Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe oświetlenie przejść dla pieszych oraz oznakowanie pionowe na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza z Hożą


Zakończono realizację zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Henryka Sienkiewicza z ulicą Hożą w Mławie” polegające na wykonaniu oświetlenia przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Henryka Sienkiewicza z ulicą Hożą w Mławie oraz wykonaniem nowego oznakowania pionowego wraz z wykonaniem azyli dla pieszych.


Dnia 16 maja 2024 odebrano inwestycję współfinansowaną ze środków Miasta Mława oraz środków własnych Powiatu Mławskiego.

W stanie pierwotnym na skrzyżowaniu ulicy Henryka Sienkiewicza z ulicą Hożą w Mławie znajdowały się dwa przejścia dla pieszych. W ramach zadania zostały wykonane nowe dedykowane oświetlenia powyższych przejść oraz strefy oczekiwania na chodnikach. Dwa słupy oświetleniowe umiejscowiono przy krawędzi chodnika od strony Osiedla Książąt Mazowieckich oraz dwa słupy także umiejscowiono na wyspach przejść dla pieszych.

Za pomocą stałej organizacji ruchu wykonano oznakowania poziome na odcinku od skrzyżowania ulicy Henryka Sienkiewicza do Ronda Niepodległości środkowego pasa wielofunkcyjnego przeznaczonego do ruchu pojazdów wyjeżdżających z ulicy lub wjeżdżających na ulicę o szerokości 3,00m. Ponadto w rejonie przejść dla pieszych zostały wykonane 4 azyle o wymiarach 2,5m x 4,0m z kostki granitowej 8×10 układanej na warstwie podsypki cementowo-piaskowej 1:4 o grubości 5 cm i warstwie podbudowy z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 stabilizowanej mechanicznie o grubości 20 cm oraz obramowano je krawężnikiem betonowym układanym na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. W ramach inwestycji powstały nowe oznakowania pionowe w ilości 13 znaków, 7 słupków i 6 kompletów znaków C-9 z słupkiem przeszkodowym U-5a oraz poziome w ilości 70,0 m2 zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu. Oznakowanie pionowe ze znaków zostało na nowe oraz uzupełniono o nowe znaki.

Źródłami finansowania zadania są:

Pomoc finansowa Miasta Mława: 122 150,00 zł

Wkład własny Powiatu Mławskiego: 122 151, 10 zł

Całkowita wartość zadania: 244 301, 10 zł

 

autor: Starostwo Powiatowe w Mławie

mat. sponsorowany

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]