pierwsze miejsce. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Bartosz Anisiewicz (7c), Szymon Krystkiewicz(8a), Wiktor Kuc (7a) oraz Stanisław Spyra (8a). Ogromne gratulacje!

Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz GovTech Polska, a także licznych marszałków województw. Wicepremier, minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski osobiście wręczał laureatom specjalnie przygotowane gratulacje i statuetki. Pan premier podkreślił, jak ważna w życiu jest pasja, która pozwala realizować najśmielsze plany.

Zwieńczeniem części oficjalnej był znakomity wykład dr. Piotra Zakrzewskiego, wiceprezesa Polskiego Urzędu Patentowego RP, który przypomniał, w jaki sposób chronić własność intelektualną i opowiedział o tym, kiedy warto wynalazki opatentować.

Po przerwie obiadowej na uczestników czekały kolejne atrakcje – zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki oraz spacer po Śródmieściu Warszawy z elementami grywalizacji, przygotowany przez Idzie.my.

źródło: SP 6 Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x