Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Remont ulicy Sienkiewicza zakończony


Zakończyły się prace związane z realizacją zadania pn. „Remont drogi powiatowej Nr 4640W Bieżuń-Szreńsk-Mława (ul. Henryka Sienkiewicza) w Mławie”. W czwartek 16 maja dokonano odbioru robót zadania.


Zadanie „Remont drogi powiatowej Nr 4640W Bieżuń-Szreńsk-Mława (ul. Henryka Sienkiewicza) w Mławie” dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Początek opracowania znajduje się w km 29+300, natomiast koniec w km 29+600 drogi powiatowej nr 4640W. Długość wyremontowanego odcinka wynosi 300 m.

W ramach zadania odtworzono istniejącą jezdnię o szerokości 10,50 m, w ramach której wydzielono 2 pasy ruchu dla pojazdów o szerokości 3,50 m oraz dwa pasy ruchu dla rowerów o szerokości 1,75 m. Odtworzono chodniki o szerokości 2,00 m i długości 173,00 m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Natomiast szerokość zjazdów o nawierzchni z betonowej kostki brukowej kolorowej zostało dostosowane do szerokości istniejących bram.

Oś drogi składa się z odcinków prostych oraz łuków poziomych. Dokonano remontu 5 skrzyżowań z ulicą Sienkiewicza. Zrealizowany remont nie spowodował zmian w dotychczasowym systemie odwodnienia. Odprowadzenie wód opadowych odbywa się powierzchniowo za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Zostało uzupełnione oznakowanie poziome i pionowe.

Źródłami finansowania są:

– dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 418 504,35 zł

– pomoc finansowa Miasta Mława –161 932,37 zł

– wkład własny Powiatu Mławskiego – 161 932, 37 zł

Całkowita wartość zadania: 742 369, 09 zł

Umowę na dofinansowanie zawarto dnia 21.12.2023 r

 

mat.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]