Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi północnego Mazowsza przeszkoleni z obsługi granatnika M72


W ciechanowskich koszarach odbył się kurs doskonalący z obsługi nowoczesnego granatnika M72.  Uczestniczyło w nim 20 terytorialsów 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, Komorowa, Siedlec oraz Zegrza Południowego.


Dwudziestoosobowa grupa terytorialsów 5 MBOT z pododdziałów z Ciechanowa, Komorowa, Siedlec i Zegrza Południowego uczestniczyła w kursie doskonalącym z obsługi nowoczesnego granatnika M72. Dwudniowy kurs odbył się w ciechanowskich koszarach.

Przed przystąpieniem do zajęć praktycznych, żołnierze uczestniczyli w kilkugodzinnych wykładach, podczas których poznali budowę ćwiczebnego granatnika M72, zasady działania i bezpiecznej obsługi tego typu broni. Uczyli się również usuwania różnego rodzaju niesprawności, które mogłyby się pojawić w realnych działaniach. – powiedział plut. Andrzej, instruktor z 5MBOT

Kolejny dzień poświęcono na praktyczną obsługę granatnika ćwiczebnego M72. Żołnierze ćwiczyli w pełnym oporządzeniu przyjmowanie prawidłowych postaw strzeleckich, precyzję celowania i bezpieczne operowanie bronią.

Był to pierwszy tego typu kurs przeprowadzony w 5 Mazowieckiej BOT. Jego ukończenie podnosi kompetencje terytorialsów w zakresie wykorzystywania nowoczesnego sprzętu niezbędnego na współczesnym polu walki, jak również otwiera możliwość przystąpienia do II etapu kursu – po jego pozytywnym zaliczeniu żołnierze uzyskają tytuł instruktorski. 

Granatnik M72 EC MK1 to jedna z najnowszych wersji z rodziny lekkich granatników jednorazowych. Charakteryzuje się lekkością i poręcznością, co czyni go skutecznym elementem taktycznym sekcji lekkiej piechoty – wykorzystywanym do zwalczania wszelkiego rodzaju wozów bojowych, w tym do niszczenia ciężkich pojazdów opancerzonych.    

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
16 dni temu

Zmasowany atak propagandy kasodojców trwa.
Prawdziwe wojsko czeka na dzielnych ludzi, a wy tu zabawę w podchody urządzacie.

Prawda
Prawda
15 dni temu
Reply to  Anonim

ilujuż zginęło podajcie liczbę

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x