Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs plastyczny ,,Wesołe ludki pomagają na smutki” rozstrzygnięty


86 prac z 14 szkół naszego powiatu wpłynęło do organizowanego po raz pierwszy konkursu plastycznego ,,Wesołe ludki pomagają na smutki”.  Jury oceniało prace w 5 kategoriach wiekowych i miało co robić, ponieważ prace były bardzo ciekawe, a oceniać ich przesłanie nie jest łatwo. Nagrody wręczyli laureatom podczas podsumowującej gali – przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie – organizatora konkursu.


– Emocje można nazwać uczuciami, które towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Emocje to kolory duszy. Są cudowne, gwałtowne, niezwykłe, czasem barwne i ponure. Potrafią nas motywować do działania, albo niszczyć. Często zastanawiamy się jak sobie z nimi radzić – pisze o konkursie szkoła.

Twórczość plastyczna to jedna z form radzenia sobie z emocjami. Aby dzieci i młodzież mogły je wyrazić plastycznie powstał w tym roku powiatowy już konkurs plastyczny ,,Wesołe ludki pomagają na smutki”

Jego celem było: wspieranie postaw twórczych, wzrost świadomości własnych emocji, rozwój inteligencji emocjonalnej, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, umożliwienie uczniom wyrażania emocji, poszukiwanie nowych środków wyrazu artystycznego.

źródło i fot. SP 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
15 dni temu

Najlepsza szkoła od niedawna, a to co się tam teraz dzieje jest świetne. Ważne są wreszcie dzieci.

Ola
Ola
15 dni temu
Reply to  Rodzic

Rada pedagogiczna pracuje sumiennie pod kierunkiem takiej p.dyrektor oddanej pracy . To się nazywa powołanie do zawodu nauczyciela . Gratulacje. Wróciły czasy świetności SP nr 2 w Mławie z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x