Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cukierku, Ty łobuzie! – spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mławie


Kwiecień to miesiąc, w którym świat świętuje miłość do książek i promuje czytelnictwo. 2 IV obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci zaś 23 IV – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.


Do miłośników książek z KSP w Mławie 18 kwietnia przyjechał pisarz Pan Waldemar Cichoń – autor licznych książek dla dzieci. W spotkaniu autorskim wzięli też udział laureaci konkursów czytelniczych: “Najładniejsze przebranie za postać z książki dla dzieci” i “Lekturowe pudełko” – reprezentujący przedszkola i szkoły podstawowe Mławy i okolic.

Największą popularność autorowi przyniosła seria książek opisująca najbardziej niesfornego kota na świecie. Część pierwsza – “Cukierku, Ty łobuzie”, znajduje się na liście lektur obowiązkowych kl. I – III szkoły podstawowej. Warto dodać, że ta książka wydana została też w wersji angielskiej. Pan W. Cichoń jest również autorem serii o najmądrzejszym na świecie psie oraz książek o historii Górnego Śląska.

Podczas spotkania autor opowiadał o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania książek. W swój mini-wykład wplatał interesujące historyjki i anegdoty. Dzieci miały możliwość zadawania pytań. Na koniec wielu uczniów zakupiło książki, w których pisarz na życzenie wpisywał dedykację.

źródło i fot. KSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x