Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czapliński, Cicholski i Wojnarowski wybrani radnymi sejmiku


Wiadomo już ile mandatów w mazowieckim sejmiku zdobyły poszczególne komitety i ich kandydaci. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 21 mandatów, a Koalicja Obywatelska – 20. Trzecia Droga wprowadzi ośmiu swoich kandydatów, Lewica i Konfederacja po jednym. Tak więc dotychczas sprawująca władzę koalicja, będzie również w tej kadencji decydować o losach Mazowsza.


W okręgu wyborczym nr 4 obejmującym miasto Płock i powiaty: ciechanowski, gostyniński,  mławski, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski wybieraliśmy 8 radnych. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. szczególnie aktywni na terenie powiatu mławskiego Konrad Wojnarowski, Łukasz Cicholski i Artur Czapliński. Wszyscy wywalczyli mandaty i zasiądą w mazowieckim sejmiku. Wojnarowski Konrad zdobył w powiecie mławskim 6717 głosów, a w całym okręgu 8683.  Cicholski Łukasz zdobył w powiecie mławskim  4274 głosów, a w całym okręgu 18009. Wynik Artura Czaplińskiego to  3187 głosów w powiecie mławskim, a w całym okręgu 42131.

Radnymi sejmiku z naszego okręgu zostali:

Adam Struzik (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Artur Czapliński (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Marek Martynowski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Łukasz Cicholski (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Michał Orliński (KW Prawo i Sprawiedliwość);

Wiesław Raboszuk (KKW Koalicja Obywatelska);

Konrad Wojnarowski (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe);

Paweł Obermeyer (KKW Trzecia Droga 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
HA HA
HA HA
1 miesiąc temu

psl 3 droga to PO ,WSTYD ,ŚMIEJĄ SIE Z WAS.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  HA HA

Wiesz co bapisałeś? A vo chciałeś przekazać, bo nic nie przekazałeś. Mózg masz, tylko rozumu zero.
Z ciebie to całkiem niezła beka

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Wojnarowski nic nie zrobił dla Mławy

Igor
Igor
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Zgadzam się w 100%.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

A Rakowski co zrobił? Więcej?

Antoni
Antoni
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Lecz się na nogi, bo na głowę o wiele za późno jeśli nie widzisz różnicy. Ślepy. Ile masz w sobie nienawiści, że obiektywnie nie możesz zaakceptować dobrej różnicy. Określiłeś/aś się jaki Wojnarowski ma elektorat. Zawistny. Pozdrawiam

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Antoni

To chyba ty powinieneś wziąć się za to leczenie. Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytania. To były tylko pytania, a ty co? Rzucasz inwektywami, obrażasz, wyzywasz i próbujesz określać jaki jestem na podstawie jednego pytania – to jest naprawdę chore.
Brak ci argumentów, a więc obrażasz, to cecha typowego fanatyka pisowskiego. Pisiory i ich elektorat to takie ch.amskie elYty rzucające się tylko na stołki i na kasę – to już zostało udowodnione. Skrót tej przestępczej grupy adekwatny do tego co robiła przez 8 lat.
Rakowski w niczym nie jest lepszy od poprzednika, jesteście tylko cięci na PSL i tyle. To ty i wielu tobie podobnych pałacie nienawiścią w stosunku do PSL i nie tylko. Ja też nie lubię sprzedajnych dziwek, ale mlawski PiS pokazał, że również jest sprzedajny tak samo jak PSL i że jest o wiele gorszy niż PSL. PSL przy PiS to pikuś.

mieszkaniec powiatu mławskiego
mieszkaniec powiatu mławskiego
1 miesiąc temu

Na wstępie to gratulacje dla wszystkich ktorzy dostali sie do sejmiku, nie zgodzę sie ze nie interesują sie tym co dzieje sie w powiecie naszym, w naszej gminie nie mozemy narzekac, tak na pis czy trzecia drogę i psl, wszystko zalezy od tego jacy sa wlodarze danego miasta czy gminy i czy potrafią rozmawiac z ludzmi, a nasi tacy byli i napewno beda nienawiscia nic nie zdziałacie , szoda miasta Mlawa bo jest to miasto z historią a jadem wszyscy na siebie plują………….. zmiana jednak w Mlawie sie nalezy moim zdaniem, pozdrawiam

Logos
Logos
1 miesiąc temu

Wyprane mózgi, głosują na PO, zero myślenia. Zamordyzm klimatyczny. Brak wolności słowa, kto się nie zgadza z nami tego zlikwidować. Lewa i faszyzm, tylko nie chcą się do tego przyznać. Obrzydliwe.

Igor
Igor
1 miesiąc temu
Reply to  Logos

Wyprane mózgi głosują na PiS. Zamach zamiast wypadku lotniczego w Smoleńsku. Jak mówił Gebels kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się dla mas ludowych prawdą. Tępota umysłowa tego elektoratu jest porażająca.

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Logos

To co napisałeś to wypisz wymaluj PiS.
Teraz gdyby się dostali do koryta, todoszła by jeszcze całkowita dyktatura i wybory jak w Rosji.
K.uźwa, cały czas oglądasz Republikę., a więc nie ma co nawet z takim id.iotą dyskutować

Ja
Ja
1 miesiąc temu
Reply to  Logos

pis na śmietnik

Stan świadomości Mławian
Stan świadomości Mławian
1 miesiąc temu

Będzie przyjeżdżał raz w roku do warszawy, żeby podpisać listę obecności i pobrać dietę. I to będzie wszystko w kwestii aktywności na Mazowszu. Jacy wyborcy tacy radni. Tak wybrali, tak będą mieć. A później nic Mława nie może sobie załatwić. A kto ma o ich interesy zadbać.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Bardzo słuszna uwaga,jacy wyborcy,tacy radni,żenada.

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
1 miesiąc temu

No chyba p nasze nawet mławskie interesy nie zadba dyr.MOSIR, Krzysztof Butryn –KTORY POZWOLIŁ aby samochodem z MOSiR i przy pomocy pracowników oblepiać plakatami Z wizerunkiem Sławomira Kowalewskiego wszystkie słupy ogłoszeniowe!??

Ciemnota zagłosowała
Ciemnota zagłosowała
1 miesiąc temu

Cytat: Wśród kandydatów znaleźli się m.in. szczególnie aktywni na terenie powiatu mławskiego Konrad Wojnarowski, Łukasz Cicholski …

Wobec tego Redakcję CM proszę o podanie czym przejawiała się aktywność tych osób w okresie kampanii jak i okresie poprzedzającym kampanię wyborczą. Ja osobiście nie zauważyłem aktywności tych osób na rzecz mieszkańców regionu/ okręgu.
Jeden kandydat wziął urlop i przyjechał z Poznania „na gościnne występy” objeżdżając z mamusią – posłanką Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicze Straże Pożarne. Do tej pory nic ale to kompletnie nic nie zrobił dla regionu. Żadnego zainteresowania problematyka społeczną. A na jego fb jeśli ludzie zadawali mu pytania to kasował je bez udzielenia odpowiedzi.
Drugi kandydat, który był i jest jednocześnie radnym i wiceministrem ds. funduszy europejskich, będąc z tej samej partii PSL co Marszałek Województwa A. Struzik nie zrobił zupełnie nic. Wędrował jedynie na uroczystości przecięcia wstęgi na wiejskich drogach itd. Nie potrafił znaleźć ani grosza na tunel pod torami kolejowymi w ul. Kościuszki w Mławie. Nie rozwijając takich kwestii jak obwodnica Mławy, która obiecana 20 lat, powstała tylko na papierze narysowana.
Tak głosują ludzie z powiatu mławskiego (właśnie tam ci kandydaci uzyskali największe poparcie). Tak głosujecie a później pretensje, że burmistrz zły, starosta, ksiądz, cykliści i wszyscy pozostali tylko nie wyborcy, którzy jak stado owiec podążają za baranem, głosując bez żadnego zastanowienia kierując się emblematem partyjnym a nie dokonaniem i szczerymi chęciami kandydatów względem społeczeństwa.

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Dokładnie jak przeczytałem to co zacytowałeś to identyczna myśl mnie naszła. Ja mam dwa rozwiązania, albo ludzie są głupi jak but, albo wybory są ładnie ustawiane, bo nie rozumiem jak osoba która z regionem nie ma nic wspólnego, ale ma członka rodziny na stołku może wejść w politykę hmm

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu

Czy miasto Mława występowała o dofinansowanie tunelu na Kościuszki?
Kto blokował obwodnicę zachodnią nie dotrzymując terminów – oczywiście UM

Do kogo pretensje? No najlepiej do Wojnarowskiego, bo mlawianie nie lubią tych, którzy potrafili wyrwać się i zaistnieć. Mlawianie tovtakie typowe polactwo, kto się chce wspiąć wyżej, to trzeba go ściągnąć z tej drabinki.
Nie mówię o wszystch, ale znaczna część jest taka zawistna. „Ja nie mam zdolności albo mi się niechce, to i ty nie będziesz miał lepiej”.

XYZ
XYZ
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

Bez względu na okoliczności wiceminister ma możliwość inicjowania inwestycji. Oto przykład https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/po-5-mln-zl-dla-pierwszych-samorzadow—wojewodztw-na-wsparcie-rewitalizacji
A dlaczego nie dla nas?

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  XYZ

Tak???
Tacy do przodu to pisiory, dawali ale swoim. Swoi czyli włodarza pisowcy nie musieli się starać o dotacje, bo pisiory z rządu sypali im kasę bez żadnych procedur, niezgodnie z przepisami.
Tak niestety nie można. Obecny rząd musi się pilnować i to bardzo, bo pisiory zaraz by się przyczepili, myśl xyz.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  XYZ

Od kiedy jest wiceministrem?
Najpierw to ten nowy rząd musi posprzątać burdel po PiS, a to jest multum roboty.

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

Cała prawda o mieszkańcach Mławy!! Zawiść, nienawiść — sam nie mam— ale i drugiemu nie dam się wybić ponad przeciętność — a to dlatego tak się u nas dzieje — bo w naszym mieście bardzo dużo osiadło się mieszkańców pobliskich gmin — i mamy to co mamy, !!

Nie bądźmy frajerami
Nie bądźmy frajerami
1 miesiąc temu
Reply to  MŁAWIANIN !!!

Nic nie rozumiesz. Wybić się? Nazwijmy to inaczej mieć za frajerów tych którzy na nich głosowali i mieć ich w d…ie.
Czy wybór do rady nie powoduje zobowiązania? A jak nam się odpłacił? Za głupców nas uważa.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu

To ty jesteś głupcemalbo takim co innych uważa za frajerów.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  MŁAWIANIN !!!

Stawiasz tezę, że wszystko co w Mławie złe to przez wieśniaków?

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  MŁAWIANIN !!!

Niekoniecznie, rdzenni mławianie też tacy są, oprócz tej prawdziwej inteligencji, takiej od pokoleń. Ci ludzie mają klasę. Zawiść i chamstwo to także cecha nowobogackich i dorobkiewiczów, nieważne jakie ich pochodzenie.

Last edited 1 miesiąc temu by Anonim.
Jaaa
Jaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

Uważasz, że gdyby nie przynależność do PSL to udałoby mu się „zaistnieć” . No proszę Cię, nikt z ulicy nie dostanie stołka. Spróbuj zaistnieć bez znajomości i wsparcia. Masz właśnie przykład dwóch wskazanych wyżej osób.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Jaaa

A stary Wojnarowski nie miał żadnych koneksji i jakoś zaistniał, co ty na to?

Swen
Swen
1 miesiąc temu

Pis kojarzy mi się z totalitaryzmem, złodziejstwem, nepotyzmem i rasizmem

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Swen

To trafna skojarzenia, jeszcze z ciemnotą, zacofaniem, oportunizmem, salcesonowym egzorcystą, bigoterią …

Oppo
Oppo
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

A PO z takimi niemyślącymi, zmanipulowanymi przez TVN jak wy… zacznijcie patrzeć w lustro

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
1 miesiąc temu
Reply to  Oppo

Najwyższy czas abyś sam wbto lustro spojrzał !! Bo jeśli się w nim zobaczysz to się Dziwisz że jesteś takim ciemniakiem — który obstaje za tymi pisowskimi złodziejami i oszustami — a od P.O i TVN to się od****pl!! — myślę że zrozumiałeś!!

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu
Reply to  Swen

A ty kojarzysz się z niemieckimi nacjonalistami

Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Swen

PiS? Oni wszyscy są siebie warci, nie tylko PiS 😉

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu

Matko bosko kożuchuchowsko Cicholski… ludzie naprawdę stracili rozum…
Mamusia nierób i celebrytka jak nasz burmiszcz, posłanką, a synuś tłusty kot pisowski następny nierób radnym w Sejmiku.
Ludzie módlcie się o przebaczenie, że jeszcze nie przejrzeliście na oczy, bo traficie do piekła za popieranie tego przestępczego gangu PiS.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

Przeciwnikami PiSu są głównie przestępcy (patrz głosowania w zakładach karnych) oraz ludzie, dla których Polska się nie liczy tacy europejczycy wpatrzeni w Niemcy.

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Nie będę się przerzucał epitetami, jestem przeciwnikiem złodziejstwa, dyktatury, ciemnoty i zacofania. Że w te kanony wpisuje się PIS to już inna sprawa. I uwaga Polska jest dla mnie bardzo ważna!
Wracając do Cicholskiego, mamusia przyprowadziła synusia za rączkę i nakazała go wybrać, przecież to jest żenujące. Taki synek ma swoją nazwę, to jest bamboccioni.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Smakowita uwaga. Pozdro!

Lutek
Lutek
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Tak rozumując to na pis gloswali ludzie niedostosowani społecznie czyli całe to towarzystwo żyjące z zasiłków

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Matko bosko kożuchowska aleś ty pisowski beton, zakapior.
Czy ty jak twój prezydent Duda byłeś namaszczony tymi świętymi olejami przez jaką nawiedzoną?, a moze poddałeś się egzorcyzmom salcesonem przez ksiedza?

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

Ojeżu. Ciemność widzę, ciemność wokół. Chyba pójdę i posiedzę we więźniu…. W tej sytuacji trzeba zadzwonić do płokułatuły, że nie popieram PiSku…

Leniwy jak stara
Leniwy jak stara
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

Tak właśnie głosuje mławska ciemnota a później krytyka , że jest źle a winni są wszyscy tylko nie ci, którzy oddali głos na tego typu ludzika przywiezionego w teczce z Poznania, podającego się na pochodzenie spod Ciechanowa, tam gdzie jego mamusia, która za sprawą ciemnoty ludzkiej ustawiła synka.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

A rolnicy jeszcze lepsi, pisiorki załatwili im zielony ład a i tak poszli na nich zagłosować. Jak to nazwać/okreslić?

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów – Albert Einstein 
Chyba można to nazwać szaleństwem.

Polak
Polak
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

Nie nadużywaj imienia Boga lewacki komuchu

Anonim...
Anonim...
1 miesiąc temu
Reply to  Polak

***** ***

Robert
Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Polak

Drugie przykazanie: „Będziesz miłował swego bliźniego jak samego siebie.”
Przeproś, poproś o wybaczenie i wyrównaj szkody.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Polak

Pisowski katolik dał głos :D.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

O Boże Cicholski,to okropna katastrofa,tylko płakać

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Jaka matka taki syn…

MŁAWIANIN !!!
MŁAWIANIN !!!
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

No ale jak -+ skoro ci co na niego glosowali– to nie potrafią się modlić !! Jedyne co potrafią to tylko kłody pod nogi nam podstawiać !!!

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x