Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nagrody Orkana wręczone. Zespół Dąbkowiacy wyróżniony


Prestiżowa nagroda im. Władysława Orkana przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. W tym roku laureatami zostali m.in. Olgierd Łukaszewicz, Kamila Lićwinko i Chłopięcy Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai. Wyróżnieni zostali również: Ks. Stanisław Adamczyk i Chór Chłopięcy Pueri Cantores Sancti Nicolai, Mażoretki MCK Diament Płońsk, Zespół Ludowy Dąbkowiacy, PMDK Otwock, LKS Huragan Bodzanów, Miasto i Gmina Bodzanów, Anna Gątowska – dyrektor Legnicka Biblioteka Publiczna im. T. Gumińskiego, Mateusz Ratyński, Urszula Caban i Koło Gospodyń Wiejskich w Wyszogrodzie, Wioletta i Stanisław Gołębiowscy, Zdzisław Leszczyński.


Wręczenie nagród szesnastej edycji Nagrody im. Władysława Orkana. odbyło się 15 marca 2024 roku w Bodzanowie. Wśród gości biorących udział w uroczystości byli m.in.: Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Dyrektor Waldemar Kuliński – Sekretarz Województwa Mazowieckiego, Jerzy Staniszewski – Burmistrz Bodzanowa, Dyrektor Piotr Ratajczyk – w imieniu Pani Minister Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP, Dyrektor Karolina Koper – w imieniu  Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki, Sławomir Majcher – Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Muzeum Niepodległości w Warszawie reprezentowali Marta Litwin oraz Jarosław Jaskólski – kierownik Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Obecni byli też Laureaci Nagrody oraz działacze społeczni, artyści, twórcy kultury, samorządowcy i przedstawiciele mediów.

To ogromne wyróżnienie i docenienie szesnastoletniego dorobku i wkładu w kulturę Mazowsza Zespołu Dąbkowiacy, na które zespół z pewnością zasłużył. Gratulujemy!

źródło i fot. Fundacja Orkana

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x