Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obywatelska interwencja ujawniła zakazaną agitację wyborczą w urzędach


W co najmniej trzech urzędach: Urzędzie Miasta Mława, starostwie i Urzędzie Gminy Wiśniewo przed wyborami wyłożone były gazetki zawierające reklamy wyborcze kandydatów. Z urzędowej przestrzeni usunięto je dopiero po telefonicznej interwencji Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ciechanowie. Wiedzę o zakazanej w Kodeksie wyborczym formie agitacji, ciechanowski komisarz uzyskał na skutek obywatelskiej interwencji, podjętej przez mieszkańca Mławy – Krzysztofa Bruździaka.


Ten wspomniany wyżej mieszkaniec, na wyborcze reklamy natrafił podczas wizyty w urzędzie, najpierw w jednym, potem w kolejnych. 29 marca dostarczył więc wyłożone pismo do Komisarza Wyborczego w Ciechanowie, a 3 kwietnia napisał maila z prośbą o „dokonanie oceny i wydania opinii w zakresie przestrzegania ustanowionego zakazu prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządowej polegającej na udostępnianiu i kolportowaniu wydawnictwa pt. MŁAWSKIE PORY ROKU zawierającego wiele elementów noszących znamiona agitacji wyborczej i mogących naruszać zasadę równych szans pozostałych kandydatów i komitetów wyborczych”.

Jak łatwo było stwierdzić, wyłożona gazeta zawierała materiały wyborcze m.in. komitetu wyborczego Sławomira Kowalewskiego. Tymczasem Art.  108 Kodeksu wyborczego, zabrania prowadzenia agitacji wyborczej m.in. na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów.

Dnia 5 kwietnia br. Krzysztof Bruździak ponownie zgłosił się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w celu uzyskania odpowiedzi na jakim etapie jest sprawa wysłanego przez niego 3 kwietnia maila dotyczącego kampanii wyborczej w/w urzędach oraz dodatkowo dostarczył jeszcze gazetę o takim samym tytule z wizerunkiem na okładce Grzegorza Woźniaka tj. urzędującego wójta w gminie Wiśniewo informując, że gazeta ta jest wyłożona również w Urzędzie Gminy Wiśniewo.

Dyrektor Delegatury Grażyna Kawecka poinformowała zainteresowanego, że tej sprawie przekazano maila Komisarzowi Wyborczemu ale organy wyborcze nie zajmują się sprawami dotyczącymi zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w miejscach niedozwolonych. „Zainteresowany sam  bezpośrednio powinien zawiadomić Policję bądź Prokuraturę w sprawie naruszenia art. 108 Kodeksu wyborczego” – wskazała Delegatura.

Ponieważ jednak Krzysztofowi Bruździakowi bardziej zależało na przestrzegania prawa, a nie odpowiedzialności karnej, więc dyrektor Kawecka zaproponowała, że może przeprowadzić rozmowę telefoniczną z urzędami oraz poinformować je o konieczności usunięcia tych gazet i wszelkich elementów świadczących o prowadzonej agitacji wyborczej.

„Po opuszczeniu Delegatury przez Pana Bruździaka dyrektor przeprowadziła rozmowę z 3 urzędami tj. Miasto Mława, Gmina Wiśniewo oraz Starostwo Powiatowe w Mławie. W trakcie rozmowy, osoby z urzędów zajmujące się przygotowaniem wyborów wskazały, że nie ma żadnych elementów agitacji wyborczej w urzędach. Ponownie sprawdziły urząd i poinformowały, że może na moment gazeta ta była w stałym miejscu, gdzie są wykładane czasopisma ale jak tylko zauważono treści tej gazety to została usunięta” – poinformowała Delegatura.

Mieszkańcowi nie udało się jednak ustalić dokładnie kto je w urzędach wyłożył. Ratusz odpowiedział, że praktykuje się wykładanie na terenie urzędu bezpłatnych wydawnictw i czynią to wydawcy, lub na ich prośbę pracownicy urzędu. W starostwie sytuacja okazała się bardziej złożona. Okazało się, że wyłożone były tam gazety z materiałami wyborczymi jeszcze z kampanii parlamentarnej.

Jak poinformowała naszą redakcję mławska policja, w trakcie wyborów samorządowych nie odnotowano przypadków zabronionej agitacji wyborczej, poza jednym zgłoszeniem społeczników Ruszkowskiego i Przybyszewskiego dotyczącego takiego podejrzenia w ratuszu. Tu jednak wezwana Policja nie zdołała wejść do jednego z pomieszczeń, wskazanego funkcjonariuszom,  a postępowanie wyjaśniające, wszczęte 25 marca br. nadal się nie zakończyło.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
131 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
eweline
eweline
1 miesiąc temu

Nie dobrze mi się robi ,jak czytam niektóre komentarze …
Najchętniej dołożyć Panu Burmistrzowi jeszcze układ z ” ptakami „,które zanieczyszczają park..
Dołożyć człowiekowi ,bo ktoś spartolił robotę przy handlowcu…
Ludzie czy Wy naprawdę nie widzicie ,ile ten Człowiek zrobił dla miasta ! Nie dla siebie !!! Dla mnie niech rządzi jeszcze 50 lat .
Ja zmiany nie chcę!!!!!! I to takiej zmiany ….

____
____
1 miesiąc temu
Reply to  eweline

Nie mamy chwalić kogoś za to że inwestycja która kosztowała tyle pieniedzy. Jest bardzo słaba, pytam kto to odebrał. Te płyty ruszały się od samego początku. I wielokrotnie było to poruszane. Do dnia dzisiejszego nie potafili wyegzekwować poprawienia tego. Takie krótkie wyjaśnienie jeśli ktoś spartoli robote. To od tego są urzędnicy aby wyegzkwować poprawe tego. A komu podlegali ci urzędnicy przez ostatnie 17 lat pisać nie trzeba.
Podobno w maju kończy się gwarancja. Jak również mam się cieszyć że park miejski służy jako WC dla ptaków. W ciepłe dni smród roznosi się na cały park. Przykro mi ale mam zdecydowanie przeciwne zdanie na temat bunia. I mam nadzieje że przegra. Bo ty by była tragedia dla Mławy.

Regina
Regina
1 miesiąc temu

Kowalewski miał 4346, Jankowski i Burchacki 6155, z matematyką jeszcze nikt nie wygrał…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

To i tak więcej mieli razem niż Kowalewski -dopiero teraz będzie biegunka, do tej pory to był pryszcz.

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Stało się…
Burchacki popiera Jankowskiego:

https://www.facebook.com/m.burchacki/posts/pfbid02dCU4krGDWU81P4aXwFfQyEnVKLCRrnn2XNXKrZMhHaSTa1Q12FbfQS1bBYJvRqysl

Czy to dobrze, czy to źle, trudno powiedzieć.
Pewnym jest, że każdy z obu panów jest z innej bajki, ale może wspólnymi siłami damy radę odspawać obecnego włodarza od fotela i może uda się zniszczyć wszystkie układy i układziki, które już się porządnie scementowały w naszym mieście, może uda się przewietrzyć UM, wszystkie spółki i całą Mławę.
Oby
Powodzenia Panowie

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  mławianka

No i bardzo dobrze że zawarli porozumienie !!!– może wreszcie wspólnymi siłami RAZEM Z MIESZKAŃCAMI KTÓRZY ICH POPARLI W PIERWSZEJ TURZE — TO PONAD 7000 TYS GŁOSÓW — RAZEM ODPRAWIMY KOWALEWSKIEGO — NASZE MIASTO POTRZEBUJE ZMIAN !!!!– A po takim porozumieniu ruszymy do urny wyborczej aby wybrać zmianę na lepsze !! — NASZE MIASTO POTRZEBUJE TEJ ZMIANY !!!!—

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  mławianka

Obydwaj panowie są z tej samej bajki! To że oddzielnie startowali, to był sprytny zabieg PSLu

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Zniknęły zdjęcia pszczelarza z profilu burmistrza 😀

Coś jednak nie tak z tym pszczelarzem albo… z pszczołami 😀

Mary
Mary
1 miesiąc temu

W tym piśmie byli rozni kandydaci dlaczego codziennik wymienia tylko Kowalewskiego? Był tam Korczak,Kowalczyk,..

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Mary

To te niezależne i obiektywne media

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Mary

Może dlatego, że Pan Kowalewski był na okładce tego wydania. Nie ważne co było w środku.

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu

Stoimy przed wyborem. Jeśli wygra Kowalewski, to będzie łącznie 22 lata !!!! rządów jednego człowieka. To chyba ewenement na skalę Polski. To jakby pół życia pracować na koszt podatników. Bez względu na to, co zrobił, jak się go ocenia, trzeba po prostu wymienić władze – dla zdrowia miasta. 🙂 Jankowski, a najlepiej Jankowski-Burchacki to byłby strzał w dziesiątkę. Za pięć lat najwyżej pojawi się nowy kandydat, ale naprawdę CZAS NA ZMIANĘ.

....
....
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

W pełni popieram.

Stenia
Stenia
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Zdecydowanie się zgadzam, że wszystkim co Pan napisał. Czas na zmianę w Mławie. A gdyby jeszcze była możliwość takowej współpracy Pan Jankowi i Pan Burchacki to Mława z całą pewnością zmieniłaby się na lepsze !
Pozdrawiam, miłego dnia !

Krysia
Krysia
1 miesiąc temu
Reply to  Stenia

Burchacki nie pasuje do Jankowskiego. Burchackivto wyższa liga doświadczony samorządowiec. Nie będzie się bratał z Dyzma. On oszukać się nie da

Książę
Książę
1 miesiąc temu
Reply to  Stenia

No tak burchacki by pracował uczciwie a Jankowski grabił ile się da

stop
stop
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

stójcie i to jedyne co wam wychodzi z tym planem

Marlena
Marlena
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Nie na koszt ale na rzecz Miasta. Nie widzisz zmian:galeria handlowa, al. SW. Wojciecha. Kiedyś marszałkowska, boiska, masa dróg i parkingów. Trzeba mieć głowę na karku i wizje rozwoju by tak zaprogramować i realizować rozwój Mławy. Brawo Sławek trzymam kciuki

ooo
ooo
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Wystarczy że przejde obok handlowca i popatrze na te brudne ruszające płyty. I widzę ten bubel w samym środku miasta. W lato przy parku to zbiera się na wymioty bo chodniki całe zanieczyszczone odchodami, również samo centrum. Na cmentarzu komunalnym już dawno powinna być kostka we wszystkich alejkach. Galeria handlowa to chyba prywatna inwestycja. Odwiedż inne miasta to wtedy zobaczysz jak miasta się rozwijajo. Ja nie mówie że nic nie zrobił. Ale można było zrobić wiele wiecej. Mam nadzieje że nie zostanie ponownie wybrany.

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Marszałkowska od wielu lat niedokończona nawet.
Gdzie jest chodnik od Kopernika do obwodnicy?
Pieniążki się rozlazły i nie starczyło na chodnik dla pieszych? Teraz jest tam naprawdę duży ruch, nie to co ponad 10 lat temu, ścieżka rowerowa jest dla pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg, biegaczy i ludzi uprawiających nordic walking za wąska, nawet dla samych rowerzystów jest za wąska.
Ponadto pilnie wymaga modernizacji.
Kiedy zostanie tam zrobiony chodnik? – mieszkańcy już niejednokrotnie zadawali to pytanie, ale do dziś nikt nie uzyskał na nie odpowiedzi i nikt nic w tym temacie nie robi.

Parkingów ciągle za mało.

Gdzie jest zieleń miejska. Więcej drzew się wycina niż jest nasadzeń, a powinno być chyba odwrotnie. Ponadto nie dba się o nasadzenia, nowe zaniedbane nasadzenia drzew I krzewów albo usychają, albo zagłuszają je chwasty. Czy to ładnie tak szastać pieniędzmi mieszkańców?

Rozwój Mławy? – raczysz sobie kobieto żartować. To co zostało zrobione przez 28 lat, to inne miasta zrobiły przez 8 lat, a może nawet mniej czasu potrzebowały. Jak na 28 lat obecnego włodarza, przy takim dostępie do funduszy zewnętrznych, to w Mławie zrobiono naprawdę mało.

W Mławie za rządów Kowalewskiego nastąpiła stagnacja.
Dopiero od jakiegoś roku burmistrz nabrał wigoru, bo koniecznie zaczęło mu zależeć na dotrwaniu do wieku emerytalnego w fotelu burmistrza. Nie powiem: wygodny fotel i kolejne 5 lat to i o wiele wyższa emerytura – naprawdę gra wara świeczki.

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Przepraszam winno być 18 lat rządów burmistrza (w dwóch miejscach zdaję się) , za grube palce i za szybko próbuje pisać. 🙂
Przepraszam.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Naprawdę? I jeszcze betonoza, betonoza, betonoza. Gdzie ta zieleń? W wyglądzie Działdowo nas przegoniło, tam się coś dzieje a u nas potańcówki w parku.

yyy
yyy
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Pewnie pracownica urzędu albo znajoma bunia. Że takie bzd..ry piszę.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

w d…e byłam, g…o widziałam. Zobacz sąsiednie miasta jak wyglądają, a daję ci słowo, że w 2000 roku wyglądały o wiele gorzej.

Marlena
Marlena
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Jankowski na mosirze 10 lat sam to może trawę ogarniał. O jego działaniach w radzie Powiatu nie wspomnę. nic w powiecie dla Mławy nie zrobil. Na sesjach milczał tj. Mówił te co na debatach

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

To tak jak z jego listy radny Korczak radny bez radny, mierny ale wierny.

Marina
Marina
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Podobno w Radzie Szpitala też był. Niech społecznik szukając inicjatyw obywatelskich do szpitala idzie szukać sprawiedliwości może życie komuś uratuje a nie gazetkami na stoliku się zajmuje

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  Marlena

Co do milczenia na sesjach to podobnie zresztą jak radni miejscy z Komitetu Sławomira, oni też milczeli zawsze, tylko ręce podnosili zgodnie z wolą pryncypała.

Widocznie radni z tego Komitetu mają taką jakąś dziwną przypadłość.
Może dostają takie wytyczne od pryncypała? – kto to wie…

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Nie 22 lata, tylko prawie 23 lata. Bądźmy dokładni 🙂

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Gdyby tak wygrał Jankowski i tak jak piszesz, do współpracy zaprosił by Burchackiego– i powierzył mu funkcje v-ce Burmistrza to na pewnże by Mława na takim układzie dużo zyskała!! 18 lat Kowalewskiego to juz jest przynajmniej o 9 lat za dużo zwłaszcza ze utrzymanie tej jednej osoby tylko przez rok to koszt 240,000 tys złotych!! A efekty pracy pana Kowalewskiego są bardzo mizerne — A WIEC CZAS NA ZMIANY !!!

Krys
Krys
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Zmiana dla zmiany ale z Ciebie mędrzec. Partner sobie wymień bo czas na zmianę

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  Krys

Nie zmiana dla zmiany, ale chodzi o rozp…nie zaistniałych przez te 18 lat układów i układzików oraz o zmianę na być może coś lepszego. To co może nam zaoferować Kowalewski to już doskonale wiemy, a to co może zrobić Jankowski, to wielka niewiadoma, a nuż będzie lepiej, a jak nie będzie lepiej to za 5 lat następne wybory… I pożegnamy się i z hankowskim. Na pewno nie dostanie już kredytu zaufania na następną pięciolatkę.

mieszkaniec
mieszkaniec
1 miesiąc temu

Tak patrząc na ostatni tydzień aktywności naszego obecnego jeszcze gospodarza, to dziwnym trafem realizuje program wyborczy p. Jankowskiego. Szkoda, że te działania nie zostały podjęte przez 18 ostatnich lat. Co do debaty. Nie da się ukryć że mówcą doskonałym jest obecny burmistrz czy merytorycznym, to już bym w ten fakt wątpił – puste słowa w patetycznym tonie. Taka debata nic nie wniesie poza kolejnymi pustymi obietnicami. Myślę, ze styl prowadzenia kampanii, przespany przez obecnego burmistrza w pierwszej turze (chyba myślał, że zwycięstwo ma w kieszenie) z powodu „braku konkurencji”, uświadomił naszym mieszkańcom prawdziwe oblicze włodarza. Zauważam, że ewentualna ostatnia kadencji będzie dla Mławy czasem straconym.

....
....
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Ja wole burmistrza który będzie mniej mówił a wiecej robił. Bunio to tylko fałszywie uśmiechać się potrafi.

Jadzia
Jadzia
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Ale wiele rzeczy wymyślił i realizował. Jankowski to niech Wieczfnię rozwija jak dotychczas

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Jadzia

Jadziu z tego co mi wiadomo to Jankowski w Wieczfni jest ” tylko” Sekretarzem i do jego zadań należy organizacja pracy urzędu. Mają tam sprawdzonego i dobrego Wójta wybranego w I turze. Tak więc nie wiem po co z twojej strony te uszczypliwosci. Może znasz jakieś konkrety?

Yukon
Yukon
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Ten nie będzie ani robił ani mówił.Jest za cienki…

Ona
Ona
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Myślę, że ta debata jak najbardziej jest zbędna.Nie chcemy słuchać frazesów ,co burmistrz ma do powiedzenia to wiemy z 18 lat jego pracy.

Rogan
Rogan
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

A może odwrotnie? Chcecie niemowę- burmistrza, głosuj na Jankowskiego!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

A jaki jest program wyborczy Jankowskiego ?

Omert
Omert
1 miesiąc temu

A kto będzie przemawiał na różnych imprezach rocznicowych jak wygra Jankowski? Bo jemu to jakoś słabo idzie a tam wystąpić trzeba. Pomyślałem o tych dwóch paraspolecznikach ale śmiech mnie ogarnął

Regina
Regina
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Burmistrz nie jest od przemawiania a od działania. Dziś w Rzeczpospolitej jest artykuł z Prezydentem Kosińskim. Polecam.

do Regina
do Regina
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

A mnie się wydawało, że Burmistrz to jest wizytówką urzędu właśnie od pokazywania się i dobrym mówcą być musi. Jak nie zna się na finansach to zatrudni finansistę, jak nie zna się na projektach unijnych to powinien zatrudnić kogoś kto się zna ale wyjść do ludzi i rozmawiać na każdy temat i przemawiać to musi umieć sam.

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  do Regina

Się nauczy przemawiać. Na basenie parę razy byłem na imprezach i dawał radę, nie przesadzajmy. Burmistrz Mławy to nie Prezydent Polski.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Spokojnie, myślę że Bunio 18 lat temu też słabo mówił, i szkolił się z mówienia przez kilkanaście lat. To kwestia ćwiczeń i dobrych specjalistów, a każdy nauczy się pięknie przemawiać

iiii
iiii
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Zgadza się wystarczy posłuchać. Jak prezydent nie wszystkich Polaków próbuje mówić po angielsku.

Yukon
Yukon
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Humor roku…

uuu
uuu
1 miesiąc temu
Reply to  do Regina

Ja wole takiego co mniej mówi a wiecej robi. Jankowski również potrafi z ludzmi rozmawiać. W Sobote i Niedziele to pokazał że potrafi rozmawiać z ludzmi. Można go było spotkać w parku i na mieście.

Zosia
Zosia
1 miesiąc temu
Reply to  do Regina

No rzeczywiście, zatrudniał przez 18 lat, efekty widać a przemawiał pięknie.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Przydupas Struzika

ASD
ASD
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Szczechowicz albo z playbacku

Urzędnik
Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  ASD

Nie przesadzaj!!!!

Zamykająca się w gabinecie
Zamykająca się w gabinecie
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Nie przejmuj się. Zobacz Kowalewski pięknie przemawia, ale tylko pięknie przemawia. Gospodarz z Niego kiepski. Co nam po przemawiającym Burmistrzu nam potrzebny jest działający Burmistrz, który zadba o mieszkańców i miasto. Kowalewski rządzi 18 prawie lat i co pokazał? Czym ujął mieszkańców? Powinien w ciglach wygrać wybory, ale żeby je wygrać to trzeba dbać o Miasto i mieszkańców.

iiii
iiii
1 miesiąc temu

Dokładnie nie chce ładnie gadającego i fałszywie uśmiechającego się Burmistrza. Ale takiego co będzie działał. Poza tym Jankowski również potrafi mówić.

jjjj
jjjj
1 miesiąc temu
Reply to  iiii

umi

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  iiii

Do diabła — przecież Jankowski nie jest niemową –!!!

rty
rty
1 miesiąc temu
Reply to  xxxx!!!!!

A kto tak niby napisał.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  iiii

Ha, ha, ha !

Irek
Irek
1 miesiąc temu

W punkt.

Jadzia
Jadzia
1 miesiąc temu

Jankowski to zadba o swoich tyle mogę gwarantować. Już to pokazał nie raz

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Woroniecki seflun następny przydupas Jankowskiego

Góral
Góral
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Ale bzdury wstawił Jankowski ogrzewane przystanki szok co oni jeszcze wymyśli Alpy na łysej górze i co jeszcze

Łysy
Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Góral

A gdzie tam jest o ogrzewaniu? Jak Wy w UM nawet czytać nie potraficie to jak Wy chcecie pieniądze pozyskiwać

Książę
Książę
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Jankowski nie nadaje się na burmistrza ludzie możecie nie lubić Kowalewskiego ale Jankowski dużo gorsze zło popytajcie ludzi z MOSiRu jak był dyrektorem

iiii
iiii
1 miesiąc temu
Reply to  Książę

Gorszego od bunia nie ma. Bunio to najgorszy wybór z możliwych. I tragedia dla miasta. A ty popytaj ludzi w mieście. Bunia mają już dość.

Urzędnik
Urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  iiii

Jeszcze dodam, spróbuj mieć inne zdanie to szybciutko Ci wskaże gdzie jest Twoje miejsce

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Chyba sam z siebie śmiejesz — jeśli już to śmiej się dalej wszak śmiech to zdrowie!!!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Omert

Każdy może się nauczyć przemawiać. Wystarczy parę szkoleń. Bunio też kiedyś słabo klecił zdania 😉

Cris
Cris
1 miesiąc temu

Tak naprawdę to ” Wart Pac pałaca ,a pałac Paca”. Tyle w temacie zbliżających się wyborów.

Leon
Leon
1 miesiąc temu

Bacznego obserwatora to nawet lubiłem ale jestem zawiedziony ze upada tak nisko. Burchacki to człowiek na poziomie. Więc namowy zrozumiałe. Ale żeby brać cokolwiek żeby tylko coś innego. Dziwne nie rozsądne. Zawiodłam się panie Baczny. Rada nowa audyty można robić. Lepszy znany wróg niż nowy.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Leon

Leon!! Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten twój post, ale mógła byś przestać pisać że mnie lubisz, bo zaczną nas podejrzewać o jakieś niecne zamiary !! — a przecież tak nie jest !! Dla mnie najlepszym wyborem był Marcin Burchacki — Nie nic nie biorę cokolwiek, bo na druga turę nie idę — znam bardzo DOBRZE obu tych kandydatów -+ obojętnie który będzie to nie będzie żadnej zmiany dla Mławy — chociaż bardzo bym chciał się mylić!! Ta Rada jest nowa tylko w połowie — na ocenę tych nowych pozwolę sobie zaczekać, przynajmniej pół roku –tal jak pisałem LEONCIA, Audyt musi być koniecznie zrobiony, aby MLAWIANIE mogli się dowiedzieć co też ten Kowalewski zrobił dla miasta, przecież za to że był Burmistrzem zapłaciliśmy mu mnóstwo pieniędzy !! TAK ZE ROZLICZENIE JEST KONIECZNE !!! A JESLI CIE LEONCIA ZawiodłEm TO BARDZO PRZEPRASZAM— OBIECUJE ZE W SWYCH POSTACH BEDE STARAL SIE POPRAWIC W OCENACH NASZEJ MLAWSKIEJ RZECZYWISTOŚCI !!!

iiii
iiii
1 miesiąc temu

Nie idąc na wybory to tak jak byś poparł Bunia. Każdy wie ja rządził 17 lat, bardzo kiepsko. Zawsze trzeba dać szanse nowemu , a nie z góry zakładać że będzie zły. Bunio dostał wiele szans i ich nie wykorzystał.

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  iiii

Cały czas to samo mówię i piszę, a ludzie nie rozumieją.

Stały elektorat bunia pójdzie na wybory bo to ludzie starsi, którzy co niedziela chodzą do kościoła, ponadto uważają że uczestnictwo w wyborach to ich obywatelski obowiązek i dlatego prosto z kościoła pójdą i zagłosują, a na kogo zagłosują? – No oczywiście na tego „miłego”, łysego pana, z brzuszkiem, którego nazwisko znają, który im mówi dzień dobry i który przychodzi na balety do MDK i bawi się z nimi. Tym sposobem wszyscy malkontenci którzy nie pójdą na wybory, a chcieliby jakichś zmian w Mławie zagłosują na to co jest już od 18 lat czyli na Kowalewskiego.

Dla mnie obaj kandydaci na kolejną 5-letnią kadencję są do kitu, ale pójdę na wybory I zagłosuję na Jankowskiego, bo chcę zmian, bo mam dość rządzącej kliki w Mławie, bo mam dość wywalania moich pieniędzy w błoto, bo mam dość bratków I begonii, bo nie lubię ślinienia mi rąk, bo nie lubię fałszu i obłudy, bo nie podobają mi się dzieciuchy w ciele dorosłych mężczyzn, bo mam dość syfu jaki jest od kilku lat w moim mieście, bo po prostu kocham swoje miasto i chcę żeby było coraz bardziej nowoczesne, a zarazem coraz bardziej przyjazne mieszkańcom, żeby mieszkańcy mieli gdzie się zrelaksować po pracy.

Chcę, żeby w końcu coś się zmieniło, dlatego wolę dać szansę, nowemu niż znów mieć to samo. 5 lat szybko minie. Nie sprawdzi się, to wybierzemy znów kogoś innego. Jak widać kandydatów na burmistrza i na radnych jest ci u nas dostatek.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  iiii

Właśnie zdecydowałem że pójdę na tą druga turę, tylko dlatego aby Kowalewskiego można było odwieść ta kolejka do TRZCINCA żeby pilnował tych swoich Uli!!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Leon

Właśnie, że lepsze nowe, niż stare.
Z tym znanym Mława nic nie zyska, to więcej jak pewne, ponadto te scementowane już przez 18 lat układy i układziki w dalszym ciągu by trwały, a tak, może nowa miotła te patową sytuację rozwiąże, a przez 5 lat być może, że nie da rady stworzyć dobrych układów, korzystnych dla siebie.
Kto nie ryzykuje
nic nie zyskuje

Xawery
Xawery
1 miesiąc temu

Planie Kowalewski może pan wyśle tą swoją ekipę z MOSiRu aby zdjęli ten baner który wisi koło sklepu Szczepkowskiego — i przestanie pokazywać tą swoją drużynę i jej porażkę –a może by tak Straż Miejska — wlepiła mandat przecież wybory już się dla pana kandydatów już się skończyły!! Mogę pana zapewnić że w drugiej turze nie będzie miał pan mego głosu, a BĘDĘ namawiał ludzi aby zaniechali oddawania głosów na pana — bo pan nie zasługuje na to aby być dalej Burmistrzem mego MIASTA!! Jankowski nie będzie kepszy ale z dwojga złego już wolę jego — a nóż pokaże że jednak potrafi zmienić styl pańskiego zarządzania !!!

Baby
Baby
1 miesiąc temu
Reply to  Xawery

A kto naprawi plac zabaw na MOSiR? Czekacie na nowego dyrektora aby kierownicę przykręcił ??

Orient
Orient
1 miesiąc temu
Reply to  Xawery

30 dni jest na zdjecie banerów

Cyrk
Cyrk
1 miesiąc temu

Starostwo nie zareagowało

Kolonko
Kolonko
1 miesiąc temu

W Lipowcu obecny jeszcze wójt przebywał w urzędzie gminy w trakcie trwania wyborów, na wezwanie policji panie poświadczyły nieprawdę że jego tam nie było. Jeździł od lokalu do lokalu i nikt mu nic z tym nie zrobił, a nawet nikt z komisji nie zwrócił mu uwagi żeby opuścił teren lokali wyborczych.
Dlatego Lipowiec popierajmy Karpińskiego.

Klient
Klient
1 miesiąc temu

Na basenie w Mławie a dokładnie u pań które obsługują szatnię również widziałem jak leżały „cztery pory roku” oraz „informator miejski” promujący obecnego włodarza miasta. Żenujące

Agnieszka
Agnieszka
1 miesiąc temu
Reply to  Klient

W gazecie byli również promowani inni kandydaci,m.in. Pan Kowalczyk,wszyscy startujący z jego partii.Był artykuł z Panem Korczakiem,posłanka z Trzeciej Drogi też była.Jeśli nie wiesz,nie widziałeś gazety to się nie wypowiadaj.

McLena
McLena
1 miesiąc temu
Reply to  Agnieszka

Za chwilę się okaże że w propagandowej gazetce też opozycje opisywaliście tylko nikt się nie doczytał

Basik
Basik
1 miesiąc temu

Wzielam że sklepu te gazetę. Kowalczyka reklamy tez tam były. Gazeta za darmo to z czegoś się utrzymuje. A ten pan to znany mieszacz i zadymiarz. Przez niego nowa s7 nie powstawała wiele lat. Jego trzeba by było z Mławy wysiedlić.

Yyu
Yyu
1 miesiąc temu
Reply to  Basik

Wystarczy że w najbliższą niedzielę wysiedlimy emeryta do Trzcińca

....
....
1 miesiąc temu

Nie ma co mówić bunio pełni swoją funkcje bardzo słabo. Zastępce ma jeszcze gorszego. Wydaje mi się że każdy inny kandydat będzie lepszy.

Regina
Regina
1 miesiąc temu

Jankowski = miliony dla Mławy, Kowalewski = 0 zł. Wszystko jasne?? Miłego dnia.

Wolka
Wolka
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Ukradziono przez Jankowskiego brawo słuszna uwaga

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Wolka

Pisz po polsku!!!!!
Co ci Jankowski ukradł?
Czy może ktoś coś Jankowskiemu ukradł?

hmmmm
hmmmm
1 miesiąc temu
Reply to  Wolka

pani zdaje sobie sprawęz że to jest pomówienie i można za taki wpis wytoczyć proces?

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  hmmmm

Czy ty tego „bota” rozumiesz, – bo ja nie rozumiem vo ten bot napisał. Ten bot jakiś niedopracowany. Dziś boty używają dość poprawnie języka polskiego.

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Wolka

Kopaliście miesiącami w urzędzie dokumenty i dalej kopiecie, zgromadziliście tak twarde dowody że musieliście je anonimowo zgłosić.
A na koniec sprawa umorzona…
Czy to prawda że w poniedziałek UM ogłosi przetarg na zakup niszczarek?

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Bez przetargu kupią tak jak pisiory z rządu

Prezes
Prezes
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Burmistrz pozyskał już 25 milionów nie wprowadzaj ludzi w błąd

Gabi
Gabi
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

to bardzo mało przez 17 lat.

iiii
iiii
1 miesiąc temu
Reply to  Prezes

Kropla w morzu potrzeb.

blik
blik
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

blikiem chyba

Ktoś
Ktoś
1 miesiąc temu

Popieram audyt w UM ale nie przez rodzinę S obecnego audytora wewnętrznego

Ght22
Ght22
1 miesiąc temu
Reply to  Ktoś

Tylko audyt zewnętrznej i niezależnej firmy!

Rita
Rita
1 miesiąc temu
Reply to  Ktoś

O tak, audytorzy też się dobrze mają w tej
strukturze, najpierw ojciec, teraz synek , rodzinnie jednym słowem, tu jeszcze nie powiedziano ostatniego słowa, jakie były kontrole dowiemy się w swoim czasie. Trzeba tylko odciągnąć świnki od koryta, żeby powiało sprawiedliwością w Urzędzie.

Danuta
Danuta
1 miesiąc temu
Reply to  Rita

Znam wyniki kontroli

mieszkaniec
mieszkaniec
1 miesiąc temu

Pani Renato trzeba dobrze patrzeć bo ulotek nie ma w Spółdzielni właśnie opłacałam dziś czynsz. Proszę nie pisać nie prawdy, bo kłamstwo ma krótkie nogi kogo chce Pani oczernić

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Raz są, raz nie ma, proszę nikogo nie oskarżać o kłamstwo. Ktoś przyniósł zostawił, czyż pracownicy SM mają sprawdzac co 5 minut co kto tam zostawi?. Nie rozkminiajmy nic nie znaczących faktów. Druga sprawa to spółdzielnia chyba nie jest jednostką samorządową UM czy też starostwo zaś winni się pilnować.

Gabi
Gabi
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

były

Łoś
Łoś
1 miesiąc temu

Powiem tyle….czas na zmiany.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Łoś

Do twego postu dodam tylko aby ci którzy tak mocno starają się popierać KOWALEWSKIEGO –to niech sobie zrobią bardzo prosty rachunek i policzą ile kasy mławian kosztowały te 18 letnie rządy KOWALEWSKIEGO — co miesięczna pensja wraz z dodatkami to około 20,000 tys, a BURMISTRZ NA STOŁKU ZASIADAŁ właśnie 18 lat — ten wynik który wam wyjdzie powinien nam wszystkim uświadomić że te rządy nie zasługują na to aby dalej Burmistrz Kowalewski miał zarządzać naszym miastem prze następne 4 lata !!! — bo efekty jego rządów nie są warte takiej kasy !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

A nowy będzie pracował za darmo

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu

Na profilu burmistrza wszyscy najeżdżają na Jankowskiego, że blokuje dodawanie komentarzy.

Szanowni Państwo
owszem Jankowski blokuje dodawanie komentarzy i to jest takie niskie czyli złe,
ale
obecny burmistrz jaśnie pan Kowalewski
również blokuje dodawanie komentarzy na swoim profilu.
Tylko nieliczni mają taką możliwość ( to takie grono wzajemnej adoracji). Więc proszę nie wychwalać tak tego pana pod niebiosa.
Ciekawe jak długa jest lista osób zablokowanych u obecnego burmistrza?
Jeśli ktoś próbował kiedykolwiek coś skrytykować, od razu był blokowany na tym profilu.

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

Tylko dlatego nie wchodzę na profil P.KOWALEWSKIEGO + INNY PORTAL MŁAWSKI GDZIE JEST BARDZO SZEROKO KOMENTOWANY I WYCHWALANY POD NIEBIOSA– A JEŚLI KTOŚ WYMIENI JEGO NAZWISKO OD RAZU POJAWIA SIĘ SŁOWO „WYMODEROWANO” — czyli cenzura — jeśli mam już coś napisać a dotyczy to oczywiście BURMISTRZA I STAROSTY — TO CZYWIŚCIE — WCHODZĘ NA PORTAL codziennik .pl– chociaż siostry mocno opuzniają przekaz !! — to oczywiste że KOWALEWSKI NIE GRA UCZCIWIE — A POMAGA MU W TYM NACZELNIK WYDZIAŁU DLA KTÓREJ TEN WYDZIAŁ ZOSTAŁ SPECJALNIE STWORZONY — CZYLI DLA PANI GRZYWACZ–KTÓRA OSTATNIO NAWET POLICJI NIE WPUŚCIŁA DO SWOJEGO POKOJU GDZIE MIAŁA UKRYTE MATERIAŁY WYBORCZE SZEFA !!!— TAKA JEST TA MŁAWSKA POLITYKA — DLATEGO RUSZAJMY NA TĄ DRUGĄ TURĘ ABY KOWALA ODESŁAĆ DO TRZCIŃCA BY ZAJĄŁ SIĘ TĄ PASIEKĄ !!!! — I Z DWOJGA ZŁEGO WOLĘ JUŻ JANKOWSKIEGO I JEGO EKIPĘ KTÓRA POWINNA ZROBIĆ KONIECZNIE AUDYT W URZĘDZIE NO I ZMNIEJSZYĆ ZATRUDNIENIE I ZAJĄĆ SIĘ STRAŻĄ MIEJSKĄ ???

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu

Policji to policji, ale nawet zastępcy burmistrza, czyli swojego przełożonego również nie wpuściła. Inny pracownik wyleciałby od razu na bruk, no bo jak można nie wpuścić do swojego pokoju w miejscu pracy przełożonego. To po prostu skandal, no ale ta Pani ponad wszystkimi, to trzecia władza tego UM.

Last edited 1 miesiąc temu by Grażka
Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

Tylko że Pan Jankowski pisze bezczelnie że u niego każdy będzie mógł skomentować i wyrazić własne zdanie,a jak tylko pojawi się komentarz nieprzychylny to ta osoba Jest blokowana.
Druga sprawa drogi codzienniku ja akurat mam gazetkę o której mowa w artykule i zastanawia mnie czemu nie wspomnielscie że różni kandydaci z różnych partii są w tej gazetce prezentowani?Czemu piszecie tylko o Kowalewskim?

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

To samo jest u Kowalewskiego, burmistrza, osoby publicznej.
Dlaczego u Kosińskiwgo tego nie ma?

uważny
uważny
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

To że Jankowski na swoim profilu tak robi to jego sprawa. Ale że blokuje komentarze urząd miasta na nie swoim a miejskim profilu to dopiero skandal. A druga sprawa – ja też mam tę gazetkę i widziałem, kto z kandydatów tam był. Tyle że w urzędzie miasta burmistrzem jest Kowalewski i tu wykładać tej gazetki nie było wolno. A inni kandydaci jeżeli chcieli to mogli sobie ją wyłożyć w domu czy na ulicy i tak powinien zrobić też Kowalewski

Irka
Irka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

No właśnie ja tam innych kandydatów widziałam i na okładce była raczej jaks Pani z PO. I pełno było tam takich gazetek że Struzikiem o Mazowszu. Zawsze one tam leżą

Zamykająca się w gabinecie
Zamykająca się w gabinecie
1 miesiąc temu

Z tego wynika Kowalewski nie gra uczciwie.

Krzyś
Krzyś
1 miesiąc temu

A kiedyś grał ??

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Krzyś

Nigdy nie grał uczciwie.
Teraz to już wymyśla cuda.
Spiął się w ostatnim roku, żeby zdobyć w końcu środki z funduszy zewnętrznych, bo zależało mu bardzo, żeby zdobyć mandat na kolejne 5 lat i dotrwać tym samym, w fotelu burmistrza, do zasłużonej emerytury.
Chłop się naprawdę postarał. Tyle, że te środki tak samo można wykorzystać niekoniecznie razem z nim. Może to zrobić również i Jankowski.
Pamiętajmy:
Nie musimy działać lojalnie wobec obecnego burmistrza, bo on nie był lojalny wobec nas i nigdy z nami się nie liczył, liczyliśmy się tylko podczas kampanii wyborczych.
Dobry gospodarz nie musiałby przekupywać swoich wyborców pączkami, bułeczkami, truskaweczkami, bratkami i innymi gadżetami. Nieznany kandydat gdy się chwyta takich chwytów, to można to przemilczeć, ale burmistrz, który ma za sobą 4 kadencje, to uważam że to jest niska forma. przekupstwa.

Last edited 1 miesiąc temu by Grażka
Zamykająca się w gabinecie
Zamykająca się w gabinecie
1 miesiąc temu
Reply to  Krzyś

Raczej nie no napewno nie. On nigdy nie gra uczciwie tylko pijar i nic więcej. No nie przepraszam najdłuższy baner w mieście na płycie zaprzyjaźnionego piekarza.

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu

U tego piekarza to powinni kupować tylko poplecznicy bunia i PO, reszta to plebs niewykształcony

Sto
Sto
1 miesiąc temu

Jankowskiego pozaklejal wszystkie plakaty burmistrza na okraglakach

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Sto

Kowalewski pozaklejal wszystkie obwieszczenia dot. wyborów na słupach ogłoszeniowych.

do Jaś
do Jaś
1 miesiąc temu

A kto gra, uczciwie to jeszcze nikt wyborów nie wygrał. Dziwne czasy 🙁

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  do Jaś

Nie chodzi tylko o sama kampanię

Guru
Guru
1 miesiąc temu

Widać, że mieszkańcy chcą zmian. No to Kowalewski i jego ostatni tydzień. Koniec pewnej epoki.

Mławianie
Mławianie
1 miesiąc temu
Reply to  Guru

Na pewno ale nie na gorsze. Sławek wygra

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianie

Oby nie, nigdy nie wiadomo czy na gorsze czy na lepsze.
Zawsze warto ryzykować.
Przynajmniej dotychczasowe kliki się rozpadną, a to już coś, bo o to również w tym wszystkim chodzi.

Zatroskana
Zatroskana
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana 😉

Renata
Renata
1 miesiąc temu

Dlaczego w spółdzielni mieszkaniowe na stoliku na I pietrze leżą ulotki jednego z kandydatów na Burmistrza?

do Renata
do Renata
1 miesiąc temu
Reply to  Renata

Bo pewnie jeden tylko tam zaniósł, nie przyszło Pani do głowy?

Ronia
Ronia
1 miesiąc temu

Robota dwóch siostrzyczek, które…

BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
BACZNY OBSERWATOR .!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  Ronia

–ZAPOMNIAŁAŚ CHYBA SWĄ MYŚL DOKOŃCZYĆ ???– Czyżby chodziło ci o siostry które pracują na tym portalu gdzie zamieszczamy swoje komentarze !!!

131
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x