Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akademia matematyczna z okazji 500 – lecia urodzin Stanisława Grzepskiego


27 marca 2024 r. obchodziliśmy 500 – lecie urodzin Stanisława Grzepskiego – słynnego matematyka pochodzącego z miejscowości Grzebsk w Gminie Wieczfnia Kościelna.


W tym dniu, na urodziny zostali zaproszeni uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna. Na benefis zorganizowany przez Panie: Renatę Maciak – Ziółkowską, Wiolettę Stańczak i Jolantę Mikołajewską nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przygotowane zostały warsztaty matematyczne.

Uczniowie w sposób ciekawy i aktywizujący uczestniczyli w różnych stacjach zadaniowych. Był to  m.in. haft matematyczny, kuchenne rewolucje, logika kartki papieru, wiem co jem, wyścigi robotów, rysunki 3D, tangramy, łamigłówki i zagadki. Grupy zadaniowe mierzyły, ważyły, przeliczały jednostki i piekły rogaliki. Dla zespołów, które bardzo szybko poradziły sobie z wykonaniem zadania, organizatorzy przygotowali stacje relaksu, przy których można było się odprężyć po wysiłku intelektualnym, grając w ciekawe gry i biorąc udział w zabawie. 

Delegacja składająca się z Wójta Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej z Wieczfni Kościelnej złożyła pod pomnikiem ku czci Stanisława Grzebskiego wiązanki kwiatów.

Patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Makowieckiego – Adam Struzik oraz Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna Mariusz Gębala.

Za udział w zabawie Szkoły Podstawowe otrzymały nagrody w postaci gier planszowych ufundowane przez Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Hanna Bojarska uważa, że warto podejmować trud logicznego myślenia, bo ono w przyszłości zapewnia lepszy start w życiu i motywuje do kreatywnego działania.  

źródło i fot. UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
15 dni temu

halo halo, whats name ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x