Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uroczyste nadanie Januszowi Grochowskiemu tytułu Mławianin Roku


Gala przyznania tytułu Mławianin Roku 2023 odbyła się we wtorek 23 kwietnia br. w Sali na dachu Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Tytuł ten otrzymał Janusz Grochowski – ekonomista, archiwista i specjalista od marketingu, a dla mławian przede wszystkim miłośnik sportu i autor książek dotyczących historii mławskiego sportu.


Uroczystość ma już swój utarty przebieg. Genezę tytułu Mławianin Roku przedstawił zebranym Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Michał Nowakowski. Po nim, przewodniczący Kapituły Mławianin Roku – Stanisław Matyjasik – odczytał rozstrzygnięcie i zaprosił na scenę laureata. Januszowi Grochowskiemu towarzyszyło dwoje wnucząt  – Julia i Filip. Laudację wygłosił przedstawiciel  wnioskodawców i równocześnie przyjaciel Janusza Grochowskiego – doktor Andrzej Niewada.

Statuetkę Świętego Wojciecha wręczył laureatowi burmistrz Sławomir Kowalewski, a Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Michał Nowakowski wraz z członkami zarządu oraz Ewą Juszkiewicz wręczyli dyplom, z nadaniem tytułu Mławianin Roku 2023 oraz związaną z tytułem nagrodę honorową im. Profesora Ryszarda Juszkiewicza. Galę „Mławianin Roku 2023” uświetnił występ Joanny Kiszkurno, a uroczystość prowadził Mateusz Przybyszewski. Janusz Grochowski jest 25 osobą, której kapituła przyznała tytuł Mławianin Roku.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bnm
Bnm
1 miesiąc temu

Kto to jest ?

Zenek
Zenek
1 miesiąc temu

Ciekawa przemiana ustrojowa – od działacza partyjnego PZPR, absolwenta partyjnej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR do dokumentalisty mławskiego sportu.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Zenek

No proszę jednak znalazł się dawny działacz partyjny z tamtych lat, który pisze o Januszu Grochowskim — który tak jak dziś zawsze był człowiekiem który w tych obecnych zwariowanych czasach, swą działalnością zasłużył na TYTUL MLAWIANINA ROKU 2023!! — czy pisząc o Panu Grochowskim — nie dostrzegasz tego że w jedynej słusznej partii PiS która rządziła przez 8 lat działaczy partyjnych jest multum na czele z Jarosławem Kaczyńskim — który był w tamtych czasach wykładowca na wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu Leninizm, czyli WUML, jest TAKZE Prokurator Piotrowicz obecny sędzia Trybunału Stanu– czy to piszącemu nie przeszkadza!! ??? No ale cóż jak widać są i tacy wśród nas, którzy zapomnieli ,że TAKZE byli partyjnym działaczem, ale swymi zasługami z tamtych lat nie chcą się podzielić; natomiast dzielić się potrafią czyimś faktami z życiorysu !!
Z tego co wiem Pan Janusz był po prostu pracownikiem, a nie działaczem partyjnym !! — DUZO ZDROWIA PANIE JANUSZU– ZE DOCZEKAŁ PAN CHWILI — KIEDY WRESZCIE DOCENIONO PANA PRACE I ZAANGAŻOWANIE, KTORA PAN WYKONUJĘ Z POŻYTKIEM DLA HISTORII — NASZEGO MIASTA !!

Dżarek
Dżarek
1 miesiąc temu

piękna to była uroczystość, nie zapomnę jej nigdy.

PRAWDA
PRAWDA
1 miesiąc temu

lepiej firmy sprowadzcie bo będzie bezrobocie

MŁAWIANIN.!!!
MŁAWIANIN.!!!
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

W tak uroczystej chwili — powinieneś się wstrzymać z takim komentarzem !!!!!–

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x