Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zgłosił kradzież maszyn rolniczych o wartości 1,5 mln złotych. Teraz grozi mu 8 lat więzienia


fot.ilustracyjne


Do 8 lat więzienia grozi 33-latkowi z pow. płońskiego, który powiadomił policjantów o kradzieży z jego posesji maszyn rolniczych. Wartość strat oszacował na blisko 1,5 mln. zł. Okazało się, że do przestępstwa nie doszło, a mężczyzna złożył fałszywe zawiadomienie. Funkcjonariusze cześć maszyn znaleźli w wynajmowanym przez niego magazynie.

W połowie marca br. do policjantów z Płońska zgłosił się 33-letni mężczyzna, który twierdził, że z jego posesji ktoś ukradł maszyny rolnicze. Z relacji mieszkańca pow. płońskiego wynikało, że sprawcy po zerwaniu zabezpieczeń bramy wjazdowej, zabrali kilka siewników, rozrzutnik do obornika, prasę, opryskiwacz, pług oraz zgrabiarkę karuzelową, a wszystko o łącznej wartości blisko 1,5 mln. zł.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków i bardzo wnikliwie przeanalizowali cały zgromadzony w ramach postępowania materiał dowodowy.

Po dokładnej weryfikacji informacji przekazanych przez zgłaszającego oraz na podstawie uzyskanych w tej sprawie informacji operacyjnych ustalili, że zgłoszenie jest nieprawdziwe. W czasie przeszukania magazynu wynajmowanego przez 33-latka na terenie jednej z gmin pow. płońskiego policjanci znaleźli część maszyn rolniczych, które według niego miały być skradzione. Mężczyzna został zatrzymany.

Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie  oraz złożenie fałszywych zeznań 33-latkowi grozić może nawet do 8 lat więzienia. W ramach prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku śledztwa, szczegółowo wyjaśniane będą wszystkie okoliczności tej sprawy.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czesiek
Czesiek
23 dni temu

Ciekawe że bardzo często coś się dzieje akurat w Płońsku lub w okolicach Płońska.

Czesiek
Czesiek
23 dni temu

Ciekawe że bardzo często coś się dzieje akurat w Płońsku lub w okolicach Płońska.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x