Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ryzykowali własne życie, by uwolnić aresztowanych


Już po raz 11, rekonstruktorzy z Mławy, Przasnysza, Płońska przygotowali dla mieszkańców uliczne widowisko. Na ulicy Reymonta w Mławie, odbędzie się inscenizacja, przypominająca o autentycznych wydarzeniach, które miały tu miejsce w nocy z 2 na 3 czerwca 1945 roku, kiedy to grupa żołnierzy niepodległościowego podziemia zaatakowała Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Mławie i po brawurowej akcji uwolniła przetrzymywanych tam więźniów.


– W tym roku mamy nieco skromniejszy budżet, ale nadrabiamy to większym zaangażowaniem osób z 79 pp Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiechy. rekonstruktorów cywilnych z Mławy, a także naszych kolegów z Płońska, Przasnysza i innych miejscowości. Na pewno nie zabraknie ciekawych i widowiskowych efektów oraz wartkiej akcji – zachęca w imieniu organizatorów Zbigniew Ruszkowski.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x