Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kto oferuje wsparcie dla aktywnych seniorów?


W dzisiejszych czasach senior staje przed trudnym wyborem. Zastanawia się, czy przejść na zasłużoną emeryturę, czy pozostać w pracy. Obie te sfery można połączyć. Odchodząc na emeryturę nie trzeba rezygnować z aktywności zawodowej. Lokalni pracodawcy w badaniu ankietowym przeprowadzonym przez INDEKS Ośrodek Badań Społecznych na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie wyrazili chęć nawiązania współpracy z osobami 50+. Wynika z tego, że pracodawcy chętnie uzupełnią deficyty kadrowe seniorami. Jest to pozytywny zwrot w kierunku dostrzeżenia potencjału i doświadczenia zawodowego osób, wydawałoby się nieaktywnych zawodowo.


Chcąc stworzyć warunki do rozwoju osobistego seniorów oraz wesprzeć ich w procesie aktywizacji zawodowej Powiatowy Urząd Pracy w Mławie organizuje szkolenie komputerowe. Kampania promująca podnoszenie umiejętności cyfrowych nosi nazwę „Aktywny Senior XXI wieku”. Szkolenie komputerowe dla seniorów jest bezpłatne, a jego realizację zaplanowano na czerwiec.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szkoleniem do odwiedzenia Mławskiego Centrum Aktywizacji Seniora, które mieści się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pacy w Mławie, ul. St. Wyspiańskiego 7.

 

 

mat. partnerski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]