Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znów zadziałał ten sam mechanizm. Tak nieostrożni tracą pieniądze


Do płońskich policjantów zgłosiły się dwie osoby, których konta w mediach społecznościowych zostały przejęte przez oszustów. Obydwa zgłoszenia były bardzo podobne.


Przy użyciu popularnego komunikatora osoby podszywające się pod 24-letnią mieszkankę gm. Załuski i 21-letniego mieszkańca Warszawy wysłały do ich znajomych wiadomości z prośbą o pożyczenie pieniędzy – opłacenie zamówionych przesyłek przy użyciu kodów do płatności mobilnych. Prośbę tłumaczyły problemami technicznymi w swoich bankach. Dwoje znajomych kobiety i troje znajomych mężczyzny zgodziło się pomóc, a po wygenerowaniu i podaniu oszustom kodów, zatwierdziło transakcję. Znajomi 24-latki stracili łącznie 2500zł. Taką samą kwotę łącznie stracili również znajomi 21-latka.

Po raz kolejny przypominamy i apelujemy:

Jeśli otrzymasz wiadomość z prośbą o pożyczkę, nie działaj pochopnie. Sprawdź najpierw, czy osoba, która do Ciebie napisała lub której prośba dotyczy, rzeczywiście potrzebuje Twojej pomocy. Jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przelew za pomocą kodów do płatności mobilnych lub o przekazanie kodu  – zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej prośbę. Pomoże Ci to uniknąć nieprzyjemności.

NIGDY nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, nie przesyłaj ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawaj nikomu danych do logowania na swoje konta bankowe i nie przekazuj obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbaj o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, a także haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x