Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nocna wizyta w mławskim muzeum


W ogólnopolską akcję „Noc Muzeów 2024”, która miała miejsce w sobotę 18 maja 2024 r., wpisało się również Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Trwające od 20:00 do 24:00 zwiedzanie ekspozycji, film o starej Mławie, konkursy dla dzieci, nocne rysunki i pokaz oraz warsztaty dawnych tańców dworskich – to atrakcje, które czekały na tych, którzy tej nocy postanowili odwiedzić muzeum.


Na progu muzeum, zwiedzających witał dyrektor Robert Zaborowski, który wręczał wszystkim okazjonalne bilety. Już na dole, w zaaranżowanej specjalnie na stare kino sali starego wyświetlany był 20-minutowy film pt. „Dawno temu w Mławie”. Na piętrze otwarte były muzealne ekspozycje, a gości witały wolontariuszki z Grupy Rekonstrukcyjnej Antoninki z Zespołu Szkół nr 2 w Mławie, oraz Pasje modowe „Camelele”. Nocne rysowanie odbywało się pod okiem Zdzisława Kruszyńskiego.  Chętni i odważni mogli nauczyć się pod kierunkiem grupy tancerzy Fundacji „Krzewienia Kultury – Zawkrzanie” historycznych tańców dworskich.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x