Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa pijalnia – nowe, choć stare jak świat problemy. Czy burmistrz cofnie koncesję?


fot. ilustracyjne pixabay


Nowa pijalnia alkoholu w samym centrum miasta, choć niedawno otwarta już zdążyła przysporzyć problemów mieszkańcom okolicznych bloków. Nocne kłótnie, bijatyki, głośne wulgaryzmy i policyjne interwencje, to częsty obrazek w tym miejscu. Okoliczne wspólnoty mieszkaniowe i sami mieszkańcy zwrócili się do burmistrza Kowalewskiego z wnioskiem o cofnięcie niedawno wydanej koncesji. Jaka będzie decyzja?

Pijalnia Wódki i Piwa czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i niedziele w godzinach 14:00-23:00, natomiast w piątki i soboty w godzinach 14:00 – 5:00. Dla prowadzącego lokal przedsiębiorcy burmistrz Sławomir Kowalewski wydał koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych.

– Od początku otwarcia lokalu spokój i bezpieczeństwo mieszkańców ulicy 18 Stycznia i innych mieszkańców Mławy korzystających z tej ulicy, zostały w znaczny sposób zagrożone… Często też klienci Pijalni w nocy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w pobliżu lokalu. Niektórzy z nich po upojeniu alkoholowym śpią na ulicy, dochodzi do kłótni, bijatyk pomiędzy nimi, bardzo głośno trzaskają drzwiami samochodów lub ruszają nimi z wyciem silników lub włączaniem głośnej muzyki … Wielokrotnie w sprawie nagannych, niezgodnych z normami życia społecznego zachowań klientów Pijalni dochodziło do interwencji policji – piszą mieszkańcy we wniosku do burmistrza.

Złożenie podobnych wniosków o cofnięcie koncesji zapowiedzieli też Wioletta Błaszkiewicz jako zarządca nieruchomości Wspólnot Mieszkaniowych 4 i 4a przy ul. 18 Stycznia oraz Zbigniew Ruszkowski ze Wspólnoty 18 Stycznia i Warszawska 1. W tych wnioskach również czytamy o zakłóceniach porządku publicznego i interwencjach policji. Wspólnoty akcentują, że zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych, w razie złamania któregokolwiek z warunków sprzedaży napojów alkoholowych określonych w ustawie z 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości zastosowanie sankcji w postaci cofnięcia zezwolenia jest obligatoryjne.

Mieszkańcy w złożonym wniosku bardzo krytycznie ocenili działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która pozytywnie zaopiniowała wniosek dla Pijalni, zwłaszcza że jeszcze niedawno proponowała zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Mławie.

„Dlaczego takich zagrożeń nie dostrzegły władze miasta i członkowie MKRPA przyznając koncesję na prowadzenie ww. lokalu w godzinach nocnych, dlaczego nie wzięli pod uwagę ich praw do wypoczynku, ciszy nocnej, bezpiecznego korzystania ze swoich mieszkań? Czy celem działania ww. organów jest utrudnianie życia mieszkańcom Mławy, szerzenie alkoholizmu i patologii społecznej, narażanie dzieci i młodzieży na demoralizację poprzez oglądanie i słuchanie zachowań osób po spożyciu alkoholu?” – czytamy w zakończeniu pisma mieszkańców.

Do sprawy na pewno jeszcze powrócimy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.6 18 votes
Oceń artykuł
guest
103 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wiesiu
wiesiu
1 miesiąc temu

za kowala była karta mławiaka,
za dyzmy będzie karta pijaka.

Mlawianin
Mlawianin
1 miesiąc temu
Reply to  wiesiu

Tylko, że koncesje na Pojalnie dal Kowalewski a nie Jankowski. To po Kowalewskim zostanie karta pijaka.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Mlawianin

Dokładnie tak! Mordownia w majestacie Miasta! A gdzie kultura i sztuka?

Wolna Wieczfnia
Wolna Wieczfnia
1 miesiąc temu

Dyzma już nie z Wieczni zarządzi

Monia
Monia
1 miesiąc temu

Byłam w piątek jednego tygodnia, byłam w sobotę za jakiś czas i jakoś ani burd, ani pijaków, ani sikających pod knajpa nie widziałam

Mlawianin
Mlawianin
1 miesiąc temu
Reply to  Monia

To proszę przyjść o 1 lub 2 w nocy. Ludzie bezpodstawnie policji nie wzywają.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Mlawianin

Takie bazowanie na najniższych instynktach. Powinien być ZAKAZ sprzedaży alko po 22. Nie byłoby tylu obszczumurków. Inne miasta sobie poradziły. Nie potraficie pić? Pijcie soczek, lub colę! Bezalkoho love. Tyle w temacie.

Śmiechem źartem
Śmiechem źartem
1 miesiąc temu

A tak na powaźnie podobno Łodzka Akademia Filmowa ma Zbyszka i Kamila zgłosić do nagrody Amerykanskiej Akademi Filmowej tak ze panowie są do Oscara nominowani. No ale bardzo malo jest takich talentow rezyseria, scenariusz, kamera. Gratuluje

Śmiechem źartem
Śmiechem źartem
1 miesiąc temu

Przez tą pijalnie – upajalnie to nowe wybory będą-zobaczycie naleźy się ładnie ubrać najlepiej wszyscy ktorzy zostali wybrani no i Ci byli tez zeby im smutno nie było kupić kwiaty, wieńce no i składać pod tym lokalem znicz zapalić celebrować chwalić bo w Mławie taki zwyczaj jest źe po secie moźna się i chwalić i źalić a bedzie to ładnie wyglądało fotografa w radzie mamy zdjecia będą ekstra wyglądały no ale to nie wszystko bo są kamerzyści, scenarzyści, reźyserzy i w to kazdy uwierzy bo to jednostki wybitne są zbyszek i kamil oni to wszystko potrafią tak nagrają tak opiszą źe tą pijalnie uciszą.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Nie mam nic naprzeciwko spożyciu trunków. I sam abstynentem nie jestem. Jestem natomiast przeciw patoli. Polacy nie potrafią pić z umiarem. I potem rozróby. Szc.anie po krzakach itp.

Janina
Janina
1 miesiąc temu

Zgłaszajcie wszystkie incydenty, burdy, incydenty huligaństwat, zakłócania porządku przez portal Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to działa bo wszystkie zgłoszenia są elektronicznie, na poziomie krajowym, niezależnie od Policji w Mławie ewidencjonowane i widoczne w statystykach. To taki bat na Policjantów, bo nic nie ginie, muszą zgłoszenia weryfikować, oznaczyć, zakwalifikować jako rozpoznane, potwierdzone i/lub wyeliminowane, a skoro wyeliminowane to czemu ludzie cały czas zgłaszają nowe incydenty. I zawsze ktoś z Komendy Głównej zada pytanie, co tam u was koledzy się do cholery dzieje, że tyle zgłoszeń, oznaczacie jako wyeliminowane, a problem nadal istnieje.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Janina

W punkt!!

Baska
Baska
1 miesiąc temu

Codziennik nie zapytał o zasady przyznawania zezwoleń .m przedstawia jednostronnie i jak zawsze negatywnie o burmistrzu….

Wólka
Wólka
1 miesiąc temu
Reply to  Baska

Woroniecki ma zostać dyrektorem MDK

Ciekawy
Ciekawy
1 miesiąc temu
Reply to  Baska

Jestem ciekawy ile będzie wynagrodzeń w postaci stołka za kampanię pana Jankowskiego

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Ciekawy

Pewnie tyle ile się należy

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Baska

Nowym, czy odchodzącym?

Muuu
Muuu
1 miesiąc temu

Najlepiej jakby nic niebyło i też by pisali że nic nie ma… że w Ciechanowie jest.
A ten portal Codziennik widać od dłuższego czasu z kim trzyma. Powodzenia.

Zenon_z_Bacutilu
Zenon_z_Bacutilu
1 miesiąc temu

Mława jeszcze na takie lokale nie jest przygotowana. Zatrzymała się na etapie – piwo, kiełbasa i discopolowe hopsasa. Może ten będzie pierwszy, który przełamie złą passę. Monitoring, patrole, kilka wycieczek do izby wytrzeźwień+ mandaty za zakłócanie porządku publicznego i wszystko wróci do normy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Ludzie,jedni piszą,że to wina Kowalewskiego,inni,że to Jankowskiego problem teraz.. To nie jest problem ich tylko w Mławie od wielu lat nie może utrzymać się żaden lokal,bo takie sceny jak bójki,narkotyki,pijani itp to wina tylko i wyłącznie klientów, którzy nie potrafią się zachować. Tak było,jest i będzie w każdym kolejnym otwieranym lokalu w naszym mieście i nie ważne czy otworzy go bogaty czy biedny,bo nie od tego zależne są wydawane koncesje. Właśnie przez te mławskie i okoliczne bydło, które myśli,że jak zrobi burde,strzeli kogoś w pysk itp,a po wszystkim wsiądzie w samochód i ruszy z piskiem opon to będą fajni,niestety ale wtedy pokazują swoje chamstwo i brak szacunku. Kończąc w takiej sytuacji właściciel lokalu powinien rozmawiać z policją i może zatrudnić taką ochronę,a tych gówniarzy w starych furach które pierdzą,bo maja braki w układzie wydechowym od razu na kontrole na pierwszą lepszą stację i zabranie dowodów.

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu

Zamiast mieć pretensje do wszystkich o wszystko, wystarczy postawić patrol policji – i parę groszy też zarobi przy tej okazji budżet…
A… wróć…
Policja tylko potrafi łupić kierowców w krzakach…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Zenon

Ale z ciebie d.ebil.
Gorszej głupoty nie słyszałem.
Skąd ty i.dioto tyłu policjantów żeby obstawić wszystkie lokale i sklepy nocne, bo jak ten lokal, to inna również, nieprawdaż?

Mławianka
Mławianka
1 miesiąc temu

Wystarczy kulturę mieć.W dużych miastach jest drogo i kończy się na 2 drinkach i każdy chce się dobrze bawić a nie upić.A tu trzoda wyszła ze wsi.haha

eremita
eremita
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianka

Po to się pije żeby być pijanym. Im bardziej, tym lepiej.

Logos
Logos
1 miesiąc temu

Powinien być tam ten lokal! Chcieli mieszkać w centrum miasta, to nie tylko same wygody. Niech przeprowadza się za miasto.A gdzie jak nie tam.? Od porządku jest policja, niech działa gorliwiej

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Logos

Ciekawe, cz y chciałby pan/pani całą noc nie spać, albo, żeby pana dzieci budziły się w nocy. Nie mam nic do lokalu, ale dlaczego ma być czynny całe noce. Mieszkań nie dostaliśmy za darmo, tylko ciężko na nie pracowaliśmy spłacając często wysoko oprocentowane kredyty. Każdy mieszkaniec MA PRAWO do wypoczynku w czasie nocy, do tego by czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Jeśli ktoś chce całą noc balowac ma do tego prawo ale nie kosztem spokoju innych osób.

Wólka
Wólka
1 miesiąc temu
Reply to  Logos

Woroniecki dyrektorem MDK

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu

Bunio zostawił Nowemu parę gorących kartofli.

3w3
3w3
1 miesiąc temu
Reply to  Yolo

Jak Bunio to Dyzmie a jak Kowalewski to Jankowskiemu. Bądź konsekwentny

Potek
Potek
1 miesiąc temu
Reply to  Yolo

Jak się ma 50 lat i już dawno jest się na emeryturze to można się wszystkim interesować

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Yolo

Nowy bunio zrobi tam jeszcze grilla i dopiero będzie się działo.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Cieszę się że pan Zbigniew nie przestał interesować się sprawami mieszkańców po wyborach
Tak trzymaj bo niektórzy twierdzili że będzie inaczej

Mławianin Boży
Mławianin Boży
1 miesiąc temu

Mława getto dla emerytów i innosrańców nic nie może być w tym mieście dla młodych wszystko dziadom przeszkadza na starość azjaci wam tyłki będą wycierać.

Dziad
Dziad
1 miesiąc temu

Ty gówniarzu też będziesz dziadem i oby ci srali i szczali pod balkonem i darli się żebyś spać nie mógł

Sędzia
Sędzia
1 miesiąc temu

niech te dwa pajace pszybyszeski i ruczkoski jadą tam z kamerą i nakamerują całą sprawę to napewno nowa rada miejska się zajmą tym lokalem. Tak jak złapali na gorącu tego szefa byłego rady miasta i musiał uciekać jak na filmie akcji. To jak ich pijaków nakamerują to od razu oni też uciekną i będzie spokój na dzielni i mieszkańcy będą mogli spać pokojnie i ich bombelki też.

Elektorat
Elektorat
1 miesiąc temu
Reply to  Sędzia

Super pomysł, dadzą rade, majo smykałke i zdolni są I potrafio się przyczaici

MAŁY
MAŁY
1 miesiąc temu

Kluczowa jest godzina otwarcia lokalu i magiczne 5 rano. Świat zawitał do miasteczka…

Wolna Wieczfnia
Wolna Wieczfnia
1 miesiąc temu

Niech Dyzma się martwi

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Dyzma pojdzie tam na wódkę .

Alicja
Alicja
1 miesiąc temu

Knajpy i knajpki powinny być na parterze handlowca , a nie w jakiejś uliczce. Ale na takie pomysły trzeba mieć mądrą głowę

patoalicja
patoalicja
1 miesiąc temu
Reply to  Alicja

Co ty pierdzielisz za granicą we wszystkich turystycznych miastach i miasteczkach restauracje, bary i knajpy są bardzo często w takich uliczkach czy wręcz zaułkach, to część krajobrazu, z którym mieszkańcy się godzą ze względu na przychody do kasy miasta z podatków od kapsla i nakrętki oraz z turystyki. U nas turystyki co prawda nie ma (chociaż patrząc na stada kolorowych na ulicach można odnieść mylne wrażenie haha) ale mówić że knajpy won do handlowca to duże przegięcie. Zamknij rzyć.

do ....Patoalicja
do ....Patoalicja
1 miesiąc temu
Reply to  patoalicja

Zacznij ŻYĆ ze słownikiem w ręku najlepiej. Piszesz we wszystkich turystycznych miastach, czy Mława jest miastem turystycznym? Chyba nie. A żyć nie znaczy pić, naprawdę.

makabra
makabra
1 miesiąc temu

Tumanie, rzyć to dupsko jakbyś poczytał to byś wiedział. I przecież ona tam napisała że Mława nie jest turystyczna, czytasz czy nie czytasz?

Towarzystwo Wzajemnej Adoracji
Towarzystwo Wzajemnej Adoracji
1 miesiąc temu

Uwagi należy kierować do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w której Zarządzie są:
Małgorzata Błazińska – Przewodnicząca
Hanna Żbikowska – Zastępca Przewodniczącej
Zofia Kazimierska – Sekretarz

Majk
Majk
1 miesiąc temu

Ta sama radna, była, od Kowalewskiego?

MAŁY
MAŁY
1 miesiąc temu

Ja mam uwagii po pierwsze wściekły pies za słaby , po drugie cytrynówka jest za ciepła niech komisja się zajmnie takimi problemami bo płacę i wymagam.

Do towarzystwo
Do towarzystwo
1 miesiąc temu

Tylu tam ludzi pozatrudnianych??? Ale jaja od czego pytam?????? Nowy Burmistrz niech robi porządek. P. Kazimierska na emeryturze i Ok.

Trzeźwo myślący alkoholik z wyboru
Trzeźwo myślący alkoholik z wyboru
1 miesiąc temu

Najlepiej wszystko zamknąć. Jak mieszkańcom przeszkadza hałas, to niech się wyprowadzą do lasu. Jak kupowali mieszkania, to widzieli że obok są lokale i że może być różna działalność tam prowadzona, także sprzedaż alkoholu. Wnioski o cofnięcie koncesji warte są tyle, to papier toaletowy! Jeśli właściciel nie sprzedaje alkoholu nieletnim, to prawa nie łamie i podstaw do cofnięcia nie ma. Gdyby tak było, to w wielu miastach, nie tak zapyziałych jak Mława, na starówkach nie byłoby lokali gastronomicznych z alkoholem, dyskotek i innych tego typu miejsc rozrywki. Jeśli ktoś wychodzi w lokalu i zachowuje się niezgodnie z prawem, to od tego jest policja. Tylko idiota nieznający prawa, występuje w takim przypadku o ukaranie właściciela lokalu który sprzedaje alkohol. Może lepiej pozamykać producentów alkoholu, barany ze wsi.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Powiedział co wiedział b.aran z miasta

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 miesiąc temu

Tylko idiota może napisać taki post — !!!

Bnm
Bnm
1 miesiąc temu

Na alkoholu najlepiej się zarabia a reszta jest nieważna. Komisja ds spraw rozwiązywania problemów alkoholowych to śmiech na sali. Napiszą coś w dokumentach aby wziąć kasę a pomocy realnej nie ma. Nikt z nich nie wykona nawet telefonu. To jest straszne jak trzeba walczyć samemu o kogoś bliskiego. Wiem co piszę i nie chcę nikogo obrażać ale gdyby jej nie było to efekt ten sam.

Qwerty
Qwerty
1 miesiąc temu

Skoro są takie sytuacje jak jest napisane w artykule to moim zdaniem powinno się cofnąć koncesję. Jestem również za zakazem sprzedaży alkoholu po godz. 22.00 na terenie miasta.

Ted69
Ted69
1 miesiąc temu

aby patrzeć kiedy dojdzie do tragedi

Wyborca
Wyborca
1 miesiąc temu

Widocznie komuś bardzo zależało na otwarciu Pijalni ii miał dużą siłę przebicia.Dobrze, że w Mławie mamy takie media jak Codziennik Mławski i takich działaczy społecznych jak pan Ruszkowski i pan Przybyszewski. Bez nich wiele spraw byłoby zamiatanych pod dywan .

Obywatel RP
Obywatel RP
1 miesiąc temu

Najpierw były jęki że w Mławie nic niema ! Otworzyli fajny lokal to zaraz przyszła trzoda popsuła opinie lokalowi i pewno za chwilę znowu nic nie będzie !

do ....Obywatel RP
do ....Obywatel RP
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel RP

A co w tym lokalu jest fajnego? Co dla Ciebie znaczy fajny?

Small Tits
Small Tits
1 miesiąc temu
Reply to  Obywatel RP

Burakom nie ma co otwierać fajnych lokali

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Budynek , w którym znajduje się lokal należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Zawkrze, a nie do Wspólnoty.
Widocznie Prezes Spółdzielni – Dębski wydał zgodę swojemu koledze !

ABC
ABC
1 miesiąc temu

Zakazać wszystkiego, nie będzie niczego

Żartem śmiechem
Żartem śmiechem
1 miesiąc temu

Zaprosić tam Panią Magde i zrobi pijalniane rewolucje i bedzie super

Obiektywnie patrząc
Obiektywnie patrząc
1 miesiąc temu

No i jak to zwykle w Mławie nic być nie moze dyskoteki, baru, piwialni itp. nie bo bojki, pobicia i pełno szemranego towarzystwa, prochy i inne używki, hałasowanie z piskiem ruszanie i sikanie gdzie popadnie i kto to robi klienci lokali ktorych i tak jest za mało jak na takie miasto wiec co sie dziwić ze ludzie piją ile sie da, bawią ile mogą a jak ktoś sie prześpi na chodniku to jego sprawa i zdrowie. Wina nie lezy tylko po stronie lokalu ale i klientow. Jednak patrząc na to z perspektywy mieszkancow to dbaja o swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo a takze mienie. Dlatego też własciciel lokalu powinien podejsc do tego profesjonalnie monitoring, ochrona wewnatrz i na zewnatrz niestety jest biznes musza byc koszty. Mieszkancy mają racje lokal lokalem ale zasady wspolzycia spolecznego obowiazuja i porzadek musi być. Mysle ze wiekszosc tych burd to ci przybyli ze wschodu teraz robią bo w piorka obrastają i mławiacy powinni im te piórka uciąć.

prof. Kuppelweiser
prof. Kuppelweiser
1 miesiąc temu

A co to teraz obchodzi Kowalewskiego? Jest nowy wybraniec to już Jego zmartwienie.

janina
janina
1 miesiąc temu

Nie cofnie, zostawi problem nowemu burmistrzowi

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  janina

No jak może cofnąć… byle kto nie dostałby koncesji…

ABC
ABC
1 miesiąc temu

Mam wrażenie, że codziennik prowadzi narrację w kierunku zakazać wszystkiego. Zakazać budowy bloku na Żwirki, wieżowca na Targowej, zakazać knajpy na 18-Stycznia. Opisujecie każdą budowę bloku lub inwestycje jako coś złego – jakie to pisowskie i komunistyczne. Nie rozumiem, bo takie postępowanie doprowadzi do stagnacji jak np. w Nidzicy. Jeśli nowy burmistrz ma się pokazać z dobrej strony to musi wydawać warunki zabudowy na budowę domów, bloków, zgody na alkohol w otwieranych knajpach itd.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Stagnacja w Mławie to jest od 2006 roku. Bloki to nie znać,y rozwój, to tylko dla ludzi o wąskich horyzontach myślowych jest rozwój.

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Nie pisz bzdur nowy Burmistrz nic ni

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  ABC

Musi !! Natomiast może już przerwać ten plan Kowalewskiego , i układy z developerami– z opisu wynika jasno że temu kto otworzył taki lokal winna być cofnięte zezwolenie, a jednocześnie powinno być to wyjaśnione, dlaczego zapadła taka decyzja !!

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu

Ciekawe kto wydał koncesję na alkohol Żabce w bloku przy ul napoleońskiej

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

No jak to kto? – koncesje na alkohol wydaje UM.

Oik
Oik
1 miesiąc temu

Oczywiście, że burmistrz cofnie. Nowy burmistrz. Mówił, że zna problemy miasta, że ma zespół wybitnych fachowców. Myślę, że stanie się to około 15 maja. 0

PiesAndaluzyjski
PiesAndaluzyjski
1 miesiąc temu

Jest to przykład klasycznego braku kultury ze strony klientów nowo otwartej pijalni alkoholu. Mieszkańcy okolicznych bloków mają pełne prawo oczekiwać spokoju i bezpieczeństwa w swojej okolicy, a nie być narażeni na nocne kłótnie, bijatyki i głośne wulgaryzmy. Właściciel lokalu powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń związanych z prowadzeniem takiej działalności w centrum miasta i podejmować odpowiednie działania, takie jak zatrudnienie odpowiednio przeszkolonego personelu ochrony lub monitorowanie zachowań klientów, aby zapobiec występowaniu incydentów. Jednakże ostateczna odpowiedzialność za zachowanie klientów spoczywa na samych klientach.

mlawiakkk
mlawiakkk
1 miesiąc temu

Z jednej strony temat jest zasadny z drugiej w tej zadupiastej Mławie już nic nie może być bo kazdy ma swoje zażalenia…. rynek to rynek spójrzcie na rynki innych miast…. lokal na lokalu….

Mławiak z krwi i kości od kilku lat
Mławiak z krwi i kości od kilku lat
1 miesiąc temu

Burmistrz się zmienił, społeczeństwo jednak nie. Dalej musimy zostać przy stwierdzeniu „Mława miasto dla ludzi starych”. Cokolwiek by się tu nie otworzyło od razu musi zostać podcięte.

A redakcja jak to redakcja szuka sensacji i lajków.
Co do artykułu to szkoda czasu. Artykuł opublikowany przez „redakcję” zawiera szereg nieprawdziwych informacji na temat Pijalni. Czytając artykuł sądzę, że redakcja nie zdecydowała się skontaktować z właścicielem a szkoda.

Oburzony
Oburzony
1 miesiąc temu

Pijakom, chuliganom i rozrabiaczom mówimy stanowczo NIE. Gdzie tu przeciwdziałanie alkoholizmowi i profilaktyka uzależnień ?

Widz
Widz
1 miesiąc temu
Reply to  Oburzony

Co robi Policja? Ile czasu upływa po przyjeździe na interwencję pod lokal? Jest monitoring miejski w okolicach. Dlaczego Policja w godzinach nocnych jest tam niewidoczna?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

„Wspólnoty akcentują” to 2 słowa prawdy w artykule. Żaden z warunków sprzedaży alkoholu nie został złamany jak do tej pory. Na następny raz zanim pani Wioletta i pan Zbigniew „zaakcentują” to najpierw zalecam przeczytanie ustawy. Poziom artykułu – żenada. Żadna opisana kwestia nie została przez redaktora zweryfikowana, ale bzdury pisać bardzo łatwo. Gdzie jakakolwiek etyka dziennikarska? Autor nawet się nie podpisał. Gdzie informacja jak się ustosunkowuje do tego właściciel? Czy okolice Pijalni m.in. ul. 18 Stycznia wcześniej to były oazy spokoju?

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

do przewidzenia awantury

Mlawianin
Mlawianin
1 miesiąc temu

Ciekawe czy władze miasta lub członkowie Miejskiej Komisji RozwiazywaniacProblemow Alkoholiwych chcieliby mieszkać w pobliżu takiego miejsca?

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu

Wredny ten burmistrz jednak.
Całonocny lokal…
Tam jeszcze ta ciemna uliczka (ul. Wąska) idealna dla obszczymurków.
Tak ludzi urządzić, toż to było wiadomo że tak będzie… oby się w piekle smażył długie wieki.
Człowiek bez żadnej empatii (czyli empatia wyuczona jak u Jarka z Żoliborza).

www
www
1 miesiąc temu

Przyjdzie lato to zobaczycie co tam będzie się działo.

PRAWDA
PRAWDA
1 miesiąc temu

A POLICJA GDZIE ? W NOCY ZERO PATROLI.NIE MOŻNA DAWAĆ WAKATÓW TYM CO MIESZKAJĄ W MŁAWIE BO MYŚLE ZE SIĘ BOJĄ INTERWENCJI.

Mlawianin
Mlawianin
1 miesiąc temu

Kto odpowie za placz i strach dzieci nie mogących spać w nocy lub bojących się wyjść wieczorem z domu? Wieu z mieszkańców deklarowało, że przy tak uciążliwym sąsiedztwie, będzie dążyło do zamieszkania w innym miejscu. Czy o to chodziło burmistrzowi Kowalewskiemu i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych?

Nnn
Nnn
1 miesiąc temu
Reply to  Mlawianin

Dzieci wieczorem to raczej powinny siedzieć w domu a nie się szlajać po mieście. Szkoda, że pod lasami się po nocy nie boją szlajać i po krzakach. A jeżeli chodzi o centrum i okolice to nigdy nie było spokojnie. Tyle lat Kubara miał bar i nikomu nie przeszkadzało a cicho też nie było. I też załatwiali ludzie potrzeby po klatkach i ulicach. A teraz nagle wielki problem. Lokalu nie było i ukraińcy nawaleni w trzy du** też mordy darli w środku nocy i było ok. W Mławie gdzie by coś nie było to wielki problem. Przy parku była dyskoteka i też było źle i też przeszkadzało. Planeta jest i też źle, bo ludzie pijani chodzą. Zamknijmy najlepiej wszystko i siedźmy w domu, bo po co to gdziekolwiek wychodzić. Alkoholu zakażmy sprzedawać tylko herbatki pijmy. I to najlepiej bez cukru, bo to też niezdrowe. I jeszcze kilka kościołów otwórzmy najlepiej z mszami całodobowymi.

xxx
xxx
1 miesiąc temu

Należy zmienić skład Miejskiej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Jak widać ta komisja nie rozwiązuje problemów a raczej ich przysparza.

Oppo
Oppo
1 miesiąc temu

Nie zazdroszczę mieszkańcom takiego sąsiedztwa…

denis
denis
1 miesiąc temu

nic nie cofnie ,mam informacje ile przytulil sianka za to

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  denis

Jak masz informację to na co czekasz,dlaczego tego faktu nie zgłosiłeś

103
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x