Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zakończono pracę na ulicy Granicznej i Brukowej w Mławie


Zadanie pn. „Remont drogi powiatowej nr 2369W w Mławie” dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


W czwartek 16 maja dokonano odbioru robót zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 2369W w Mławie”. Koszt realizacji zadania to 2 724 476,06 zł.

W zakresie prac na ulicy Granicznej i Brukowej zostały wykonane roboty remontowe w postaci frezowania istniejącej nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 2369W na długości odcinka wynoszącej 977,69 m. Ponadto wykonano frezowanie w rejonie skrzyżowań drogi powiatowej z ulicami Tadeusza Kościuszki i Al. Św. Wojciecha, następnie z ulicą Stefana Roweckiego „Grota”, ulicą Graniczną i ul. Brukową oraz na zjazdach i miejscach postojowych w granicy pasa drogowego drogi powiatowej nr 2369W.

Po frezowaniu została wykonana warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego oraz ułożona nowa nawierzchnia. Na odcinku objętym opracowaniem dokonano regulacji wysokościowej wszystkich studni kanalizacyjnych, wpustów deszczowych, a także istniejących zaworów sieci wodociągowej oraz gazowej.

W związku ze złym stanem technicznym istniejącej sieci kanalizacji deszczowej uwzględniono również jej częściowy remont na odcinku o dł. 135,5 m. Istniejąca sieć kanalizacji deszczowej wraz z studniami i wpustami deszczowymi została zdemontowana, a w jej miejsce powstała nowa sieć kanalizacji deszczowej. Ponadto w rejonie istniejącego przejścia
dla pieszych na ulicy Brukowej obniżono istniejący krawężnik oraz rozebrano część istniejącego chodnika na dł 8 m, a następnie wybudowano nowy chodnik na dł 8 m.

W ramach robót nastąpiły zmiany dotychczasowej organizacji ruchu na drodze powiatowej. Zasadnicza zmiana dotyczy utworzenia nowego oznakowania poziomego na jezdni z wydzieleniem pasów dla ruchu pojazdów oraz pasów ruchu dla rowerów. Szerokość pasa ruchu dla pojazdów wynosi 3,0 m z lokalnym przewężeniem do 2,75 m, natomiast szerokość pasa ruchu dla rowerzystów wynosi 1,5 m z lokalnym przewężeniem do 1,25 m.

Źródłami finansowania są:

– dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 2 179 580, 84 zł

– pomoc finansowa Miasta Mława – 272 447, 61 zł

– wkład własny Powiatu Mławskiego – 272 447, 61 zł

Koszt całkowity zadania: 2 724 476, 06 zł

Umowę na dofinansowanie zawarto dnia 13.10.2023 r.

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]