Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To nie ćwiczenia. Ewakuacja szkoły w Przasnyszu, 40 osób poszkodowanych [FILM]


W Zespole Szkół Powiatowych przy ulicy Sadowej w Przasnyszu zarządzono ewakuację. Powodem było złe samopoczucie uczniów. Poszkodowanych było w sumie około 40 osób. Działania ratownicze prowadziło 18 zastępów straży pożarnej.


Pierwsze zgłoszenie dotyczące zasłabnięcia i złego samopoczucia uczniów Zespołu Szkół Powiatowych (budynek przy ulicy Sadowej 5) w Przasnyszu wpłynęło do służb w piątek 12 kwietnia kilka minut po godzinie 11 -tej. Na miejsce zadysponowano policję, straż pożarną i ratownictwo medyczne. Podjęto decyzję o ewakuacji około 340 osób – uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Strażacy  zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego zostali wprowadzeni do budynku szkoły w celu sprawdzenia czy wszyscy zostali ewakuowani  oraz weryfikacji miernikami wielogazowymi czy nie występują stężenia niebezpiecznych substancji. W momencie gdy Kierujący Działaniem Ratowniczym otrzymał informację o rosnącej liczbie osób uskarżających się na złe samopoczucie podjęto decyzje o zadysponowaniu Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ciechanowa oraz Grupy Ratownictwa Medycznego z Warszawy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz utworzeniu  punku medycznego gdzie strażacy wraz z ratownikami medycznymi udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy.

– W związku ze zdarzeniem 19 osób wymagało hospitalizacji, a łącznie pomocy medycznej udzielono 40 osobom. W działaniach udział brało 18 zastępów Straży Pożarnej – poinformował kpt. Piotr Kuligowski z KP PSP w Przasnyszu.

W sprawie, dochodzenie prowadzi policja. Czynności odbywają się pod nadzorem prokuratora.

–  Na ten moment nie znamy przyczyny zaistniałej sytuacji. Bierzemy pod uwagę wszystkie okoliczności – mówi mł. asp. Ilona Cichocka.

źródło i fot. KP PSP Przasnysz


 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zztop
Zztop
1 miesiąc temu

Pamiętacie akcje w katoliku balonik i 4 helikoptery przyczyna nie znana pani dyr. ma się dobrze, pamiętacie akcje sp7 i ewakuację dzieci do kościoła sprawca rozylenia gazu ma się świetnie . A wystarczy że wybuchała by panika i było by pozamiatane . Szacunek do służb że temat są w stanie ogarnąć od swojej strony oraz próbne ewakuację robią swoje . Teraz jakby jeszcze ogarnąć tematy typu akcja wykupowanie cukru albo papieru to możemy się przygotowywać na inwazje..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x