Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

STU DAWCÓW NA STULECIE SZKOŁY


„Oddając krew – darujesz życie” to hasło towarzyszące działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od niemalże 60 lat. Ma ono uświadamiać znaczenie krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz promować akcje honorowego krwiodawstwa.


W naszej szkole tradycja honorowego krwiodawstwa została zapoczątkowana w latach 70 – tych  XX wieku, kiedy to opiekunem Szkolnego Koła PCK została pani Genowefa Czerwińska. Upowszechniała ona wiedzę o krwi, o potrzebie jej oddawania oraz zachęcała do aktywnego wspierania honorowego krwiodawstwa. W 2005r. opiekunami SK PCK, HDK  zostali pani Anna Kiełbińska  i pan Mariusz Śmiegel, którzy tradycję honorowego krwiodawstwa pielęgnują do dziś. Organizowane są zbiorowe wyjścia do punktu krwiodawstwa, akcje mobilne w autobusie oraz w szkole, młodzież krew oddaje również indywidualnie. Warto zwrócić uwagę na to, że wielu Absolwentów naszej szkoły to czynni honorowi dawcy krwi.

Zapraszamy do udziału w akcji oddawania krwi: „Stu Dawców na Stulecie Szkoły”. Tym wydarzeniem chcielibyśmy uczcić zbliżający się Jubileusz 100 – lecia istnienia Ekonomika.

AKCJA POBIERANIA KRWI

Odbędzie się 9 kwietnia 2024r.

w Zespole Szkół nr 4, ul. Warszawska 44a, Mława

od godziny 8.00.

Zapraszamy

wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 rok życia,

z dowodem osobistym i po lekkim posiłku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x