Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiśniewo. Zderzenie motocyklisty z ciężarówką. Znamy ustalenia policji


Wczoraj na trasie Wiśniewo – Podkrajewo doszło do wypadku, na skutek zderzenia motocyklisty z samochodem ciężarowym. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy. Kierującemu motocyklem kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy z JRG Mława oraz OSP Podkrajewo, OSP Kowalewo i OSP Wyszyny Kościelne. Policja ustala okoliczności zdarzenia.


Aktualizacja.

Tuż przed godz. 15, służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze relacji Wiśniewo- Podkrajewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, tuż przed wypadkiem kierowca motocykla suzuki, jechał w kierunku Podkrajewa, wyprzedził samochód osobowy i wjechał na swój pas. W tym czasie, kierowca ciężarowego mana, 37-letni mieszkaniec Ostródy, jadąc w kierunku Wiśniewa i  skręcając w lewo, w drogę gruntową, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Motocyklista, tuż przed zderzeniem położył motocykl na jezdni, suzuki uderzyło w przód ciężarówki.  Sam motocyklista uniknął zderzenia, sunąc po jezdni ominął ciężarowego mana i zatrzymał się na poboczu. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Kierowca mana nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem ciężarowym. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi Ostródy prawo jazdy kategorii B. Trwają dalsze ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policjanci apelują o ostrożność – nikt nie jest na drodze sam. Zdarzenia z udziałem motocyklistów często pociągają za sobą poważne skutki. Warto więc pamiętać, że motocyklista jest mniej widoczny dla pozostałych kierowców. Omijając czy wyprzedzając inny pojazd z dużą prędkością naraża przede wszystkim siebie, gdyż  kierujący pojazdami mogą go nie widzieć lub w porę nie zareagować. Do wypadków z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami. Kierowców samochodów uczulamy na obecność na drodze zwiększonej ilości jednośladów. Odruch uważnego patrzenia  w lusterka oraz odpowiednio wczesnego sygnalizowania manewrów jest kluczowym element, warunkujący bezpieczeństwo na drodze.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x