Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oszukali tak co najmniej 15 stacji paliw. Płacili fałszywymi euro o wysokich nominałach


Dwaj młodzi, dwudziestokilkuletni obywatele Gruzji usłyszeli w mławskiej prokuraturze zarzuty wpuszczenia w obieg fałszywych banknotów o różnych nominałach, w tym 500 i 100 euro. Są już tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone, że kolejne osoby trafią do aresztu.


Od 4 marca mławska prokuratura i policja prowadzą śledztwo w sprawie wpuszczenia w obieg fałszywych banknotów o różnych nominałach, w tym 500 i 100 euro. Zostało ono wszczęte po zgłoszeniu takiego przypadku, przez jedną ze stacji paliw na terenie Mławy. W wyniku działań śledczych, sprawa została przez prokuraturę i policję rozbudowana i obecnie obejmuje teren północno – wschodniej Polski i różne stacje paliw, poczynając od Ełku a kończąc na Grodzisku Mazowieckim, a nawet sięgając Łodzi. W ramach tego postępowania zarzuty popełnienia co najmniej 15 tego typu przestępstw postawiono dwom obywatelom Gruzji,  którzy zostali już tymczasowo aresztowani i przebywają w areszcie śledczym w Działdowie.

– Mechanizm tego przestępstwa polegał na tym, że mężczyźni ci, głównie w porach nocnych, odwiedzali stacje paliw zwykle tych głównych sieci i puszczali w obieg banknoty wysokich nominałów, oczekując reszty w polskich, legalnych złotych. Takie, co najmniej 15 – krotne wpuszczenie w obieg, a jednocześnie doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ajentów, czy też koncernów się udało – mówi Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie.

– Mężczyźni częściowo przyznają się do winy, ale pomniejszają swoją rolę w tym przestępstwie. Zagrożenie karą za jedno takie przestępstwo to jest od roku do 10 lat, a finalnie można podwyższyć tę karę nawet do 30 lat – dodaje szef mławskiej prokuratury.

Jak informuje prokuratura, w tej chwili materiał dowodowy pozwala postawić tym mężczyznom jedynie zarzuty puszczenia w obieg fałszywych banknotów. Śledczy podjęli działania, by ustalić też, kto takie banknoty fałszuje.

16 maja br. Prokuratura Rejonowa w Mławie złożyła wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec obydwu obywatelom Gruzji na kolejne 3 miesiące, uwzględniając potrzebę dalszego gromadzenia dowodów oraz zapobieżenie ucieczki podejrzanych z terenu RP.

Na kanwie tejże sprawy, warto pamiętać o elementarnej ostrożności, w sytuacji, gdy przychodzą nieznani ludzie zwłaszcza o nocnej porze i robią drobne zakupy za duże nominały. To może być oszustwo.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gala
gala
20 dni temu

pracownicy stacji pazerni ha ha
od kiedy to w Polsce można euro płacić w gotówce

Prokuratura
Prokuratura
25 dni temu

Sprawa rozwojowa,czyli wydali wspólników,poszli na współpracę,60ki?

Hgjffhf
Hgjffhf
26 dni temu

A gruziny z jakiej racji są w Polsce! Zaczyna się robić jak w latach 90tych!!! Więcej wpuszczajcie !

mławianka
mławianka
26 dni temu
Reply to  Hgjffhf

Gruzinom PiS otworzył granice, a więc zapytaj Jarka albo Andżeja z jakiej racji są oni w Polsce.

Bóg
Bóg
25 dni temu
Reply to  Hgjffhf

Sami się prosiliscie to macie głupi narodzie masz miękkie serce to mniej twardą dupę

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x