Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nigeryjczyk próbował przemycić 1,6 kg kokainy. Ukrył ją w puszkach po zupie


W walizce u podróżnego narodowości nigeryjskiej na Dworcu Zachodnim w Warszawie znaleziono  1,6 kg kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 1,2 mln zł.


Akcja na dworcu autobusowym.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III (KRP) razem z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zatrzymali podróżnego, który przyjechał z Dusseldorfu.

Mężczyzna zachowywał się podejrzanie. Wysiadł z autokaru tylnymi drzwiami i podszedł do luku bagażowego. Jednak zamiast odebrać bagaż, nerwowo się rozglądał i zaczął iść w kierunku budynku dworca.

Podejrzany bagaż.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że jest narodowości nigeryjskiej i od ponad 10 lat przebywa w Polsce. Podczas pierwszego przeszukania bagażu podręcznego mężczyzny oraz pozostawionej przez niego w luku bagażowym walizki, nie znaleziono nic podejrzanego.

U podróżnego przeprowadzono testy urynowe , które potwierdziły obecność środków odurzających w jego organizmie. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie został przebadany tomografem, aby wykluczyć przemyt wewnątrzustrojowy. Wynik badania był negatywny.

Kokaina zamiast zupy.

Na komendzie policji ponownie przesłuchano podejrzanego w obecności tłumacza przysięgłego. Sprawdzono jeszcze raz zawartość walizki. W trzech puszkach zamiast żywności – zupy i kremu z owoców oraz orzechów palmowych, znajdowały się foliowe opakowania z białym proszkiem. Badania narkotestem potwierdziły, że jest to kokaina o wadze ponad 1,6 kg.

Postępowanie prowadzą policjanci z KRP Warszawa III pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

źródło i fot. KAS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x