Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława postawiła na zmiany. Jankowski zmierzy się w drugiej turze z Kowalewskim


Mława postawiła na zmiany. Wygrywający dotychczas wybory  już w pierwszej turze Sławomir Kowalewski tym razem nie uzyskał ponad połowy głosów, aby rozstrzygnąć wybory z dotychczasową łątwością. Według nieoficjalnych jeszcze wyników, bardzo wysokie poparcie zyskali zarówno Marcin Burchacki (2843 głosy) , jak i Piotr Jankowski (3312 głosy). Co prawda Kowalewski uzyskał 4346 głosy, ale jest to mniej niż w sumie zdobyli jego kontrkandydaci. Wszystko więc wskazuje, że w drugiej turze 21 kwietnia w rywalizacji o stanowisko burmistrza zmierzą się Jankowski i Kowalewski.


JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
289 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Tonący brzytwy się chwyta – ha ha ha
Nasz celebryta w końcu zaczął się chwalić niby swoją pasieką pszczół – ha ha ha
Nawet na zdjęciach po jego minie widać, że boi się pszczół i nigdy nie miał z nimi nic do czynienia.
Znów pączusie, bułeczki, truskaweczki,
nawet bratki i cukiereczki.
Nawet przy niedzieli lata i przekupuje społeczeństwo od samego rana.

Zdegustowany wyborca Piotra
Zdegustowany wyborca Piotra
1 miesiąc temu

Ani u Jankowskiego
Ani u Kowalewskiego
Na publicznych profilach facebookowych nadal nie wszyscy mogą dodawać komentarze.

Chciałem zdementować pewien komentarz u Jankowskiego, nieprzychylny dla niego,
Bo ten ktoś napisał że bunio podjął z innymi wlodarzami gmin decyzję w sprawie zalewu, a to był tylko list intencyjny, no i niestety nie dane mi było to zrobić, bo pan Jankowski też się zamknął na mieszkańców, nic nie pomogło również to, że zaznaczyłem obserwowanie jego profilu.
Panie Jankowski,zamierzałem iść za tydzień na wybory I poprzeć Pana kandydaturę, ale nie zrobię tego, mimo że mam dość rządów celebryty, który dba tylko o własny image i własną kieszeń a stołka się uczepił nawet zębami byle dotrwać na nim do wieku emerytalnego czyli 65 lat, który gotów jest zrobić wszystko żeby tylko zostać na tym stołku.
Strzela pan sam sobie w stopę.
Nie zagłosuję na Pana, a nie idąc na wybory to zdaje pan sobie sprawę z tego, że jest to równoznaczne z oddaniem głosu na obecnego złotoustego. Ponadto postaram się przekonywać i innych niezdecydowanych. Swoją rodzinę chyba już mi się udało przekonać.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu

Oj tak
Obaj panowie nie lubią i boją sie krytyki.
Taka to przypadłość facetów, szczególnie facetów z rozdmuchanym ego.
Też raczej nie wybiorę się na wybory, bo zachowanie Jankowskiego jest w sumie takie jakby mu nie zależało, a może to i faktycznie jakąś umowa z burmistrzem i wcale mu nie zależy. Nie sądził, że wejdzie do II tury, a że tylko odbierze głosy Burchackiemu?
Coraz bardziej zaczynam w to wierzyć.

sprtw
sprtw
1 miesiąc temu

https://www.facebook.com/slawomirkowalewski64/posts/pfbid02PMYymRcZ6dY9mJ7doYnqHPSiwg6gP1k9LLJogxzLyXASFWjg3zWTt3KFYkKqMtnhl
Burmistrz w bardzo „efektywny” sposób rozmawiający z pracownikami i mieszkańcami o przyszłości Mławy z pączusiami, ciasteczkami i truskaweczkami przekonujący do głosowania i wiadomy wybór, w asyście, członka czy też przewodniczącego mławskiej Lewicy, pana WYROSTKA.
Coś pięknego!!!!!

Pan Jankowski za to, no cóż… tchórzostwo, strzela sobie w kolano – szkoda słów, mimo, że Sławek jak widać trzęsie „gaciami”…

Zaraz… chwilunia… a może to ustawka obu panów? może to chodziło o odebranie głosów Burchackiemu, żeby Kowalewski mógł dalej się panoszyć?

Prawda
Prawda
1 miesiąc temu

Fatalne zachowanie panów popierających obecnego włodarza którzy chodzą za nim krok w krok. Kiedyś też miał takich i jak to się skończyło? Z każdym skłócony

Last edited 1 miesiąc temu by Prawda
Wojtek1
Wojtek1
1 miesiąc temu

Byłem w komisji wyborczej po raz pierwszy,i nie mogę uwierzyć w to co widziałem.
Osoby ledwo kontaktujące że względu na swój wiek, lub stan zdrowia,przywożone na wózkach aby tylko ododać głos ma „króla”
Grupy, o wątłej reputacji społecznej,dowożone przez jednego z mławskich przedsiębiorców, aż żal patrzeć, a będę musiał, bo jeszcze druga tura.
Teraz to spodziewam się nawet zombie głosujących na „króla”.
Szok , jak wam nie wstyd mieszkańcy Mławy, zwłaszcza starsi.
Wolę oddać swój głos na Jankowskiego a niżeli na zepsutego do szpiku kości „króla”

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek1

Te staruszki i ci staruszkowie niestety nie czytają codziennika.

Proponuję, kochane dzieci i wnuki tych osób
ZABRAĆ DOWODY OSOBISTE, (A JAK MAJĄ TO I PASZPORTY, WZGLĘDNIE PRAWA JAZDY) SWOIM DZIADKOM I RODZICOM W PODESZŁYM WIEKU, którzy to uważają Kowalewskiego za człowieka wspaniałego i dobrego.

Palec w esicy
Palec w esicy
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

To niezbyt fortunna wypowiedź, każdy będzie staruszkiem lub staruszką. Skorzystaj z szansy i przeproś na forum osoby w jesieni swego etapu życia.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Palec w esicy

To chyba nie jest napisane w tym kontekście co myślisz… to tak samo jest jak się mówi że na pis głosują mohery, tutaj jest to samo.
Każdy będzie staruszkiem, ale jak ktoś się nie interesuje ani polityką dużą, ani to mniejszą, lokalną, to lepiej niech siedzi w domu i nie miesza czyli nie dokonuje wyborów na chybił trafił, bo np. ten się ładnie uśmiecha, albo po rączkach całuje.

Maciej
Maciej
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

A co Ty myślisz, że ten drugi będzie lepszy. Dla kogo!?

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Maciej

Lepszy nie lepszy, ale ten stary już za wiele sobie pozwala, za wiele potworzyło się układów , które wcale nie są dobre dla Mławy i dla mieszkańców.
Biorąc na logikę, to włodarz nie powinien zasiadać w swoim fotelu dłużej jak 2 kadencje, no chyba, że jest bardzo dobrym włodarzem, ale ten obecny do takich nie należy niestety) bo tworzy się kumoterstwo., a ten już ma za sobą 4 kadencje, to i tak o 2 za dużo.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek1

Do rze tą sytuację opisałeś tylko w tej końcówce opisując swoją wolę oddania głosu na Jankowskiego, to tak jakbyś popierał Kowalewskiego!! Osobiście wolę nie iść na tą druga turę, przynajmniej będę miał czyste sumienie że nie głosowałem na tych nieudaczników, obojętnie który z nich zostanie wybrany— to będzie przedłużenie tych 18 lat opłakanego zarządzania miastem tak jednego jak i drugiego!! WIDOCZNIE MŁAWIANOM TO NIE PRZESZKADZA !!!

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu

Takim postępowaniem głosujesz na tego który wygra, czyli na jednego lub drugiego, a gdybyś poszedł i sam zadecydował, to później śmiało mógłbyś powiedzieć: „ja na niego nie głosowałem jak żeście chcieli tak macie”, albo : „wybierałam mniejsze zło”, chociaż tak nawiasem mówiąc trudno określić wielkość złą ;P
No ale to wyłącznie twoja indywidualna decyzja co zrobisz. Masz jeszcze trochę czasu do zastanowienia.

Panie Jankowski, a teraz z innej beczki:

  • stracił pan dużo nie stając do debaty w radiu 7 (może jeszcze więcej by pan stracił gdyby pan stanął do niej – trudno dziś przesądzić).

Podejrzewam, w związku z tym przegra pan te wybory z kretesem i ten dorosły cwany lis i celebryta, który nigdy nie wyrósł z piaskownicy i z krótkich spodenek znów zasiądzie w swoim gabinecie i doczeka w nim emerytury i to właśnie dzięki panu.

Irena
Irena
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek1

No proszę co ty chcesz powiedzieć. Ze starsze osoby prawa głosu nie mają? Pozdrowienia dla starszej matki i babci. Dumni pewnie są

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Irena

Jeśli starsi nie interesują się stanem miasta i działaniami lokalnych samorządów, to lepiej niech nie chodzą na wybory, bo jak mają wybierać bo tego znają, bo ten mówi dzień dobry i po rączkach całuje, bo im się z wyglądu podoba albo dlatego że on już tyle lat jest burmistrzem albo radnym, to lepiej dla nas wszystkich będzie jeśli takie osoby zostaną w domu i nie będą stawiać krzyżyków przy nazwiskach kandydatów , których określają tymi swoimi chorymi kryteriami.

Starszym osobom (niektórym) zostały we krwi czasy komuny, gdzie wybory były obowiązkowe i obojętne było gdzie ów krzyżyk się postawiło, dziś tak nie jest i tak kwalifikacja była jednakowa – pierwsi od góry.

Maciej
Maciej
1 miesiąc temu
Reply to  mławianka

Starsi mają rozum i prawo do głosu i zagłosują na kogo chcą Młodzi mają siano zamiast mózgu i ciągle się oczerniają i uwazają się za największych mąndrali.

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Maciej

Częściowo masz rację, ale większość osób starszych w ogóle nie wie co się dzieje w Mławie.
Znają wszystkie plotki, połowę mławian, wiedzą kto z kim spokrewniony, kto z kim spał, kto lewą nogą wstał, ale nie mają pojęcia o tym jaki jest burmistrz i co robi, czy pozyskuje środki z zewnątrz na inwestycje czy nie itp., jacy są kandydaci na burmistrza. Ważne, że już jest ktoś burmistrzem kilka kadencji, to trzeba na niego głosować, bo on jest dobry, bo on się na wszystkim zna.
Tak na ogół myślą ludzie starsi, dlatego mówi się że to jest twardy elektorat bunia.

Każdy człowiek ma swój rozum, to jasne jak słońce i każda osoba nie pozbawiona praw publicznych ma prawo do głosu. Nigdzie temu nie przeczyłam więc nie czepiaj się.

Julia
Julia
1 miesiąc temu

Cięzki wybów w II turze, ale JAnkowski to nie ta liga do Mławy, na Wieczfni może być wójtem czy kim tam jest. Za mały na Mławę

Wojtek1
Wojtek1
1 miesiąc temu
Reply to  Julia

Jankowski myślę nie będzie sam.
I na tym podlega demokracja, Kowalewski urządził w Mławie dyktaturę.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek1

Jeśli już to będzie razem z Kowalewskim — przecież to jego nauczyciel, który go zrobił dyr Mosir a ostatnie lata sekretarzem gminy Wieczfnia, Kowalewski pisowiec nie tylko Mława zarządza ale TAKZE powiatem bo usadowił tam swego kolegę Rakowskiego !!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Nie kracz, nie kracz… Lepsze to niewiadome niż zło wiadome.
Kto ryzykuje w kozie nie siedzi, a Kowalewski dość się nachapał – dajmy mu odpocząć, chłop już dostał rozwolnienia i lata po całej Mławie i próbuje przekupywać wyborców.
Dziś wyjrzał u mnie z lodówki i chciał mnie po łapkach całować, ale zamknęłam lodówkę i dziada pogoniłam.

Siwy brodacz
Siwy brodacz
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek1

Wojtek ale pier…sz głupoty Pewno nawet nawet nie wies jaką pir..ś bzdurę. Wiesz co to jest dyktatura.!!!

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Julia

Tak samo za mały na nasze miasto jest KOWALEWSKI– bo to pokazały jego rządy wspólnie z developerami przez te 18 lat!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Jednoosobowe rządy, w Mławie takowe są, bo rada nie ma nic do gadania, na sesji nikt poza radnymi nie ma prawa głosu, odgrodzili się od gawiedzi… no jeszcze tylko gilotyny brak do ścinania głów opozycji, bo zastraszanie malkontentów już raczej jest, przykład? – radny Michał M, no chyba że coś mu na głowę padło po którychś wyborach. Jeszcze jest parę przykładów z ostatniej kadencji RM, jak np. pisowcy: języki im kołkiem stanęły, ciekawe czemu i z niewiadomych względów wszystko im pasuje.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Przepraszam za pomyłkę, ten komentarz jest skierowany do
Siwego brodacza, a nie do Bacznego obserwatora.

Siwy brodacz
Siwy brodacz
1 miesiąc temu
Reply to  Julia

Jankowski to wielkie zero i faktycznie za wysokie progi dla tego miernoty by na niego głosować w II turze. Takiego burmistrza jak Pan Kowalewski to rzadko się spotyka. Jest rodowitym mławianinem, zna potrzeby Mlawy, i oby rządził nam z Radą Miejską jak najdłużej. Wypowiedżi Jankowskiego w porównaniu do płynności i logiki wypowiedzi Kowalewskiego to jak porykiwanie osła .

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Siwy brodacz

Twoje porykiwania są jak porykiwania barana.

Sten 2
Sten 2
1 miesiąc temu

Czy będzie debata? Czy Pan Piotr podejmie przysłowiowe rękawice?
Liczę, że tak.
Proszę pokazać czy wystąpienia publiczne są Pana mocną stroną. Wierzę, że tak, skoro planuje Pan być Nowym Burmistrzem.
Nie poprę osoby, która nie potrafi stawić czoła wyzwaniu…

Siwy brodacz
Siwy brodacz
1 miesiąc temu
Reply to  Sten 2

Tchurz zawsze będzie rył ale nigdy nie stanie do konfrontacji.

Peter
Peter
1 miesiąc temu

.

uuu
uuu
1 miesiąc temu

To co odsłoniły wyniki wyborów w Mławie zarówno do Rady Miasta jak i Powiatu to tragedia. Nawet nie chce się tego komentować. Ludziom widocznie to wszystko odpowiada. Jeśli jeszcze bunio wygra w 2 turze to będzie jeszcze gorzej niż było. Ale co tu komentować to mławianie dokonali tego wyboru. Cześć przez to że nie poszła na wybory. Tym samym wspierając Bunia i Staroste .Jak i radnych ich popierających. Natomiast seniorzy bezmyślnie oddali głos na Bunia bo się fałszywie uśmiecha i mówi Dzień Dobry. Gratulacje za takie decyzje.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  uuu

Słyszałam jak dziś dwie kobitki rozmawiały i mówiły, że trzeba wybierać, tego co jest, bo jego już się zna. Nie podsłuchiwałam, a więc dalszego ciągu nie słyszałam, ale korciło mnie, żeby się zatrzymać i przedyskutować to. No ale jeśli to pisowskie katoliczki, to nie ma co sobie ozora zdzierać, bo one lepiej wiedzą, a może chodzą do MDK na balety jeszcze i bunio co rusz je całuje po łapkach.

Do niezamądrej Grażki
Do niezamądrej Grażki
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

dzis chyba lepiej być pisowską katoliczką niż jebaćpisem.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu

Ja jednak wolę te osiem gwiazdek czyli *****. ,,***:

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Dziś lepiej ***** ***

Tyle złego co zrobił Polsce i Polakom przez 8 lat PIS, to nawet komuna nie dała rady przez czterdzieści parę lat.

Ramzes
Ramzes
1 miesiąc temu

To że będzie druga tura to było oczywiste. Ja jednak mam pytanie z innej beczki..
Było sporo kandydatów na radnych czy też na burmistrza. W większości byli to ludzie którzy wyskoczyli jak „Filip w konopii” przed wyborami. Oczywiście wszyscy chcieli pracować dla dobra mieszkańców. Wszyscy bez wyjątku. Nasuwa mi się jedno pytanie na myśl.. Co robiliście dla dobra mieszkańców przed wyborami oraz jakie działania zamierzacie podejmować po wyborach gdy nie zostaliście wybrani?
W przeciwieństwie co do niektórych, np Ruszkowski czy Przybyszewski działali jako społecznicy. I nie że popieram ich ale ich przynajmniej było widać i słychać. A reszta gdzie? Znów zapadnie w sen zimowy aż do następnych wyborów?

Czesiek
Czesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Ramzes

Nie dostali się do koryta to co się będą produkować.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Ramzes

Tylko że Ruszkowski na zakończenie tej swojej aktywności pokazał że jest pisowcem !! I to go dyskredytuje !!!

Ramzes
Ramzes
1 miesiąc temu

Pisowiec czy nie, jego było widać i słychać grubo przed wyborami. W przeciwieństwie do innych pisowców, peowców i innych.
Reszta budzi się głównie na wybory i zasypia tuż po nich

Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Tadeusz Dołęga-Mostowicz
1 miesiąc temu

Jak wiecie zmartwychwstałem, bo bohater mojej powieści przeszedł pierwszą turę. Musze śledzić losy Dyzmy aby napisać kolejną jej część. Wiecie, teraz to modne. W jednej części bohatera zabijają, potem cudem odżywa, no i mamy ileś tam odcinków Terminatora. Nasz Dyzma-Terminator, przybywa z wygnania z Wieczfni i jak Goliat wywijając kamieniem nad głową, przepędza starego króla, którego twarz jak widać na zdjęciu, wykrzywiła się w grymasie po trafieniu kamieniem w potylicę. Dyzma sprawdza w telefonie wszystko to, co we wcześniejszej części powieści, podsłuchiwał na rautach. Teraz już podobno opisywanych wcześniej rautów w piwnicach basenów nie ma, to i nie ma czego słuchać. Jeżeli chodzi o debatę to jej nie będzie, bo doradcy Dyzmy nie nadążą pisać kartek a on ich przecież nie przeczyta(mamy przykład z posiedzenia w Starostwie). Tam miał dużo czasu, bo plenum było kulturalne i go słuchało. Tutaj „burmiszcz” go dociśnie i będzie pozamiatane. Dlatego debaty nie będzie. Dyzma nie będzie burmistrzem samodzielnego myślenia. Chyba wszyscy to zauważyli na pływalni. Tam rządziła Jola i ona zapewne wypłynie po wyborach i też będzie rządzić. Tak czy siak uważam, że jednak warto właśnie na niego oddać głos. Zawsze to lepiej, kiedy kilka osób się zastanowi, co ma powiedzieć wątpliwy lider, niż on ma być nieomylny i sterować wszystkim, tak jak jest teraz. Większości w radzie i tak mieć nie będzie, bo swoje zaplecze ma marne ale jak zwolni kilka osób z rodziny któregoś radnego, które obsadzają jakieś stołki w jednostkach samorządowych, no to „rada” będzie musiała zareagować przychylnością i zapomnieć o poprzednim liderze i liczyć swoje pieniądze. Tadeusz JEST NA TAK. Dyzma ma mój głos.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu

Też tak uważam, jeśli ową Jolę powoła na rzecznik prasową, Szczechowicza na sekretarza, a kogoś mądrego pozyska na zastępcę burmistrza, to da sobie radę. Przecież on może tylko być od reprezentacji (ma się rozumieć tej niemej i uśmiechniętej).

Kunik
Kunik
1 miesiąc temu

Gdybyś trochę znał literaturę, to byś wiedział, ze Dyzma napisał tę powieść, aby skrytykować ELITĘ, właśnie taką jak obecna władza miasta. ELITA u Dyzmy to nicponie, którzy nic nie robią dla ludzi, tylko dla siebie.

ELITA u Dyzmy to szlachta, magnateria, która bawi się za pieniądze zwykłych ludzi. A do tego Dyzma był od nich wszystkich mądrzejszy, bo potrafił wykorzystać ich zadufanie w sobie i ich głębokie prostactwo, ukryte pod płaszczykiem bycia ELITĄ.

Zatem cały Twój wywód jest absolutnie błędny, ponieważ nie dostrzegasz, że ELITA Mławy oddzieliła się od problemów mieszkańców, a teraz próbuje to nadrabiać, ale jest za późno.

Życzę mądrych wyborów.

Do Kunik
Do Kunik
1 miesiąc temu
Reply to  Kunik

Dyzma nie napisał powieści. Dyzma jest jej bohaterem. Napisał ją Tadeusz Dołęga-Mostowicz. To na początek. Twoją interpretacja jest słuszna. W kwestii elity. Tylko zapomniałeś dodać, że Dyzma bohater powieści, jest gościem bez wykształcenia, zredukowanym urzędnikiem pocztowym, który jako bezrobotny szuka pracy w Warszawie. Tu coś usłyszy, tam coś przekaże, trochę szczęścia, zrobi mądrą minę i pnie się do góry a elita ma go za zbawiciela. A wywód „Tadeusza” nie jest o magnaterii, tylko o Dyzmie, wyrwanym z powieści przykładzie.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Do Kunik

Tak, a pierwowzorem Dyzmy był Józef Piłsudski, też wynoszony na piedestał.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Kunik

W przypadku dogrywki — to nie na mądrych wyborów, bo i jeden i drugi– nic nowego dla miasta nie wnoszą !? To jest wybór z tych którego trzeba dokonać!! Bo nie można obydwu odesłać na aut !!

Paula
Paula
1 miesiąc temu

A o co wogole chodzi że chcecie zmiany. Znudził Wam się po prostu? Bo jednak bardzo dużo zrobił. Drogi obiekty sportowe na mosirze przy szkołach mdk kanalizację na mojej wolne. W każdym mieście jest zawsze coś do zrobienia i dziury w drogach też. W Ciechanowie również jest ich dużo. Czy wasze znudzenie i zawiść to na pewno dobra motywacja??? Piszecie o przekrętach to na policję idźcie. Ale wy nic nie macie i nic nie wiecie tylko wam się znudził. Przykre

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu
Reply to  Paula

Paula, co on takiego nadzwyczajnego zrobił przez te 18 lat?????
przecież za jego rządów powstało najwięcej bubli, najwięcej naszych pieniędzy zmarnowano. Środków z funduszy zewnętrznych w pierwszych trzech kadencjach prawie wcale nie pozyskiwał.
Kurczę blade, to według ciebie, te pieniądze, które brał na wypłatę, to mu się należały jak psu buda, za samo świecenie łysiną tu i tam. No celebrytą był świetnym, nadaje się na celebrytę.
Byłoby cudownie, żebyśmy my mławianie mogli o nim (Kowalewskim) mówić w czasie przeszłym. Jego służka od propagandy na szczęście nie dostała się na radną, powinna to sobie przemyśleć, czyli to jak ją ludzie postrzegają.

uui
uui
1 miesiąc temu
Reply to  Paula

Pracownik urzędu czy znajomy bunia. Że takie głu…oty piszesz.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  uui

Nie wiem czy czasami nie jest to ta służka — czyli Pani Grzywacz ,która już się ogląda gdzie tu by się załapać jak KOWALA ODWIEZIE DO DOMU KOLEJKA, —

Świadomy wyborca
Świadomy wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Paula

To był jeden z najgorszych burmistrzów w historii Mławy! Skłócił się z Marszałkiem, przez co kompletnie odciął Mławę od środków zewnętrznych. W ratuszu wprowadził chaos. Mam wrażenie, że tam rządzi ten, kto wcześniej przyjdzie do pracy. Mania panowania nad wszystkim i podporządkowywania sobie ludzi, doprowadziła do tego, że na stanowiskach kierowniczych brakuje tam fachowców. Efektem tego są buble inwestycyjne. Nawet w kinie jest źle zamontowany ekran, efektem czego widzowie z górnych rzędów nie widzą całego ekranu. Park na budowę którego Rakowski wiele lat temu pozyskał miliony, jest dziś brudny i zaniedbany. Ławki i latarnie obsrane przez gołębie. Zresztą stan ławek w całym mieście woła o pomstę do nieba. Mam wrażenie, że od lat nie były remontowane. O klawiszujących płytach przy handlowcu napisano już tysiące postów. Brak przejazdu na Wólce, masa dziurawych ulic, kompletny brak oferty wypoczynku dla młodych ludzi, brak logiki w budowie ścieżek rowerowych, nielogiczne zezwolenia na budowę budynków wielorodzinnych, czyli często podnoszony tzw. „zarzut układu z deweloperami”, bałagan w gospodarce odpadami, marazm w spółkach miejskich, itd. Można by tak wyliczać bez końca. Myślę, że wiele z tych błędów mógł Kowalewski uniknąć. Wystarczyło stawiać na fachowców, nie na miernych ale wiernych!

Emil
Emil
1 miesiąc temu

Świadomy to tylko z nazwy.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Emil

Tym co opisał o tym wybitnym Burmistrzu to jest w pełni świadomy tego co pisze — bo nie wszyscy MLAWIANIE chcą takiego Burmistrza !! Który bał się zatrudnia fachowców!?bo najgorsze jest to że sam siebie nazywał fachowcem — chyba tylko w jeździe na rowerze!!!a nawet tego nie potrafił dobrze robić , bo nie wygrał kryterium uliczne które zorganizował w Mławie podczas pierwszej kadencji —

Hmm
Hmm
1 miesiąc temu

Niech Burchacki połączy siły z Jankowskim razem mogą wiele

Góral
Góral
1 miesiąc temu
Reply to  Hmm

I kogo jeszcze Kaczyńskiego czy struzika a może brauna

Mlawianin --
Mlawianin --
1 miesiąc temu
Reply to  Góral

No przecież nie ciebie ciemniaku !??

Yhy
Yhy
1 miesiąc temu
Reply to  Hmm

Ależ oni są połączeni. To z ramienia PSL bezpartyjny Dyzma został skierowany do Wieczfni na wygnanie i po to startowali we dwóch aby zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu Posady Swoim Ludziom. Teraz jeden z nich przekaże głosy drugiemu.

Mlawianin --
Mlawianin --
1 miesiąc temu
Reply to  Yhy

Nie był bym taki tego pewny !!!

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Hmm

TAKZE tak myślałem ale decyzję należą do obydwu, Gdyby tak !!!

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Jedną kadencję można Jankowskiemu (w ostatecznośvi) dać. Niech się chłopak ucieszy, a łysy może w końcu będzie miał czas na odpoczynek w swej pięknej willi. No i może klika się trochę posypie, bo układy już nie te… Może wydział propagandy się rozleci, może urzędnicy w końcu zauważą interesantów I dotrze do nich, że to oni są na służbie i muszą być mili dla swych pracodawców, czyli dla nas.
Dajmy szansę Jankowskiemu, niech pokaże co potrafi lub czego nie potrafi. Kowala już znamy na wylot. 18 lat jego rządów to i tak grubo za dużo. Człowiek się wypalił, były skarbnik UM za dużo go nauczył złego.

Panie Jankowski tylko nie stawiaj pan amfiteatru nad Zalewem Ruda. Wszystkie rybki, zwierzaki i ptaki chcesz pan tam wypłoszyć? Wprowadź pan lepiej zakaz grillowania nad Zalewem i na Krajewie. Trzeba z tych miejsc pogonić hałaśliwą Ukrainę. W lesie i w parku też trzeba ukrócić pijackie spotkania.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Zalew ma mieć wartość przyrodniczą. Na razie quady pięknie rozjeżdżają las. I zapewniają spokój zwierzynie. Brawo.

Mlawianin --
Mlawianin --
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Jeśli JANKOWSKI WZIALBY NA V-CE BURCHACKIEGO — A NA SEKRETARZA SZCZECHOWICZA — TO Mogłoby TAK BYC??!

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu

Wszystkie wybory, to kredyt zaufania. Natomiast w tej sytuacji powodami, dla którego Bunio otrzyma ode mnie czerowoną kartkę są (kolejność przypadkowa):
1. Kiepski stan dróg publicznychi ścieżek rowerowych- Bunio to kolarz.
2. Dziwne reakcje Miasta i Starostwa na wycinkę drzew na mławskim Zaciszu- potworna dewastacja przyrody i praktycznie bezkarna.
3. Straszny widok „Handlowca” i okolic wokół.
4. Brak zainteresowania wydarzeniami kulturalnymi w Mławie- często i gęsto wysyłana p. Grzywacz. Burmistrza brak.
5. Niechęć do uczestnictwa w debacie- wstyd mi za taką postawę szefa mławskiego ratusza.
6. Możliwe koligacje z PiS-em. Obecność na spotkaniu z Dudusiem. A wójt Szreńska nie pojechał…
Reasumując: Chłopaki i Dziewczyny. Myślta, co z tym zrobić. Czy wybór Jankowskiego będzie lepszy? Chyba tak. Gorzej być już nie może. Przykry kontrast z takim np. Ciechanowem.

Grażka
Grażka
1 miesiąc temu

Popieram, mimo, że z Jankowskim mi nie po drodze, ale przynajmniej ten rozdział z Kowalewskim by się domknął, niech chłopek sobie odpocznie nad pięknym i mądrym Dunajem… tfu: nad piękną i modrą Wkrą.

Tylko niech się rozliczy w kampanii wyborczej!!!!!, chociaż tej ostatniej, bo z poprzedniej się nie rozliczył. Ja już czekam ponad 5 lat na owe rozliczenie, bo miało być tak przejrzyście, tak krystalicznie czysto I co? – wielkie g.ówno.

Emil
Emil
1 miesiąc temu
Reply to  Grażka

A który się rozliczył?

Emil
Emil
1 miesiąc temu

Chyba pomyliłeś bohatera, który boi się debaty.

Zdzichu
Zdzichu
1 miesiąc temu

Jan do boju kowal do gnoju

Leniwi urzędnicy
Leniwi urzędnicy
1 miesiąc temu

Niech Jankowski będzie burmistrzem to my wtedy premie i dodarki za nic jak w mosirze, układy dla swoich,laptopy, komuterki,telefony,kasa na dojazdy autem . Nie mogę się doczekać. Będzie w urzędzie jak za starych dobrych czasów w mosirze. Bo kowalewski liczy każdy grosz zanim ktokolwiek coś dostanie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Czemu Pan nie kandydował u nas w Wieczfni Panie Jankowski .Byłby Pan już wójtem ,trochę standardow miejskich przydałoby się w gminie.

Z Wieczfni
Z Wieczfni
1 miesiąc temu

Jankowski do Mławy

Pik
Pik
1 miesiąc temu
Reply to  Z Wieczfni

Cwaniaku chcesz się pozbyć z wieczfni

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Z Wieczfni

Razem z kierowniczką urzędu gminy, strasznie nieprzyjemna. Wyniosła traktuje zwykłych ludzi z góry.

Głosuj na zmianę a nie nazwisko.
Głosuj na zmianę a nie nazwisko.
1 miesiąc temu

Kowalewski w I turze zebrał więcej głosów ale ma więcej tzw. negatywnego elektoratu. Więcej ludzi na nie niż na tak, bo większość ludzi po kilkunastu latach zasiedzenia i marnych efektów chce zmianę a jak wszyscy wiedzą Kowalewski takiej zmiany nie spowoduje.
Jeśli ludzie mieliby stawiać krzyżyk – czy jesteś za zmianą czy nie więcej ludzi zaznaczyłoby zmianę i tego aspektu sprawy boją się ludzie Kowalewskiego.
Głosujmy za zmianą nie rozdrabniamy się na drobne. Jeśli ktoś nie ma poczucia czasu i wstydu powinien zostać przez wyborców wymieniony. Jest ku temu okazja.

mieszkaniecmławy
mieszkaniecmławy
1 miesiąc temu

W punkt napisane, od nazwy użytkownika do treści.Zmiana burmistrza wcześniej czy później „przewietrzy” podległe miastu spółki. Niech to będzie symboliczna 18-stka i odejście w inne sfery działalności.

....
....
1 miesiąc temu

W sejmiku mazowieckim będzie rządziła KO z Trzecią Drogą być może marszałek się nie zmieni. Jeśli burmistrzem będzie bunio to wiecie co to znaczy. Będzie brak porozumienia na lini marszałek burmistrz. To bardzo złe dla naszego miasta. Lepiej wybrać Jankowskiego.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Tylko BURCHACKI mógł zmienić ten cały układ kolesiostwa, ale MLAWIACY wiedzą swoję!!

PKS
PKS
1 miesiąc temu

To jak w Mławie ma się coś zmienić … zmiany najpierw zacznijmy w głowach. Mława to miasto układów. Jankowski układnie z stara gwardia lat 90-tych
Kowalewski z obecna i co wybrać ?

Wojtek1
Wojtek1
1 miesiąc temu

Może jeszcze nie wszystko stracone.
Może się porozumieją.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Debata obowiązkowo !

mławianka
mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Tylko nie organizowana przez portal który to chciał poprzednio zrobić – może i jest to niezależny portal, ale wyraźnie sprzyjający Kowalewskiemu.

HA HA
HA HA
1 miesiąc temu

ratuszu mobilizacja,po 2 pampersy wydają na głowę.TYM STARSZYM PO 3.JEDNEJ TO RZYWKA STANĘŁA.A SZEFNA TO CO JAK….A MOGĘ.

HA HA
HA HA
1 miesiąc temu

na zdjęciach to bliżniaki? dobrze że nie rudy.JEDEN JUŻ JEST TO WYSTARCZY.P OJADĄ NA OBIAD I PODZIELĄ SIĘ WŁADZĄ.A CIEMNY LUD BĘDZIE WIERZYĆ W DEMOKRACJĘ.

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  HA HA

Podobno od trzech lat że sobą nie wymienili zdania. A co mówić o obiadach….

Cepik
Cepik
1 miesiąc temu
Reply to  HA HA

Możesz mieć rację. Czyli lepiej na Kowala bo i tak rady nie będzie mial

Sten 2
Sten 2
1 miesiąc temu

Życzyłbym sobie, aby przed drugą turą wyborów odbyła się debata.
Chciałbym wiedzieć co mają obydwaj Kandydaci do zaprezentowania ze swojej strony.
Debata musi się odbyć. Na zdrowych i przejrzystych zasadach.
Obydwaj Kandydaci muszą stanąć do tego wyzwania.
Skoro chcą zostać Burmistrzami to jest to dla nich obligatoryjne.
Nie przyjmuję wymówek
Pytanie do Redakcji: Czy jesteście w stanie porozumieć się z innymi mediami lokalnymi, abyście wspólnie przeprowadzili debate? 🙂

Arnika
Arnika
1 miesiąc temu
Reply to  Sten 2

Popieram. Też chciałabym posłuchać, co kandydaci mają do powiedzenia, jakie plany, a nie- tylko wypisane na kartce…

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Sten 2

Po co debata z Kowalewskim, który rządzi 17 lat i wiemy co zrobił i czego nie zrobił? Ja tam się już go nasluchalem. Trzeba dać szansę nowym ludziom, którym chce się pracować.

Sten 2
Sten 2
1 miesiąc temu
Reply to  Yolo

A po co w takim razie Pan Jankowski? Może to klon pana Kowalewskiego? Chciałbym usłyszeć (Pana Piotra) jego poglądy na żywo, jak widzi taką a taką sprawę etc… 🙂 show must go on!

Zagłosuję przeciw S. Kowalewskiemu.
Zagłosuję przeciw S. Kowalewskiemu.
1 miesiąc temu
Reply to  Sten 2

Jankowski jest na myśli, musi się uaktywnić, wygraną ma w zasięgu ręki.
Ludzie będą głosować przeciw Kowalewskiemu. Kwestią tylko w jakiej proporcji.
Do boju Panie Jankowski. To historyczna chwila. Nie chcemy żeby w Mławie utrwalano wzorce putinowsko-sycylijskie w zakresie „szefa miasta”. Jeśli wygra Kowalewski to po nim będzie 10 lat Zejer sterowany przez Don Kowalewskiego. Trzeba zrobić wszystko żeby do ratusza wpuścić świeże powietrze. Tak jak nie można chodzić stałe w tych samych skarpetach nie zmieniając je. Tak nie można dopuścić żeby ta sama klika nadal rządziła miastem. Czas na zmianę.

Paździoch
Paździoch
1 miesiąc temu
Reply to  Sten 2

Tylko że to nie jest koncert życzeń

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Sten 2

Co Kowalewski w debacie może powiedzieć innego niż zaprezentował przez poprzednie lata. Myślę, że te ok. 17 lat wystarczy wszystkim, żeby sobie wyrobić kompletną opinię. Chyba, że obieca 100 konkretów na 100 pierwszych dni 🙂 To teraz bardzo modne. Ale ja mam już dosyć wszelkiej maści oszustów…

Politolog amator
Politolog amator
1 miesiąc temu

Jeśli Jankowskiego poprze Burchacki, a logika wskazuje na to, że poprze to Kowalewski ma już pozamiatane. Gdyby Burchacki otrzymał od Jankowskiego fotel wiceburmistrza, to wreszcie po wielu latach zaczną do Mławy płynąć wielkim strumieniem pieniądze od Marszałka i z UE. Taki tandem byłby idealnym wyborem dla Mławy! Wyborcy Kowalczyka i Konfederacji także oczekują zmian na fotelu burmistrza, więc zmiany w Mławie chyba są nieuniknione.

amatolog politor
amatolog politor
1 miesiąc temu

co znaczy poprze? myślisz że zara ludziska którzy głosowali na burkackego poleca stawiac krzyzyki na jankoskiego? to nie ameryka chlopcze, chyba sie seriala naogladales jakiegos. dotychczasowy burmiszcz zostaje.

Thuzk
Thuzk
1 miesiąc temu

Bardzo ciekawa opcja dla wszystkich. Jestem za.

aas
aas
1 miesiąc temu

Bardzo byłbym zadowolony z takiego rozwiązania. Gdyby Jankowski wygrał z buniem. A wice burmistrzem został by Burchacki. To by było dobre dla Mławy.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  aas

Popieram w stu procentach

wiem
wiem
1 miesiąc temu

Tytuł jest tendencyjny. Wcale nie wiadomo czy Mława postawiła na zmianę. Jeszcze się okaże. Ja przewiduję, że Kowalewski zostanie.

wiem2
wiem2
1 miesiąc temu
Reply to  wiem

to jet idelany plan dla Mławy!!! w punkt!!!

Walk
Walk
1 miesiąc temu

I na te czasy być może z wojna wolę kogoś kto wie co i jak a nie kogoś nowego co musi się uczyć także dla mnie Jankowski za słaby na czasy trudne

Głosuję przeciw Kowalewskiemu.
Głosuję przeciw Kowalewskiemu.
1 miesiąc temu
Reply to  Walk

co to za argument. Bzdury piszesz. Każdy burmistrz w czasie wojny ma tyle do powiedzenia co Żyd w czasie okupacji hitlerowskiej.

Kumpel
Kumpel
1 miesiąc temu
Reply to  Walk

W tych trudnych czasach to on troszczy się tylko o siebie , o swój tyłek i swój byt. Ludzie potrzebni tylko mu są do osiągnięcia swoich własnych korzyści.

Thuzk
Thuzk
1 miesiąc temu
Reply to  Walk

Słaby argument . Aktorzy taki Regan I ŻEŁENSKI np . Trzeba mieć kokones I tego nie wiemy co i kto ma.

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Walk

Oho. Tonący wojny się chwyta. Dziadków chce wystraszyć. Młodzi i tak zagłosują na duet Jankowski-Burchacki.

Prawda
Prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Walk

Prawda

Walk
Walk
1 miesiąc temu

Jednak najwięcej głosów ma Kowal i radnych też komitet najwięcej ma więc chyba jest poparcie -moze mniejsze ale jednak wygrana na ten moment jest w komitecie Kowalewskiego

Kumpel
Kumpel
1 miesiąc temu
Reply to  Walk

No i co z tego. Tym razem do rady wprowadził tylko 6 radnych, o 4 mniej niż poprzednio. Poparcie jak na razie znacznie spadło i bardzo dobrze.

WML
WML
1 miesiąc temu

Jeśli Jankowski zacznie przed drugą turą sprawnie wytykać wszystkie błędy jakie popełnił Kowalewski, to zmiana na fotelu burmistrza jest pewna!

Yukon
Yukon
1 miesiąc temu
Reply to  WML

Nie wytknie, bo nie potrafi. Jeszcze słowa nie wypowiedział. Musi być debata. Chcemy wiedzieć, co nam proponują…

Beton skruszeje
Beton skruszeje
1 miesiąc temu

Zobaczcie, że likwidacją nawet najbardziej zasiedziałego betonu jest możliwa. Po 26 latach zmieniono wójta.
https://www.money.pl/gospodarka/sensacja-pod-warszawa-traci-wladze-po-26-latach-7014674743622496a.html

Ramzes
Ramzes
1 miesiąc temu

A wiadomo już kto dostał się do rady miasta?

Pkw
Pkw
1 miesiąc temu
Reply to  Ramzes

Piszesz komentarze a nie potrafisz sprawdzić wyników!

Dawcia
Dawcia
1 miesiąc temu

Żaden z Panów nie powinien być na tym stołku. Ale jak już tak wyszło to lepiej tego doświadczonego. Rada i tak trudna nie ułoży się z żadnym.

Głosuję przeciw Kowalewskiemu.
Głosuję przeciw Kowalewskiemu.
1 miesiąc temu
Reply to  Dawcia

Nie prawda. Zasiedziałych trzeba usunąć bo tworzą sitwę.

aas
aas
1 miesiąc temu
Reply to  Dawcia

Ci co są za długo na stanowisku. To z natury robią się leniwi. Coś takiego można już było zaobserwować w poprzedniej kadencji. A jeśli bunio by został to dopiero będzie tragedia. Wiec wybór nowej osoby jest lepszym wyborem bo zwyczajnie będzie bardziej zależało.

PRAWDA
PRAWDA
1 miesiąc temu

U RYŻEGO to najważniejsze kto będzie prezydentem POLSKI resztę ma gdzieś .GDZIE ta kasa z UNI? Cwaniaczki zrobili koalicję i ryją się z Polaczków.WIEŚ I BIEDNYCH MAJĄ W GŁĘBOKIM POWAŻANIU.KONFEDERACJA ROZLICZY WSZYSTKICH I ZA WSZYSTKO.BOJEST DLA POLSKI I POLAKÓW.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  PRAWDA

Weź ty już odstaw te leki.

ZeroOneTwo
ZeroOneTwo
1 miesiąc temu

Wg mnie Marcin nie wygłosi odezwy bo trochę to śmieszne by było , bo może się okazać że wyjdzie jak z platfusami że ma być uśmiechnięta buźka a co rusz jakiś smród wychodzi . Założenie jest takie że każdy kto jest przeciw ma iść i poprzeć przeciwnika a czy będzie lepiej to nie wiadomo ale na pewno będzie inaczej . xDDD

Góral
Góral
1 miesiąc temu
Reply to  ZeroOneTwo

Jankowski to Kowalewski czym wy się podniecacie ustawka nie dajcie się nabrać

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Góral

Skoro jest tak jak mówisz, to lepszy Jankowski, bo nowy, a tamten 17 lat, za długo! Ale ludzie głupi nie są, wiedzą, że to żadna ustawka, bo ci panowie są teraz przeciwnikami. 🙂

Lidka
Lidka
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Nie nowy.byl na mosirze, skończyły się kombinacje to uciekł do Wieczfni na posadkę Sekretarz. Może uczył się samorządu

Kumpel
Kumpel
1 miesiąc temu
Reply to  Lidka

Kłamiesz, płacą ci za to?

Lidka
Lidka
1 miesiąc temu
Reply to  Kumpel

W czym? Jest sekretarze.we Wowtrzni. Dla Mławy nic od ładnie zdziałał.

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Lidka

Uciekł? Sam zrezygnował. Żeby kandydować na burmistrza. Postąpił HONOROWO. Ale w waszym środowisku honoru nie znacie. 🙂

Lidka
Lidka
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Nie nowy.byl na mosirze, skończyły się kombinacje to uciekł do Wieczfni na posadkę Sekretarz. Może uczył się samorządu

Warto myśleć
Warto myśleć
1 miesiąc temu

No i Jankowski zrobił co miał zrobić, ściągnął głosy które mógł zdobyć Burchacki. Teraz dwóch asów sobie bliskich, będzie na niby „walczyć”. Ludzie, czy Wy naprawdę myślicie, że to jakaś zemsta Jankowskiego? Przecież jak na dłonie widać, że to była ustawka. Kruk krukowi oka nie wykole.

Kumpel
Kumpel
1 miesiąc temu
Reply to  Warto myśleć

Jak nie wiesz, to nie pisz bzdur. Jesteś zwolennikiem bunia i tylko ferment siejesz. Właśnie warto myśleć, a nie siać zmyśloną propagandę.

Thuzk
Thuzk
1 miesiąc temu
Reply to  Kumpel

No właśnie nie wiemy bo niby skąd … ale od strony strategicznej miało by to sens i jeśli Burchacki nie poprze Jankowskiego to musi wiedzieć coś czego my się domyślamy i dlatego on był gwarancją jakiś zmian realnych a tak może być wielkie oszustwo . Ale i tak zaryzykuje i oddam głos na Jankowskiego i się okaże. Nic nie stracimy i tak a teoria spiskowa będzie rozwiązana.

aas
aas
1 miesiąc temu
Reply to  Warto myśleć

U ciebie z glowo wszystko w porządku. Czy może jesteś od bunia że tako propagande siejesz.

ZEN
ZEN
1 miesiąc temu

TRZECH KOLEGÓW UDAJĄCYCH WALKĘ. A LUD MŁAWSKI SIĘ PODNIECA.WF RZĄDZI MŁAWĄ.TRZECIA DROGA RAZEM Z SZEFAMI RANO WSTAJE JUŻ KŁAMIE ,RYŻY I KABARECIARŻ ZE WSZYSTKICH JAJA ROBIĄ.MŁODYM DALI DROPSY CZYLI TABLETKI PO .MŁODZI SZCZĘŚLIWI.BĘDZIECIE NIEDŁUGO W NAMIOTACH MIESZKAĆ BO NIE STAĆ WAS BĘDZIE NA WŁASNE ANI NA WYNAJEM MIESZKANIA.SKOŃCZĄ SIĘ 13 14 EMERYTURY I POMAGANIE WNUKOM DZIECIOM.W LIPCU ENERGIA PALIWO INFLACJA W GÓRĘ ZOBACZYMY CO NA TO WASZ KRÓL I 5 DROGA DONIKĄD.OGARNIJCIE SIĘ POLACY.WPUSZCZĄ OPALONYCH TO I DROPSY NIE POMOGĄ.

Anty
Anty
1 miesiąc temu
Reply to  ZEN

U ciebie dropsy srogo weszły.

Rogan
Rogan
1 miesiąc temu
Reply to  ZEN

Frustracje to u psychiatry…

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  ZEN

Przestań ćpać

Do zen
Do zen
1 miesiąc temu
Reply to  ZEN

TAK!!!

SPRAWDZIMY
SPRAWDZIMY
1 miesiąc temu

ROZLICZYMY TEN KABARET.RACHUNKI NA PLAKATY SKĄD KASA NA KAMPANIĘ?

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  SPRAWDZIMY

Oj tak, tyle bannerów co Kowalewski i jego komitet mieli po całym mieście, to jeszcze nie widziałem w życiu.

Lidka
Lidka
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Jankowski nie miał mniej. Kto go sponsorował?

Czystość
Czystość
1 miesiąc temu

Macie rację, trzeba przewietrzyć jednostki podległe miastu. Chociażby MOSiR, zaniedbany, murawa plamy zólte, nawet piasku z chodnika nie chce im się zamieść, brak czystości na obiekcie nawet dołka z błotem nie chce im się zasypać niby pierdoły ale tego nawet nie robią.

prostownick
prostownick
1 miesiąc temu

Mój głos ma ten kandydat, któremu zaczną przeszkadzać TIR-y i cysterny przejeżdżające pod oknem Burmistrza w Ratuszu. W połowie XXI wieku ciężarówki zwiedzające centralnie Rynek to prawdziwy ewenement. Może zrobić z tego atrakcję turystyczną?

element społeczny
element społeczny
1 miesiąc temu
Reply to  prostownick

a słyszałeś o budowie zachodniej obwodnicy?

We pl
We pl
1 miesiąc temu

Tak jak o ITI

Robinson
Robinson
1 miesiąc temu
Reply to  We pl

Chyba ET?

Marchewa
Marchewa
1 miesiąc temu

Ja słyszę o niej od 1994 roku więc jak zostanie zbudowana to dzięki Antczakowi

We pl
We pl
1 miesiąc temu
Reply to  prostownick

To droga wojewódzka decyduje marszałek Struzik PSL a nie burmistrz.

Kumpel
Kumpel
1 miesiąc temu
Reply to  We pl

Żeby coś załatwić dla miasta, to trzeba nauczyć się rozmawiać z ludżmi od których coś zależy, a nie nadymać się i uważać, że się samemu wszystkie rozumy pozjadało.

Guru
Guru
1 miesiąc temu

W Mławie PiS walcem rozjechał platfusów. Widać że miasto PiSem stoii. I powiat jeszcze większy walec. Koniec kolacji z Kowalewskim.

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Guru

Ale przecież PiS jest w koalicji z Kowalewskim w ostatniej kadencji w mieście i powiecie, więc raczej kontynuacja tej koalicji w Mławie?

Do waszkowiak
Do waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

NIE

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Guru

Kowalewski już od poprzedniej kampanii wyborczej jest w koalicji w z pisiorami i nic go nie rozjedzie. Polacy to głupi naród, nigdy niczego się nie uczą. Jest tak jak powiedział Jan z Czarnolasu:
Cieszy mię ten rym: „Polak mądry po szkodzie”;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
PIS zrobił dziecko, a oni do koalicji po alimenty i dalej z pisiorami się kumplują.

Obrzydliwe, ale prawdziwe.
Ileż to razy się o tym mówi, ale to nic nie daje…

Do anonim
Do anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim.

Nie z poselką i asystentką nie z pis

Robinson
Robinson
1 miesiąc temu
Reply to  Guru

PIS bazuje na elektoracie wiejskim i z małych miejscowości, zazwyczaj bez wykształcenia. Sprytnie zarządza emocjami tych ludzi, podlewa to sosem katolicko – patriotycznym, oczywiście cynicznie. Cel jest tylko jeden, okradanie. Złodziejstwo na wielka skalę, to jest obraz ostatnich 8 lat po rządach PIS. Co trzeba mieć w głowie, żeby jeszcze oddać na nich głos, nie potrafię sobie wyobrazić?

Były
Były
1 miesiąc temu

Co w tej Mławie się dzieje ???????????????????????
Kowalewski – wuefista z wykształcenia
Zejer – ”
Jankowski – ”
Butryn – ”
a sport w Mławie leży !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oni natomiast chcą być menegerami , zarządzać tak skomplikowanym organizmem, jakim jest nasze miasto !
Do tego Szanowni Panowie trzeba mieć trochę zdolności, talentu, wykształcenia, praktyki oraz wiedzy, …. a nie tylko niczym nie popartej „odwagi” i przekonania, że jakoś to będzie, bo jestem ambitny, chociaż nic do tej pory nie osiągnąłem !
Trochę samokrytycyzmu Panowie !
Ręczę ( z doświadczenia ) , że dobrze Wam to zrobi !
Całe szczęście, mamy i mieliśmy takich wybitnych i doświadczonych ludzi, jak Pan Salwa !
On wszystko dopilnuje i doradzi ….. tak, od dziesiątek ( chyba osiemdziesięciu lat ) !

Gratuluję wyboru i perspektyw na dobre rządzenie moja rodzinna M Ł A W O !!!!!!!!!!!!

ssss
ssss
1 miesiąc temu
Reply to  Były

Zejdź ze sceny….

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  Były

Oni lecą na kasę i jak widać skutecznie, tylko czemu mławianie tego nie widzą i ich wybierają?

gala
gala
1 miesiąc temu
Reply to  Były

pamiętajcie że jest jeszcze jeden „mocarz ” Karpiński co trzy laya w szkole kiblował w jednej klasie ha ha

Do gala
Do gala
1 miesiąc temu
Reply to  gala

Cyrk

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu

Ten tytuł nie odzwierciedla wyników wyborów — nie wiem gdzie redakcja widzi że nadchodzą ZMIANY w mławskim samorządzie??? Przecież to stałe obracamy się w jednym i tym samym układzie, czyżbyście nie dostrzegali że Jankowski czy Szczechowicz to ten sam układ ?? Zmiany to mogły by nastąpić gdyby do drugiej tury wszedł BURCHACKI, I WYGRAL TE WYBORY — TO WŁAŚNIE WTEDY MOGLIBYŚMY MÓWIĆ O ZMIANACH — A TAK DALEJ BĘDZIEMY MUEC TO SAMO CO OBECNIE — JEDYNA ZmIANĄ MOZE BYC TO ZE JANKOWSKI WYBUDUJE NAD ZALEWEM RUDA — AMFITEATR, BO TAK ZAPOWIADAŁ !! Trzeba TAKZE poczekać jaki będzie rozkład głosów w Radzie, po czyjej stronię będzie większość ? — bo wtedy może być ciekawie !! Osobiście nie idę na druga turę wyborów — bo po prostu nie mam na kogo głosować — bo obydwaj panowie obojetniey kto zostanie Burmistrzem to dalszy marazm i brak rozwoju w Mławie!! Bo samo budowanie bloków przez developerów to jeszcze nie to czego oczekują MLAWIANIE!! Których ten wybór nie interesuje– bo to nie przyniesie żadnych zmian , nadal będziemy obserwować panią Cicholska !!!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Dlatego tak jest jak piszesz ponieważ ludzie nie chodzą na wybory, przeważnie z lenistwa. Ty też to planujesz przed drugą turą. Nieuczestniczący w wyborach uważają, że i tak nic się nie zmieni… Ty tez tak uważasz… A może jednak warto spróbować. Oddałem głos na Pana Burchackiego teraz w drugiej turze zagłosuję na Pana Jankowskiego… Jeśli wygra to może cokolwiek zmieni… Trzeba mieć nadzieję, innego wyjścia brak.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianin

NAPISAŁEM, że nie wezmę udziału w II turze wyborów bo uważam że tak jeden jak i drugi nie są w stanie nic zmienić Mławie — chyba że Jankowski zdecyduje się na pozyskanie do współpracy Burchackiego– aby zaapelował do swych wyborców TAKZE i do mnie aby zagłosowali na Jankowskiego!! — jeśli do tego dojdzie i Burchacki wyrazi zgodę na taki układ i apel to wtedy rozważę udział w II turze aby pomóc swymi głosami bo mam ich 4 żeby Tego szkodnika Kowalewskiego odesłać to kolejką do TRZCINCA !!

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Masz moje poparcie w tym co napisałeś. Teraz wszystkie głosy na Pana Jankowskiego… Ja też mam wątpliwości ale tylko w nim nadzieja dla nas rodowitych Mławiaków. Panie Jankowski proszę, proszę o zorganizowanie wiecu poparcia dla Pana. Z mojego punktu widzenia proszę o uzyskanie poparcia od Pana Burchackiego, wtedy na pewno Mławianie Pana wybiorą. Tego Panu, sobie i nam wszystkim życzę…

uuu
uuu
1 miesiąc temu

Nowy człowiek na tym stanowisku będzie się starał coś zrobić dla Mławy. Jak również nie będzie podejmował decyzji które były by źle odebrane przez mieszkańców. Dlaczego bo zwyczajnie będzie chciał pozostać na kolejno kadencje. Natomiast bunio będzie miał to wszystko w czterech literach. Bo jeśli by wygrał to była by to jego ostatnia kadencja. I zwyczajnie nie przejmowałby się tym jak odbierane są jego decyzje. Szkoda tylko że Mława potrafi tylko komentować. A na wybory idą starsi ludzie i to oni decydują kto będzie kolejno kadencje. Bunio to najgorszy wybór z możliwych.

Anonim.
Anonim.
1 miesiąc temu
Reply to  uuu

Tratatata

Do baczny
Do baczny
1 miesiąc temu

Wszędzie jest i z każdym zdjęcia.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu

Pani Grzywacz dziękuję za poparcie i ocenę mego postu przez pani pracowników,!!

Gregor
Gregor
1 miesiąc temu

Nadchodzi wielka miotła w ratuszu, w Mosirze. Krzysiu płacze. Niektórzy już pakują się.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Gregor

Zemsta? – czy to o to chodzi?
Chyba powinno chodzić o zmiany na lepsze, a nie o zemstę.
Zemsta to zły doradca.

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Jeśli będą zmiany to nie nazywał bym tego zemsta — bo zmiany w Mławie są KONIECZNE tylko nie wiem czy któryś z tych kandydatów na BURMISTRZA potrafi tego dokonać!!

Mławianka
Mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Pan Jankowski mściwy i mściwych ludzi wokół ma … nie dajcie się oszukać. To stara gwardia lat 90-tych , żadna zmiana.

Waszkowiak
Waszkowiak
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianka

Stara gwardia? Przecież w jego komitecie jest sporo młodych ludzi. Co ty wygadujesz.

element społeczny
element społeczny
1 miesiąc temu
Reply to  Waszkowiak

Szczechowicz? młodziak

Kama
Kama
1 miesiąc temu

Mariusz to doświadczony samorządowiec, w każdym komitecie potrzeba ludzi doświadczonych i tzw „młodej krwi” co w komitecie Jankowskiego było zachowane. A ty ten sarkazm w buty sobie wsadź moze wyższy będziesz a jak nie to zawsze ego ci podskoczy.

Do kama
Do kama
1 miesiąc temu
Reply to  Kama

Korczak wszedł uff ale świeżość

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianka

Do Mlawianka: Jankowski w latach 90 miał 20 lat, wiec chyba coś Ci się poprzestawiało.

Do mławianka
Do mławianka
1 miesiąc temu
Reply to  Mławianka

Tańską nie przeszła

element społeczny
element społeczny
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Ale przecież Tusk robi rozliczenia i zemstę\

Thuzk
Thuzk
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Lubi to ….

do Gregor
do Gregor
1 miesiąc temu
Reply to  Gregor

Krzysiu nie płacze, ma mandat radnego powiatowego i nikt go z mosiru nie ruszy.

Yes
Yes
1 miesiąc temu
Reply to  do Gregor

Nie ma

Koko
Koko
1 miesiąc temu
Reply to  Yes

Ma a po drugie jokaly Jankowskiego na burmistrza nie wybiorą

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  do Gregor

Może prokurator go ruszy…

Koko
Koko
1 miesiąc temu
Reply to  Gregor

Krzysztof ma mandat i nie pisz bzdur i nie siej nienawiści

Bart
Bart
1 miesiąc temu

A kto powiedział, że w drugiej turze głosy oddane na Burchackiego dostanie Jankowski? Nie będzie żadnych zmian, wygra ten co zawsze, za duża przewagą na korzyść łysego.

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Koalicja Kowalewski-PiS z poprzedniej kadencji może nie mieć większości w radzie miasta. Teraz pytanie czy wyborcy KO-TrzeciaDroga oddadzą głosy na Kowalewskiego i trwanie koalicji z PiS.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Yolo

Yolo no nie patrzyłeś na wyniki mają większość
PiS zachował swoje

Do yolo
Do yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Yolo

Jestem pisiorem i nie tworzę koalicji z Kowaleskim tyle!!!!!

Baczny obserwator !!!..
Baczny obserwator !!!..
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Oby tak nie bylo— bo jeszcze ostatniego słowa nie powiedział Burchacki !!! przecież otrzymał prawie 3.000 tys głosów!!! A komu je przekaże i zaapeluje do swych wyborców to jeszcze tego nie wiemy , a nawet jeśli już to wolał bym Jankowskiego, chociaż i jego wybór wiele dobrego dla miasta nie przyniesie– chyba że dogada się z PSL Trzecia droga– tu jest wszystko możliwe, nie zapominajmy że Jankowski był sekretarzem w gminie WIECZFNIA a gmina to przecież środowisko PSL!! Tym bardziej że PSL jest w koalicji rządzącej ???

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu
Reply to  Bart

Jestem zwolennikiem PiSu w Polsce, województwie, powiecie ale nie w Mławie!!!! Nie podobała mi się koalicja PiS z kowalewskim. Oddałem głos na Pana Burchackiego ale niestety… W drugiej turze oddam głos na pana Jankowskiego. Mniejsze zło… A może będzie lepiej. Kowalewski na aut!!!

Myszka
Myszka
1 miesiąc temu

Jestem rozczarowana, że Burchacki przegrał z Jankowskim.
Jankowski obyś został we Wieczfni…

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Myszka

Nie przegrał. Zdobył dużo głosów, co pokazuje, że ludzie mają dość obecnej władzy. Może będzie przewodniczącym rady? Kto wie. Polityka to gra zespołowa.

Mlawianin --
Mlawianin --
1 miesiąc temu
Reply to  Myszka

Jestem tego samego zdania !!

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Mlawianin --

Ja uważam, że Jankowski i Burchacki powinni stworzyć duet. Jakoś się dogadać i razem zarządzać w mieście. Jankowski burmistrze, a Burchacki przewodniczącym rady!

Pan ząbek
Pan ząbek
1 miesiąc temu

Gdyby mieszkańcy Mławy chcieli zmiany to już by ona zaszła. Nadzieja w drugiej turze. Ciekawość tylko glowę moją zaprząta co takiego może przekonywać człowieka do oddania głosu na obecnego burmistrza. Może ta ciuchcia za 200 tysięcy tak rozpaliła serca mławiaków , a może to przywiązanie do tych dziur na drodze , a może przeraził mieszkańców przykład z Ciechanowa , że zmiana wlodarza może się wiązać z tyloma dobrymi zmianami. Patrząc na elektorat Sławomira ciężko mieć nadzieję na zmiany , ale Panie burmistrzu ,
życia nie da się przewidzieć, w życiu wszystko może się zdarzyć….

iii
iii
1 miesiąc temu
Reply to  Pan ząbek

Mieszkańcy Mławy chyba lubią śmierdzący i zanieczyszczony odchodami ptaków park. Lubią kiedy powstaje taka duża inwestycja jak przy handlowcu. Która okazała się bublem w postaci brudnych ruszających się płyt. Trzeba było wyborów aby kosze na smieci przy chodnikach. Były systematycznie opróżniane. Ale skoro Mława chce nadal mieć najgorszego burmistrza . To komentujcie dalej a seniorzy pójdo głosować. Zapewniając buniowi kolejno kadencje. Zastanawiam czemu młodzi mają taki problem iść zagłosować. Natomiast komentują bardzo intesywnie. A przecież to tylko chwila oddać głos.

Regina
Regina
1 miesiąc temu

Bez względu na pisane tu treści mamy nowego Burmistrza. Jankowski w 2 turze ma od kogo pozyskać głosy a Kowalewski nie. Matematyka jest bezwzględna…

Incognito
Incognito
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Chyba pała była z matematyki w szkole, bo słabo z liczeniem u Ciebie.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

A rachunek prawdopodobieństwa?

Yolo
Yolo
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Nic nie jest przesądzone.

jak
jak
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Nic nie jest przesądzone , to jest wielka niewiadoma. Nie wiadomo na kogo oddadzą głos zwolennicy Burchackiego. A może zostaną w domu. Jedyna szansa aby odsunąć bunia od władzy. To duża frekwencja ludzi młodych. Jednak wybory 7 kwietnia pokazały że frekwencja była niska. Niestety ludzie w Mławie mają gdzieś. Kto będzie kolejno kadencje Burmistrzem i jak zawsze zadecydują seniorzy. Bo młodzi zostano w domu , potrafią tylko komentować. I prowadzić rozmowy jaki to kiepski burmistrz. A iść zagłosować to już wielki problem.

Góral
Góral
1 miesiąc temu
Reply to  Regina

Jankowski to nie nadaje się na burmistrza nie umnie się wysłowić Joka się gdzie on na budowę

Zawiedziony
Zawiedziony
1 miesiąc temu

Wszyscy z jednej kliki. Jedynie Stemplewski świeża twarz więc może byłaby szansa na zmianę

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Coś dla wielbicieli PIS:
https://www.youtube.com/watch?v=GwIIym_OCa0
do przemyślenia.

Robinson
Robinson
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Wielbiciel PiS i przemyślenie, to jest oksymoron.

289
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x