Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Majówka w Warszawie? TOP5 miejsc, które muszą odwiedzić mieszkańcy stolicy i turyści


Wielkimi krokami zbliża się majówka, która w 2024 roku będzie naprawdę wyjątkowa. Nie dość, że dla wielu potrwa ona aż dziewięć dni, to jest szansą na wypróbowanie najnowszych i najlepszych atrakcji w Warszawie. Oto pięć niepowtarzalnych propozycji zarówno dla warszawiaków, jak i osób, które na co dzień nie mieszkają w stolicy.


Warszawa rozwija się niezwykle dynamicznie – w jej centralnych częściach powstają nowe drapacze chmur, muzea. Rewitalizowane są obiekty historyczne, którym nie tylko przywracany jest dawny blask, ale też nadawane są nowe funkcje, przystające do nowoczesnej stolicy. Majówka w mieście to doskonały moment, by zwolnić i poznać zalety najnowszych i najlepszych inwestycji. Zwłaszcza że sprzyja ku temu kalendarz. 3 dni urlopu mogą zapewnić aż dziewięć dni wolnego!

  1. Most pieszo-rowerowy

Absolutny hit ostatnich tygodni w Warszawie. Kładka dla pieszych i rowerzystów, która połączyła Powiśle z Pragą-Północ, od swojego otwarcia na początku wiosny jest tłumnie odwiedzana przez mieszkańców stolicy i turystów. Przeprawa o długości 452 metrów to genialne miejsce do podziwiania panoramy śródmiejskich wysokościowców, tworzących coraz bardziej imponujące city. Przejście zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia dostarcza wspaniałych widoków. Co warto podkreślić, nowy most otwiera miasto na jego prawy brzeg. A Praga to morze nietuzinkowych perełek, które warto i trzeba poznać!

  1. Ząbkowska

Jak się rzekło (albo raczej napisało), przechodzimy kładką pieszo-rowerową na praski brzeg Wisły. Idziemy prosto, kilkaset metrów, do ul. Targowej. Przekraczamy ją i znajdujemy się na ul. Ząbkowskiej, pamiętającej klimat dawnej stolicy. Brukowana jezdnia, w której zatopione są nieużywane już tory tramwajowe, XIX-wieczne kamienice (wraz z najstarszym, murowanym domem mieszkalnym na Pradze-Północ) i uliczny gwar – tutaj można poczuć się jak filmie. Nieopodal również znajduje się prawdziwie kultowy Bazar Różyckiego – chyba najbardziej znane tego rodzaju targowisko w Polsce, owiane wieloma legendami. Ale idziemy naprzód – do skrzyżowania ul. Ząbkowskiej i Markowskiej.

  1. Centrum Praskie Koneser

I tak dochodzimy do bijącego serca warszawskiej Pragi – do Centrum Praskiego Koneser. To pieczołowicie zrewitalizowana była fabryka Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Na jej terenie odbywają się każdego roku setki wydarzeń oraz działa nowoczesne i interaktywne Muzeum Polskiej Wódki, w którym można poznać tajniki procesu wytwarzania tego trunku na przestrzeni lat. Ale oferta kulturalno-rozrywkowa tego miejsca jest znacznie bogatsza i przeznaczona dla grup o rozmaitych zainteresowaniach, a także w różnym wieku. Koneserzy sztuki znajdą tam obrazy Beksińskiego i Dudy-Gracza (Muzeum Sztuki Fantastycznej) oraz najważniejsze galerie na rodzimym rynku – ToTuart czy Leonarda Art Gallery. Na młodszych z kolei czeka miniciti, czyli niepowtarzalne miasteczko edukacyjne, gdzie dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat poznaje tajniki przedsiębiorczości. A to nie wszystko – Koneser to prawdziwy raj dla miłośników kulinariów z 14 różnorodnymi konceptami restauracyjnymi, barowymi i kawiarnianymi. Tego miejsca po prostu nie można przegapić!

  1. Centrum Nauki Kopernik

Wprost z Konesera, po krótkim spacerze, kierujemy się linią metra M2 ze stacji Dworzec Wileński do Centrum Nauki Kopernik. Tutaj zaskoczenia nie ma – udajemy się do Centrum Nauki Kopernik, które już od niemal 15 lat przyciąga zarówno małych, jak i dużych pasjonatów wiedzy. To miejsce, nastawione na popularyzację nauki, jest prawdziwą mekką żądnych wiedzy odkrywców. W jego ofercie są interesujące wystawy, a nawet planetarium ze spektakularnymi pokazami. Kto jeszcze nie był, koniecznie musi to nadrobić!

  1. Pole Mokotowskie

Znów wsiadamy w metro, przesiadamy się na Świętokrzyskiej i po chwili lądujemy na stacji Pole Mokotowskie. Wysiadamy niemal na wprost jednego z największych parków w stolicy. Nie bez przyczyny. Pod koniec 2023 roku zakończona została jego modernizacja. Rozbetonowany i zazieleniony został cieszący się popularnością staw, pojawiła się nowa roślinność, która sprzyja żyjącym na tym terenie zwierzętom. W połączeniu z nową, drewnianą architekturą, m.in. kładkami, Pole Mokotowskie znów zachęca do spacerów.

mp/Centrum Praskie KONESER

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zapomnianeprzezbogamiejsce
zapomnianeprzezbogamiejsce
1 miesiąc temu

Wraca stare od zawsze najlepszą rzeczą w Mławie był pociąg do Warszawy.

Mławiak
Mławiak
1 miesiąc temu

Ale super atrakacja na majówkę, warszawa…

Warszawiak
Warszawiak
29 dni temu
Reply to  Mławiak

Piszemy ” Warszawa ” , tak jak ” Mława ” . Dziękuję .
PS . Pozdrowienia ze Stolicy i zapraszamy 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x