Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Adam Struzik po raz siódmy marszałkiem województwa


Adam Struzik po raz siódmy z kolei został wybrany marszałkiem województwa.  Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski pełnić będą funkcje wicemarszałków, a członkami zarząd wybrano Janinę Ewę Orzełowską i Annę Katarzynę Brzezińską. Choć w liczącym 51 radnych sejmiku większość ma koalicja KO i Trzeciej Drogi, wcześniej dwukrotnie odkładany był wybór marszałka i nowego składu zarządu województwa.


Przypomnijmy, marszałek Adam Struzik (PSL) uzyskał w wyborach samorządowych najwyższy wynik nie tylko na Mazowszu, ale i całym w kraju, zdobywając 74 814 głosów. Za kandydaturą Adama Struzika na marszałka województwa głosowało 33 radnych.

Radni województwa wybrali także wiceprzewodniczących sejmiku, dzięki czemu uzupełniony został skład prezydium sejmiku. Zostali nimi: Marcin Podsędek oraz Paulina Piechna-Więckiewicz.

Sejmik Województwa Mazowieckiego VII kadencji

W skład Sejmiku Województwa Mazowieckiego wchodzi: 20 radnych z PiS, 20 radnych z KO, 8 radnych z Trzeciej Drogi (2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe), jedna radna z Lewicy, jeden radny z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców oraz jeden radny niezrzeszony.

Koalicję Obywatelską w sejmiku województwa reprezentują: Katarzyna Bornowska, Anna Brzezińska, Krzysztof Chaberski, Alicja Dąbrowska, Robert Kempa, Tomasz Kucharski, Sylwia Lacek, Elżbieta Lanc, Katarzyna Łęgiewicz, Anna Majchrzak, Magdalena Nowacka, Wioletta Paprocka-Ślusarska, Marcin Podsędek, Wiesław Raboszuk, Rafał Rajkowski, Ludwik Rakowski, Krzysztof Strzałkowski, Igor Sulich, Aleksandra Śmietanka, Anna Uzdowska-Gacek.

Radnymi województwa mazowieckiego VII kadencji z ramienia Trzeciej Drogi 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe są: Grzegorz Benedykciński, Rafał Kowalczyk, Paweł Obermeyer, Janina Ewa Orzełowska, Piotr Papis, Dorota Stalińska, Adam Struzik i Konrad Wojnarowski.

Klub Prawa i Sprawiedliwości tworzą: Łukasz Cicholski, Artur Czapliński, Anna Kaszuba, Janusz Kotowski, Jakub Kowalski, Jarosław Krajewski, Wojciech Kudelski, Paweł Lisiecki, Katarzyna Lubiak, Andrzej Melak, Łukasz Mierzejewski, Magdalena Murawska, Damian Olszewski, Michał Orliński, Robert Perkowski, Błażej Poboży, Zdzisław Sipiera, Teresa Wargocka, Edyta Wietrak, Krzysztof Żochowski.

Radną województwa z ramienia Lewicy jest Paulina Piechna-Więckiewicz, a Konfederację i Bezpartyjnych Samorządowców reprezentuje Konrad Rytel. Radny Marek Martynowski, wybrany z list PiS, zadeklarował się jako radny niezrzeszony.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gruszki na wierzbie
Gruszki na wierzbie
1 dzień temu

No to teraz czekam na obiecany tunel pod torami kolejowymi w ramach unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego zarządzanego przez Marszałka. Ostatnia szansa aby przekonać nas że PSL coś dla nas zrobi.

Mirek
Mirek
1 dzień temu

PSL jak zawsze wycyckal PO

Optymista
Optymista
2 dni temu

No i bardzo dobrze. Będzie dobra współpraca z Burmistrzem i jego zastępcą. Nareszcie będą pozyskiwane środki z UE i Mława będzie się rozwijać, jak Ciechanów i Płońsk.

Xyz
Xyz
2 dni temu

Megabeton! Rekord światowy grzania posady. Znowu PSL pastwi się nad PO.
Platforma powinna się wstydzić, tak być rozgrywana przez mniejszość.

widły
widły
2 dni temu

niezatapialny

teresa
teresa
2 dni temu

Gratulacje!

Ważne że nie pisaki
Ważne że nie pisaki
2 dni temu

Brawo! Pokazaliście im gdzie raki zimują

widły
widły
12 godz. temu

poczekaj w lipcu,Ceny pradu .się po srasz

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x