Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskie ogródki działkowe do likwidacji? Burmistrz uspokaja


Nie ma planów likwidacji mławskich ogródków działkowych ani sprzedaży terenów, na których leżą. O tym, że działkowcy z Mławy mogą spać spokojnie, zapewnił burmistrz Piotr Jankowski prezesów Rodzinnych Ogródków Działkowych, z którymi spotkał się w ratuszu w czwartek 6 czerwca.


W związku z nowelizacją Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym właściciele działek w całej Polsce obawiają się, że tereny na których leżą ich ogródki będą mogły być wywłaszczone i przeznaczone np. na cele komercyjne.
Burmistrz zaprosił na spotkanie prezesów czterech ROD-ów znajdujących się na terenie Mławy, żeby za ich pośrednictwem uspokoić mieszkańców. Z Piotrem Jankowskim spotkali się Radosław Kacprzak (ROD „Pod Lasem”) Tomasz Łukasiak („Za Torem”), Włodzimierz Frelczak („550-lecia Mławy”) oraz Paweł Fabisiak („Relax”).

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby nasze działki mogły być zlikwidowane – mówi burmistrz. – To tereny zielone, rekreacyjne ważne dla mławian. Zapewniam, że nie ma żadnych planów ani zamierzeń, żeby zmienić przeznaczenie obszarów, na których leżą.

W Mławie, w ramach czterech ROD-ów, istnieje blisko 1000 ogródków działkowych, na prawie 40 hektarach. 

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
30 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jo jo
Jo jo
8 dni temu

Szkoda tylko Bunia , gdyby wygrał były by bloki , a tak po ptakach, brawo Jankowski

Anonimowo
Anonimowo
8 dni temu

25% najgorzej wynagradzanych członków zarządów zarabia poniżej 12 350 PLN brutto. Na zarobki powyżej 32 140 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych członków zarządów.
I to mi się właśnie podoba w ogródkach działkowych :):):). Tak, to są pensje w ROD. Jak ktoś zna jego historie, to wie skąd się takie zarobki wzięły. Nie będę się o tym rozpisywać. Sami działkowcy są o tym średnio poinformowani. Ustawa była napisana w związku z planowaniem przestrzennym. Jak wiemy brak takich planów umożliwia np Burmistrzowi samodzielną decyzję o wydawaniu zgody na inwestycje i w otoczeniu domów jednorodzinnych powstają bloki itd,itd. Mamy tego realne przykłady. Dlatego plany ogólne mają powstać do 2025r i tyle. Mają powstać z konsultacją społeczności lokalnych i tutaj członkowie zarządów będą mogli się wykazać:).

Włodek
Włodek
9 dni temu

Ależ mamy super burmistrza….intelektualista i erudyta. Nrawo

Emeryt
Emeryt
9 dni temu

No bohater narodowy sam ma działkę .Może by się pochwalił czy załatwił jakieś fundusze dla miasta,ski się spotkał
Jak narazie to zaczął od zwalniania ludzi z pracy a dokładnie to chce rozwiązać CUW który obsługuje szkoły instytucje takie jak MOSiR MDK biblioteka miejska przedszkola no i emerytów związanych ze szkolnictwem

Doemeryt
Doemeryt
9 dni temu
Reply to  Emeryt

Przez tyle lat CUWu nie było i wszystkie jednostki funkcjonowały. Likwidacja to dobra decyzja. Ale oczywiście zmniejszy się liczba kierowników, stąd Twoje żale.

Emeryt
Emeryt
8 dni temu
Reply to  Doemeryt

Przez ile lat
No tak trzeba zwolnić ludzi żeby sobie dać najwyższa stawkę jaka jest możliwa
MOSiR zwolnić
MDK zwolnić
CUW cwolnic
I swoich wsadzić na te miejsca
Brawo

Mławiak
Mławiak
8 dni temu
Reply to  Emeryt

Zmiany kadrowe są koniecznością w Urzędzie Miasta niemiła obsługa, pracują jak za karę, z góry traktują petentów, o emerytach nie wspominając młodzi nie mają pracy więc czas na dobre zmiany

Anonimowo
Anonimowo
9 dni temu

Wspaniały artykuł o niczym. Brawa dla pismaka za wypociny .

Piotr
Piotr
9 dni temu
Reply to  Anonimowo

Jaka zmiana redakcji. Gdy Kowalewski był Burmistrzem to krytyka była na każdym korku, teraz miasto mlekem i miodem płynące

and
and
9 dni temu
Reply to  Piotr

Widocznie Kowalewski dawał powody do krytyki. A za co chciałbyś na razie skrytykować Jankowskiego?

Cardi
Cardi
9 dni temu
Reply to  and

Za zwalnianie pracowników,a przyjmowanie nierobów bez inteligencji władających wulgaryzmami.

and
and
8 dni temu
Reply to  Cardi

Nierobów bez inteligencji za to z odpowiednimi koligacjami zatrudniał też Kowalewski. Kowalewski też zwalniał pracowników z urzędu, niektórzy się z nim do dzisiaj sądzą, niektórzy machnęli na to ręką. I jakoś cisza o tym była, nikt nie rozdzierał szat. Kowalewskiemu nie chcieliście napisać prawdy w oczy po jego 18 latach na stołku, a Jankowskiego chcesz oceniać po miesiącu. Mława chciała zmian, a tego się nie zrobi z byłą rzecznik, sekretarz czy niektórymi dyrektorami czy prezesami

atoheca
atoheca
9 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ech Magdaleno, nudzi ci się na chorobowym? ów „pismak” to jeden z twoich byłych podwładnych z urzędu, twoja szkoła nie poszła na marne

Czytelniczka
Czytelniczka
9 dni temu

Szkoda. Na ich terenie powinien powstać publiczny park miejski. A nie jakieś prywatne ogrodzone posiadłości.

Uczestnik
Uczestnik
9 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Czytelniczko, na swojej posesji zasadź sobie park,zresztą jak nie wiesz to w naszym mieście jest już park.

dobra rada
dobra rada
9 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Na szczęście nie rządzi Don Kowallo, bo w ciągu pięciu lat zamiast ogródków zapewne by powstało osiedle z bloków i tyle.

do czytelniczki
do czytelniczki
8 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Park pod lasem ?

Jo jo
Jo jo
8 dni temu
Reply to  Czytelniczka

Komuś żal dupsko ściska, że działaczki nie ma , jeden park wystarczy , szoszony w nim chlajo

Zdzierstwo do sprawdzenia.
Zdzierstwo do sprawdzenia.
10 dni temu

Ceny działek GRUBO PRZESADZONE. BRAK SŁÓW.

Marchewka
Marchewka
10 dni temu

Można jednak załatwiać sprawy normalnie . Zaprosić jak człowiek przedstawicieli i wytłumaczyć.

Bidulki? Chyba nie wszyscy.
Bidulki? Chyba nie wszyscy.
10 dni temu

czyli co trzydziesty mieszkaniec Mławy ma ogródek działkowy w ramach ROD, uśredniając i wliczając w to niemowlęta. To bardzo dużo. Może niektórzy mają po kilka ogródków i dysponują Niny w celach handlowo-spekulacyjnych. A to już nie jest rekreacja. To działalność komercyjna. Zaczął bym od sprawdzenia tego począwszy od ludzi z zarządów i ich rodzin.

Do odp zatroskana
Do odp zatroskana
10 dni temu

Chyba Ci się system ZOMO włączył

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
10 dni temu

Nie z pewnością włączył sie system normalności -+ to nie tajemnica że ci którzy je posiadają często nimi handlują — taka działkę można kupić za 20’000 lub 30’000 tysięcy i dlatego winno być to sprawdzone !! Dosyć kombinowania !!

Ssss
Ssss
10 dni temu
Reply to  MŁAWIANIN !!!

Ja mam działkę i każdy kto trochę się zna (niekoniecznie na matematyce) wie, że takie ogródki są z pokolenia na pokolenie, lub nabywane komercyjnie, ale spekulowanie że tu wchodzi jakiś biznes jest śmieszne. Owszem pewnie czasami są ci co sprzedają i na tym zarabiają, ale mają do tego prawo. Poza tym taka dzialka jest świetnym miejscem rekreacyjnym i posiadanie jej jest raczej pielęgnowane, bo nie ma tego za wiele.

Analizator
Analizator
10 dni temu

HAHA

Bnm
Bnm
10 dni temu

Na ogródkach jest ładnie a Mława mimo zmiany władzy zarośnięta chwastami.. Na rondach nie widać samochodów osobowych a wzdłuż ulic pasy zieleni na których ogromne chwasty. Niech władze przejedzie się po mieście i zobaczy co się dzieje. Nie wspomnę już o chronicznym braku koszy na śmieci.

Alicja
Alicja
10 dni temu
Reply to  Bnm

No właśnie, jaki jest problem żeby tych koszy na ulicach na śmieci było więcej. Na Sienkiewicza 70 są tylko dwa kosze a ludzi setki i rzucają te śmieci gdzie popadnie – kto za to odpowiada???

Lokales
Lokales
10 dni temu
Reply to  Alicja

Ludzie za to odpowiadają, są kraje gdzie nie ma śmietników na ulicach i śmieci się tam nie walają…

Alicja
Alicja
10 dni temu
Reply to  Lokales

Powiedz to tym ludziom….

joanna
joanna
9 dni temu
Reply to  Bnm

większość tych rond to albo starosty albo wojewódzkie

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x