Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

28-latka ma postawiony zarzut znieważenie zwłok noworodka


fot. ilustracyjne


Zarzut znieważenia zwłok usłyszała 28-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego, która porzuciła ciało dziecka w sortowni śmieci. W zależności od wyników sekcji zwłok, kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.

W czwartek (11.04.2024 r.) po godz. 15:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie został powiadomiony o tym, że na sortowni odpadów w Działdowie, pracownica znalazła ciało noworodka. Skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził informację. Wezwano służby medyczne, prokuratora oraz grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. Ciało noworodka zostało zabezpieczone, celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Policjanci prowadzili pod nadzorem prokuratora szeroko zakrojone działania, których celem było ustalenie matki dziecka. W tych działaniach funkcjonariusze byli wspierani przez pracowników ośrodków pomocy społecznej. W piątek (12.04.2024 r.) policjanci dotarli do kobiety, to 28-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec matki dziecka policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. 28-latka usłyszała zarzut znieważenia zwłok noworodka. W zależności od wyników sekcji zwłok, kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.

źródło: KPP Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x