Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gminny Dzień Dziecka w Wieczfni Kościelnej


W poniedziałek 3 czerwca br. na obiektach Przyszkolnego Centrum Sportowego przy Szkole Podstawowej w Wieczfni Kościelnej zorganizowany został Gminny Dzień Dziecka. Wydarzenie skierowane było do wszystkich uczniów trzech szkół podstawowych z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna oraz do wszystkich grup przedszkolnych z gminy.


Podobnie jak w ubiegłych latach wydarzenie połączone było z Gminnymi Igrzyskami Sportowymi. Starsi uczniowie mieli okazję rywalizować w kilku konkurencjach sportowych. Wyłoniono najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej między innymi w biegach krótko i długodystansowych, skoku w dal czy rzucie piłeczką palantową.

Młodsze dzieci miały przygotowanych kilka atrakcji w postaci różnych animacji. Nauczycielki z klas I-III przygotowały szereg zabaw sprawnościowych i konkurencji sportowych. Największą popularnością cieszyły się chusty animacyjne połączone z wieloma zadaniami i ćwiczeniami wydającymi od dzieci wykazania się zwinnością, szybkością i gibkością.

 Najmłodsi uczestnicy wydarzenia, grupy przedszkolne bawiły się w stylu hawajskim. Nie zabrakło animacji, tańców, baniek mydlanych, malowania desek i palm. Wszystkie dzieci chętni korzystały z Baru TIKI gdzie rodzice wspólnie w opiekunkami przygotowały szereg słodkości, owoców tropikalnych i soczków. Tradycyjne zjeżdżalnie i specjalnie przygotowana ścianka wspinaczkowa również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W programie Gminnego Dnia Dziecka znalazły się również pokazy wozu strażackiego i sprzętu strażackiego oraz pokazy sprzętu policyjnego. Działania zostały przygotowane przez zaprzyjaźnione jednostki z terenu gminy.

Wszystkie dzieci chętnie korzystały z przygotowanego cateringu. Tradycyjnie był przygotowany w formie grilla a dzieci przygotowanego przez obsługę techniczna szkoły.

Dodatkową atrakcją dla uczestników był punkt medyczny. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z ulotkami dotyczącymi zdrowego stylu życia, zbadać swoje ciśnienie oraz poziom cukru.

Gminny Dzień Dziecka oraz Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne dofinansowany został w ramach projektów edukacyjno-sportowych, które zostały opracowane w szkole przez dyrektor Hannę Bojarską oraz Zbigniewa Krystkiewicza. Szkoła pozyskała środki finansowe z Gminnej Komisji Alkoholowej oraz z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programów MAŁYCH GRANTÓW. Współrealizatorem wydarzenia była Gminny Ludowy Klub Sportowy Wieczfnianka z Prezesem Piotrem Bawarskim na czele.

Całe wydarzenie podsumowane zostało uroczyście przez wójta Mariusza Gębalę, przewodniczącego rady  Tomasza Turowskiego oraz dyrektor Hannę Bojarską. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i statuetki indywidualne. Każda ze szkół otrzymała również pamiątkowe puchary.

źródło i fot. SP Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x