Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cudzoziemcy pracowali w jednej z mławskich firm. Mieli przeterminowane wizy i unieważnione karty pobytu.


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin we współdziałaniu z Państwową Inspekcją Pracy z Ciechanowa oraz policjantami z KPP w Mławie zatrzymali 10 mężczyzn, którzy złamali przepisy pobytowe na terytorium naszego kraju. Cudzoziemcy mimo, że pracowali w jednej z mławskich firm mieli przeterminowane wizy i unieważnione karty pobytu.


Kontrole legalności pobytu funkcjonariusze przeprowadzili w poniedziałek (22 kwietnia 2024 roku) na terenie powiatu mławskiego, ogółem kontrolując 95 cudzoziemców.

Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Indonezji, Nepalu, Indii i Kirgistanu, którzy na co dzień pracowali w jednej z firm produkcyjnych. Żaden z zatrzymanych mężczyzn nie posiadał wymaganego dokumentu, który uprawniałby go do legalnego pobytu i pracy w Polsce.

Trzech obywateli Indonezji nie opuściło terytorium RP po odmowie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy przez wojewodę, podobnie jak Kirgiz, który wykorzystał dopuszczalny okresu pobytu. Pozostali mężczyźni mieli nieważne wizy bądź unieważnione litewskie i maltańskie karty pobytu. Dodatkowo jeden z obywateli Nepalu posiadał nieważną wizę chorwacką z ograniczeniem terytorialnym, dlatego podejmując się przyjazdu do Polski z Chorwacji dokonał przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Wobec wszystkich zostały wszczęte postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania do powrotu, zakończone w dziewięciu przypadkach wydaniem decyzji powrotowych.

Redakcja i zdjęcia: NwOSG

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
29 dni temu

Kapitaliści działają na szkodę regionu

Analizator
Analizator
1 miesiąc temu

Cała fala emigracji zarobkowej która ma miejsce to odpowiedź na ” demografię ” jak mnie wam i brak rąk do pracy . Temat jest szerszy i wart wytłumaczenia ludziom co się dzieje że nagle w okresie kilku lat na ulicach miast mamy tak liczne grupy ” dziwnych ludzi ” . I żeby nie było że jestem jakimś faszystą narodowcem ale należy się wytłumaczenie tej sytuacji .

mławianka
mławianka
28 dni temu
Reply to  Analizator

Co tu tłumaczyc:
PiS sprzedawał wizy pracownicze na prawo I lewo jak jabłka na bazarze, w Azji i w Afryce (nawet w państwach, w których króluje fundamentalizm) najważniejszym kryterium otrzymania wizy pracowniczej były pieniądze, w żaden inny sposób nie sprawdzano tych ludzi. Takich wiz sprzedawano co roku 179 – 280 tysięcy rocznie. Stąd właśnie mamy multi kulti tak w Mławie jak i w innych miastach, w tych większych aglomeracjach jak Warszawa czy Kraków jest jeszcze większe multi kulti. Straszyli opozycja, a sami dorabiali się ba sprowadzaniu imigrantów i to bez żadnej kontroli.

Martyna Co
Martyna Co
1 miesiąc temu

Na miejscu służb przyjrzała bym się agencjom pracy w Mławie, które powstały w mgnieniu oka. Jako rodowita Mławianka mam dość szukania pracy bo agencje wszystko trzymają dla przyjezdnych

On123
On123
1 miesiąc temu
Reply to  Martyna Co

Ale taka prawda niestety

Majk
Majk
1 miesiąc temu
Reply to  Martyna Co

Tak wychwalasz burmistrza, tak mówisz jak wspaniale jest w Mławie za Jego rządów, a pracy znaleźć nie możesz?

ZeroOneTwo
ZeroOneTwo
1 miesiąc temu
Reply to  Martyna Co

bo te wakaty są dla przyjezdnych , np. w ogłoszeniu wystarczy zrobić wymóg znajomości języka ” pandżabi „

Coś tu nie tak
Coś tu nie tak
1 miesiąc temu

Czyli dostali pismo że mają opuścić Polskę. A jak nie opuszczą to skończą się żarty i dostaną kolejne

Mlawiak
Mlawiak
1 miesiąc temu

Maja opuścić Polskę, ale procedura odwoławcza trwa ok 2 lata więc zostają warunkowo legalnie w Polsce i normalnie pracują.

karol
karol
1 miesiąc temu

Jeśli ludzie pracują płacąc podatki to w czym problem w sytuacji w Europie z migrantami wyłapywać ludzi z Gruz.. Arm.. którzy żyją z nie legalnych zysków ,oczywiście dobrze że są kontrole ale widząc tych małych nie boraków z butelką jogurtu wracających z pracy na kwatery jest mi ich po prostu żal w odróżnieniu od AR….w samochodach z głośną Arab…muzyką.

ZeroOneTwo
ZeroOneTwo
1 miesiąc temu
Reply to  karol

czy AR to Armeńców czy pisane pełnej nazwy narodowości jest cenzurowane tutaj ? Jak to działa…

Tom
Tom
1 miesiąc temu
Reply to  karol

Wszystko spoko, tylko proszę podszkolić język polski

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  karol

Nieboraków. Dokładnie. Dla nich Europa, to raj. Naprawdę ciężko pracują.

mławianka
mławianka
28 dni temu

Bachus przestań! Nieboracy? – islamiści fundamentaliści i dzìhadyści to nieboracy? A takich w Polsce też jest już niemało. Dziękuj za tych „nieboraków” PiSowi, obyśmy nie musieli na nich narzekać, a widzę, że oni są tak samo buńczuczni jak i Ukraińcy. Dopóki przyjeżdżali tylko imigranci z dalekiej Azji, to było jeszcze spoko, ale gdy na ulicach jest coraz więcej tych z Afryki coraz mniej mi się to podoba, bo oni już nie są tacy kulturalni i spokoĵni.

mławianka
mławianka
28 dni temu
Reply to  karol

Jak Ci mali dziwni ludzie z jogurtem w ręku przyjdą do ciebie z czym innym w ręku i będą czegoś żądać to też ci ich będzie żal karolku-pisiorku?

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x