Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożar w garażu dużego bloku w Mławie. To strażackie ćwiczenie [FILM]Pożar w garażu podziemnym w budynku wielorodzinnym z usługami i handlem przy ulicy Napoleońskiej to scenariusz trzydniowych ćwiczeń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Mławie, które odbyły się w dniach 21-23 maja 2024 roku.

Ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w budynku wielorodzinnym w Mławie

W ramach zapoznania strażaków z ewentualnymi zagrożeniami i trudnościami podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w budynku wielorodzinnym w Mławie kierownictwo mławskiej komendy w uzgodnieniu z zarządcą w/w budynku  zorganizowało strażackie ćwiczenia. Założenie do ćwiczeń zakładało pożar samochodu osobowego w garażu podziemnym oraz dwie osoby poszkodowane.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze z poszczególnych zmian służbowych jednostki  ratowniczo-gaśniczej mławskiej komendy. Ponadto w ostatnim dniu ćwiczeń uczestniczyli również druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnych w Turzy Małej, Szydłowa i Rzęgnowa.

W ramach ćwiczeń ratownicy doskonalili umiejętności praktyczne i wyrabiali prawidłowe nawyki podczas działań ratowniczo-gaśniczych ze szczególnym uwzględnieniem pożarów wewnętrznych. Ponadto zrealizowano cele dodatkowe, a wśród nich m. in. rozpoznanie operacyjne obiektu wraz z terenem przyległym, wdrożenie i zastosowanie odpowiedniej procedury medycznej w przypadku osób poszkodowanych, doskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych na tego typu obiektach.

Na koniec, uczestnicy ćwiczeń zostali zapoznani z budynkiem oraz omówiono rozwinięcie bojowe i wszelkie czynności podejmowane przez strażaków podczas manewrów co pozwoliło wybrać najkorzystniejsze formy działań ratowniczo-gaśniczych przy tego typu zdarzeniach.

źródło: KP PSP Mława

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x