Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ruszyły prace na Granicznej i Brukowej


Trwa remont drogi powiatowej biegnącej ulicami Graniczną i Brukową w Mławie. Obecnie frezowana jest stara nawierzchnia, a prace mają zakończyć się w kwietniu br.


Zakres prac na ulicy Granicznej i Brukowej obejmuje wykonanie robót remontowych w postaci frezowania istniejącej nawierzchni jezdni drogi powiatowej nr 2369W na długości odcinka wynoszącej 977,69 m. Ponadto przewiduje się wykonanie frezowania w rejonie skrzyżowań drogi powiatowej z ulicami Tadeusza Kościuszki i Al. Św. Wojciecha, następnie z ulicą Stefana Roweckiego „Grota”, ulicą Graniczną i ul. Brukową oraz na zjazdach i miejscach postojowych w granicy pasa drogowego drogi powiatowej nr 2369W.

Po frezowaniu zostanie wykona warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego oraz ułożona nowa nawierzchnia warstwy ścieralnej typu SMA 16 JENA. Na odcinku objętym opracowaniem zostanie wykonana regulacja wysokościowa wszystkich studni kanalizacyjnych, wpustów deszczowych, a także istniejących zaworów sieci wodociągowej oraz gazowej. W związku ze złym stanem technicznym istniejącej sieci kanalizacji deszczowej zakres prac obejmuje również jej częściowy remont na odcinku o dł. 135,5 m. Istniejąca sieć kanalizacji deszczowej wraz z studniami i wpustami deszczowymi zostanie zdemontowana, a w jej miejsce zostanie odtworzona nowa sieć kanalizacji deszczowej.

Ponadto w rejonie istniejącego przejścia dla pieszych na ulicy Brukowej zostanie obniżony istniejący krawężnik oraz rozebrana część istniejącego chodnika na dł 8 m, a następnie wykonany nowy chodnik na dł 8 m. W ramach robót przewiduje się wprowadzenie zmiany dotychczasowej organizacji ruchu na drodze powiatowej. Zasadnicza zmiana dotyczy wykonania nowego oznakowania poziomego na jezdni z wydzieleniem pasów dla ruchu pojazdów oraz pasów ruchu dla rowerów. Szerokość pasa ruchu dla pojazdów wynosi 3,0 m z lokalnym przewężeniem do 2,75 m, natomiast szerokość pasa ruchu dla rowerzystów wynosi 1,5 m z lokalnym przewężeniem do 1,25 m.

Całkowity koszt remontu to dla powiatu kwota ponad 2,7 mln złotych.

źródło i fot. powiat mławski.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
49 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Głos Mławy
Głos Mławy
25 dni temu

Przypominamy o obwodnicy Mława Działdowo z S7 . Zakręt widmo , przekreślone nazwy miast Mława , Działdowo . Ileż to już trwa … Infrastruktura Mławska wymaga tej drogi , Miasto będzie można swobodnie przejechać ,nie tak jak teraz slalomem między korkami .

Głos Ciechanowa
Głos Ciechanowa
25 dni temu
Reply to  Głos Mławy

Nie przesadzaj. Wszystkiego w roku wyborczym nie da się zrobić. Ale cierpliwości, kolejne są za 4 lata

Szeherezada
Szeherezada
25 dni temu

Interesuje nas głos Działdowa w tej sprawie. Głos Ciechanowa rueeee

Rumcajs
Rumcajs
24 dni temu
Reply to  Szeherezada

To pytaj ich marszałka. My mamy swojego wspólnego.

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
24 dni temu
  • Tak tylko my MLAWIANIE nie powinniśmy powierzać funkcji Burmistrza na kolejne 4 lata Panu Kowalewskiemu !!
Janusz Nosacz
Janusz Nosacz
24 dni temu

Jakbyś dobrze głosował to kowallinio byłby burmistrzem tylko 1 kadencję. Normalnie wyborca jak z koziej du*py trumba.

mławianka
mławianka
24 dni temu
Reply to  Janusz Nosacz

Faktycznie…. Janusz jesteś.
Jak może jeden głos zmienić wolę nawiedzonych, którzy niedowidzą, niedosłyszą i głosują na Kowalewskiego, bo on taki milusi i dzieńdoberek powie i w łapkę pocałuje, no po prostu sam miód. Przed wyborami przejdzie się po mieście i nawet zagada do swojego wiernego elektoratu 60+.
Mlawianie nie lubią zmian, mówią po co zmieniać. Ten już się nachapał, a przyjdzie drugi to będzie chciał więcej dla siebie ugrać, bo głodny. No i Mława dzięki Kowalewskiemu nie rusza do przodu, tylko utkwiła na początku XXI wieku. Dosłownie i w przenośni: BETON.

Last edited 24 dni temu by mławianka
B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
23 dni temu
Reply to  mławianka

Dobrze odpisałaś aktualną sytuację rządów Kowalewskiego, sam jestem i należy do wyborców 60+, ale nie mogę zrozumieć że głosując dalej na obecnego Burmistrza, Chanuka rozwój naszego miasta i stwarzają problem dla swoich dzieci i wnuków — którzy za nic nie mogą zrozumieć swych rodziców i dziadków — APELUJĘ DO MLAWSKICH SENIORÓW CZY NA PRAWDĘ NIE MACIE DOSYC TUCH RZĄDÓW,???

Janusz nosacz
Janusz nosacz
23 dni temu
Reply to  mławianka

A ponoć każdy głos jest ważny..

Gerard
Gerard
23 dni temu
Reply to  Głos Mławy

Zgłoś tą sprawę marszałkowi struzikowi-PSL.

Aleks
Aleks
25 dni temu

A ścieżka rowerowa m.al.sw.Wojciecha a Piłsudskiego też będzie czy tylko parę metrów

Maja
Maja
25 dni temu
Reply to  Aleks

Pewnie jak chodnik 8 metrów

Kuba
Kuba
26 dni temu

P. burmistrzu, ten „remont” na Sienkiewicza to mam nadzieję, że połączony z budową ronda?

Czesiek
Czesiek
26 dni temu
Reply to  Kuba

To są drogi powiatowej wiec pytanie do starosty. Aczkolwiek burmistrz jako włodarz miasta w którym te drogi się znajdują mógłby zainterweniować. Tylko po co.

Kuba
Kuba
26 dni temu
Reply to  Kuba

Kubuś, po pierwsze to najpierw zapoznaj się z tym pod kogo podlegają poszczególne ulice, a potem pisz. a po drugie o jakim remoncie na Sienkiewicza piszesz?
Po trzecie to bądź łaskaw przeczytać artykuł ze zrozumieniem.

Czesiek
Czesiek
25 dni temu
Reply to  Kuba

Zapewne chodzi o ten nie dokończony odcinek między al. Św. Wojciecha a skrętem na wiadukt. Miał być on dawno temu dokończony ale po co to robić. Mało widoczny dla ludzi

Aleksandra
Aleksandra
25 dni temu
Reply to  Kuba

Nie pod kogo … naucz się polskiego

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Aleksandra

Och…. polonistka dała głos….

Czesiek
Czesiek
26 dni temu

Teraz drogą a za 4 lata chodnik

Spacerowicz z pieskiem
Spacerowicz z pieskiem
26 dni temu

Na ul. Broniewskiego mieli robić całą ale zrobią tylko połowę. Mają robić tak żeby nie skończyć tej połowy wcześniej niż przed wyborami. Oczywiście konkurencyjny portal odtrąbił że wykonają całą ulicę. Wobec tego można spodziewać się nadal pozorowania realizacji inwestycji przed wyborami.

Czesiek
Czesiek
26 dni temu

Musicie poczekać do kolejnych wyborów. Tylko niewiadomo których..

Mat
Mat
26 dni temu

Cuda cuda ogłaszająąą…. Od 3 lat pod każdym artykułem o remontach ulic pytałem co z Graniczną. Byłem olewany podczas wizyt w urzędach. A tu proszę – cyk i jest przed wyborami. Co żeście kur..a robili przez 3 lata? Nie ma bata że zagłosuje na Rakowskiego. Leń patentowany. Ciekawe czy Michaś Pol przyjedzie się fotografować przy otwarciu.

Wml
Wml
27 dni temu

dobrze ze mamy wybory co kilka lat to chociaż wtedy coś jest robione w tym mieście

AG77
AG77
26 dni temu
Reply to  Wml

Czyżby nic nie było robione do wyborów ???. Oj chyba żyje w innym mieście

xyz
xyz
27 dni temu

Pewnie 6 kwietnia będzie oddanie tych ulic żeby jeszcze zdjęcie przed wyborami trzasnąć co to nie zrobił każdy z wyborców. Pomyślcie również Batalionów Chłopskich tam co tydzień jest łatana jedna dziura bo ktoś oponę musi wyrzucić do kosza. Ogólnie już Pan burmistrz S. K chyba powinien powiedzieć pas, chyba że dalej chce pomagać deweloperom, budować krematorium, mieć gdzieś Mławę bo tylko w internecie przed wyborami Mława jest taka cudowna. Rzygać się chce jak przed wyborami są obiecanki a po wraca stara rzeczywistość dalej nic nie będzie.

Koko
Koko
27 dni temu
Reply to  xyz

A co złego w krematorium że powstanie w każdym dużym mieście jest bloki potrzebne bo gdzie by mnieszkali Mławianki i Mławianie i dużo cudzoziemców.burmistrz zaprosił na debatę i cio pouciekali do nor jak szczury wstyd panowie gdzie wy do rządzenia miastem jak wy nie macie jaj do debaty.rozumnie pana Jankowskiego bo ma trudności z wymową ale reszta

xyz
xyz
26 dni temu
Reply to  Koko

Chyba bardziej chodzi o cudzoziemców bo zaraz będzie ich więcej niż Mławian i strach żeby kobieta sama lub z dzieckiem wyszła przez miasto lub do sklepu bo szanowni cudzoziemcy nie patrzą przed siebie i nawet nie potrafią przepraszam powiedzieć w tym jest problem. A co do mieszkań to my mamy ciężko kupić bo ktoś kto ma układ i pieniądze to kupi u dewelopera 10 mieszkań które zaraz wynajmie tym cudzoziemcom bo z nich ma zysk a nie z nas Polaków. Ludzie obudźcie się bo chyba żyjecie w erze kamienia łupanego.

Koko
Koko
26 dni temu
Reply to  xyz

To dalej popierając PSL koalicja obywatelski i trzecio drogę to zobaczycie co będzie za bałagan . Mława ma bezpartyjnego burmistrza i całe szczęście

Anonimowo
Anonimowo
26 dni temu
Reply to  Koko

Bezpartyjnego? – Nie rozśmieszaj ludzi..
Burmistrz tkwi nadal w KO, a pisowców sobie wziął za zakładników. Tak szczwanego lisa jak obecny burmistrza, albo jego cicha eminencja (bo nie chce mi się wierzyć, że wuefista jest aż tak „cfany”) to Mława nigdy przedtem nie miała. Ten człowiek gra tylko do jednej bramki (do swojej).

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
25 dni temu
Reply to  Anonimowo

DZIĘKI !! — i takich postów potrzeba jest jak najwięcej w Mlawie — może to wreszcie dotrze do mieszkańców — i 7 kwietnia zamkną te rządy niby bezpartyjnego BURMISTRZA KOWALEWSKIEGO !! — bofktcznie tak jak piszą to nie którzy że KOWALEWSKI PLIJE MIESZKAŃCOM W TWARZ– JUŻ JEST TAK PEWNY SWEGO ŻE TOZWIESZA BANERY PO MIEŚCIE A JEGO HASŁEM SĄ SŁOWA – –” MÓJ BURMISTRZ ” Panie Kowalewski pan jest w błędzie bo coraz więcej mieszkańców już pana ma dosyć — tych pańskich rządów !!

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
25 dni temu
Reply to  xyz

NIE !!!– to nie jest era kamienia łupanego to jest –era 16 letnich rządów DEVELOPERÓW I KOWALEWSKIEGO — CZAS ZAMKNĄC TEN ETAP I POSTAWIĆ NA INNYCH LUDZI !!!– którzy w naszym mieście skończą te rządy !! — bo nie każdego mieszkańca jest stać na wysokie kredyty mieszkaniowe — o tym zapomniał KOWALEWSKI — nie dziwi mne takie podejście wszak to sponsorzy podczas wyborów KOWALEWSKIEGO — CZAS ABY ZAMKNĄC TAKIE ZARZĄDZANIE MIASTEM !!

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
23 dni temu

Warto przed wyborami rozejrzeć się dookoła — posłuchać ludzi i kandydatów na BURMISTRZA — a także zobaczyć kto zgłasza poparcie dla nich !! Cz tak trudno zauważyć że kandydaturę MARCINA BURCHACKIEGO — popierają znane osoby z farmacji TRZECIEJ DROGI — KTÓRE PO OSTATNICH WYBORACH SPRAWUJĄ WIELE WAŻNYCH FUNKCJI TAKŻE NA SZCZEBLU CENTRALNYM a są to MARSZAŁEK STRUZIK, MINISTER WOJNAROWSKI I PREZYDENT CIECHANOWA KOSIŃSKI wystarczy spojrzeć jak w obecnych układach rozwija się i jest zarządzane miasto CIECHANÓW — I PRZY WYBORZE MŁAWIAN — I POSTAWIENIE NA BURCHACKIEGO MOGĄ WIELE POMÓC W DALSZYM ROZWOJU NASZEGO MIASTA — NIŻ SŁAWETNA PISOWSKA POSEŁ CICHOLSKA — która obecnie promuje syna do sejmiku !!— NAJWYŻSZY CZAS ABY POSTAWIĆ NA LUDZI KTÓRZY NASZEMU MIASTU PRZYWRÓCĄ NALEŻNE MIEJSCE W REGIONIE — A NOWY BURMISTRZ NIE BĘDZIE UNIKAŁ WSPÓŁPRACY Z INNYMI WŁODARZAMI OŚCIENNYCH MIAST CZY GMIN — A TO MOŻE UCZYNIĆ TYLKO WYBÓR MARCINA BURCHACKIEGO NA BURMISTRZA MŁAWY !!— BO WYBÓR KOWALEWSKIEGO MOŻE TYLKO POGORSZYĆ SYTUACJĘ I PROBLEMY W ROZWOJU MLAWY !!

Chmiel
Chmiel
22 dni temu

A może spojrzeć na to inaczej i ominąć tych panów i zagłosować na kogoś innego. Ta koniczyna z LOGO PSL już od dawna powinna być czerwona i jest tylko nikt nie chce tego zauważyć. Życzę mądrych wyborów. Dopiero usunięcie tych dożywotnich radnych, rozwalenie tego układu może coś zmienić. Popatrzcie na listy syn, córka, zięć,żona , kochanka. Już całe rodziny wchodzą do rządzenia i nic się nie zmienia.

Loli
Loli
26 dni temu
Reply to  Koko

Bunio który zlikwidował budżet obywatelski, nie przeprowadza konsultacji społecznych przy inwestycjach, a podległy mu UM od wielu miesięcy blokuje możliwość komentowania, mówi o ogromnym szacunku do mieszkańców.
Pluje nam mieszkańcom w twarz z uśmiechem na ustach, a Wy się cieszycie że deszcz pada.
Co jeszcze musi zrobić abyście się obudzili?

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
25 dni temu
Reply to  Koko

7 KWIETNIA 2024 — JEST DZIEŃ KIE4DY MOŻEMY ZWOLNIĆ KOWALEWSKIEGO z jego planem PARTNERSTWA PUBLICZNO PRYWTNEGO — który realizuej już16 lat– ta incjatywa mocno PACHNIE KORUPCJĄ —BLOKÓW I MIESZKAŃ NA KREDYT JUZ MŁAWIE WYSTARCZY –a tym bardziej rządzenia z developerami –czas aby pomyśleć wzorem mieszkańców PŁONSKA PUŁTUSKA CZY CIECHNOWA — ABY POWOŁAĆ S.I.M –SPOŁECZNO INCJATYWĘ MIESZKAŃCÓW –ABY POBUDOWAĆ KILKA BLOKÓW POD WYNAJEM DLA MŁAWIAN — BO NIE KAŻDEGO JEST STAĆ NA KREDYTY !!—Al e czy w Mławie znajdą się incjatorzy powołania takiej inciatywy ???

ONE
ONE
26 dni temu
Reply to  xyz

Nic nie będzie to gadał Konon , będzie i to dużo ale w kieszeniach ” lobbystów ” i w tym całysz szkopuł jest w tym że wybierany jest gość gdzie powinien godzić interesy wszystkich czyli kompromis a jest przedstawicielem 5 procnet tak to działa w skali miasta państw świata . Czyli całkowity bojkot tego systemu i ustalenie zasad od nowa ale tu pojawia się drugi problem tkzw. siła sprawcza …któr
ej zwykły Kowalski nie ma itp itd…. więc pozostaje wybór mniejszego zła.

Mławianin
Mławianin
26 dni temu
Reply to  xyz

100 konkretów na 100 dni…

Ramzes
Ramzes
27 dni temu

Kolejna kiełbasa wyborcza. Kiedyś taką był pseudoremont Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych. Co z tego że popękana klapa studzienki w chodniku była załatana odłamkami kamieni. Co z tego że studzienki w jezdni były niżej niż asfalt (i nadal są). Co z tego że płyty chodnikowe przy przejściach popękane (I nadal są)? Co z tego że nie było miejsca na rondo przy komendzie policji. Cóż z tego że przez tyle lat Sienkiewicza była nie ukończona w całości. Najważniejsze że starosta miał okazję przeciąć wstęgę chwilę przed wyborami.
Kolejne wybory i nagle miejsce na rondo się znalazło. Teraz następne wybory i kasa i ekipa remontowa znalazła się w końcu na Granicznej. Cud! Normalnie cud!
Dlatego nie wiem jak wy, ale ja oddam głos na Rakowskiego. On tak jak poprzednik, dba o mnie jako mieszkańca przed wyborami. Co z tego że wcześniej o mnie nie dbał? Ważne że za 4 lata rozpocznie się remont Kościuszki.

Monia
Monia
27 dni temu
Reply to  Ramzes

Nie będę na niego głosowała

Last edited 27 dni temu by Monia
Ramzes
Ramzes
26 dni temu
Reply to  Monia

Ja zagłosuję i na Rakosia i na Kowala. Przypominają sobie o mnie przed wyborami, dlaczego więc ja mam o nich zapominać

Kuba
Kuba
26 dni temu
Reply to  Ramzes

Sarkazm mówiony, to co innego jak pisany.
Twój komentarz wygląda bardzo poważny(tak jeden jak i drugi).

Ja o Kowalu będę pamiętać dopóki te płyty wokół Handlowca będą. Kiedy tylko tamtędy idę to za każdym razem mu tam nawrzucam.

Jak widzicie faceta klnącego (czasami głośno, czasami pod nosem) idącego po tym „zrewitalizowanym” placu i nie wiecie o co chodzi, to wiedzcie, że to zapewne ja i że przeklinam Kowalewskiego na czym świat stoi.

Dlatego też nie zagłosuję na niego, bo i tak, chciał nie chciał, to o nim pamiętam do końca swoich dni. Nie muszę jeszcze go spotykać w mieście od czasu do czasu. Niech zmyka do tego swojego Trzcińca i tam rwie na Wkrze swojej małżonce nenufary.

Ramzes
Ramzes
25 dni temu
Reply to  Kuba

Pierwszy komentarz dotyczył głównie starosty. Z tego co mi wiadomo to są drogi powiatowe, nie miejskie. No ale cóż, zadbał w końcu o ich „naprawę”? Jest tylko jeden szkopuł. Naprawa a „naprawa” to są dwie bardzo odmienne rzeczy. Patrząc na to jak wyglądają takie działania w Mławie i okolicach uważam że to co się dzieje teraz na Granicznej to jest to drugie.
A co do wyborów, powiem tyle – zastanawiam się czy wogóle powinienem iść na wybory. Dlaczego? Nie dlatego że mi się nie chce, lecz dlatego że nie wiem na kogo powinienem oddać ewentualny głos. Na obecnych rządzących którzy mają mnie jako mieszkańca gdzieś przez 4 lata i przypominają sobie o mnie tuż przed wyborami (w sumie to tylko się cieszyć że wogole sobie przypominają) czy na tych których w dużej mierze coś słabo widać przez 4 lata i wyskakują jak „Filip z konopii” przed wyborami?
Z jednej strony powinienem oddać głos bo taki jest mój obywatelski obowiązek. Z drugiej jednak – na kogo? Na kogoś wbrew moim przekonaniom i zdaniu? Powiedziałbym że to moje „osobiste wybory” – wybierać czy nie wybierać.

B !!--aczny Obserwator.!!!!!
B !!--aczny Obserwator.!!!!!
23 dni temu
Reply to  Kuba

CAŁA TA REWITALIZACJA !! — Placu przy handlowcu to jest nie dokończony plan byłego BURMISTRZA ANTCZAKA — bo zapomniano dokończyć te plany — aby wizja była spełniona to miały być jeszcze nadbudowane pawilony ktore by tworzyły pasaż handlowy — ale widać że w realizacjy coś nie wyszło — i zamiast pasażu to do ruiny popada już zabytkowy Dom Handlowy !!! — Bo w naszym mieście najlepiej wychodziła naszym WŁODARZOM sprzedaż obiektów niż zajmowanie sie ich REWITALIZACJĄ — vide słynna kamienica w centrum !! i zamiast ją wyremontować zwłaszcza że można było na remont uzyskać środki — no ale tego akurat nie miał w swych planach partnerstwa z developerami– BURMISTRZ KOWALEWSKI !!

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu

Przecież ta wizualizacja o której piszesz powstała za obecnie panującego wodza.
Pamiętam akcje związana z rewitalizacja, jak kilkoro urzędasów się promowało, to było za obecnego burmiszcza. Projektów na tę rewitalizacje też było kilka, czyli oprócz kosztów związanych z tą dewastacja jeszcze zostały utopione pieniądze w błocie na owe projekty.
Daj już odpocząć Antczakowi.

B !! --aczny obserwator !!!..
B !! --aczny obserwator !!!..
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Starałem się opisać fakty i plany z lat 1994-1998–a że realizowali to rewitalizację inni — to już inna sprawa!! Nie mam zamiaru dać odpoczywać ANTCZAKOWI !! – bo po prostu nie zasługuje na to !!

Bloblo
Bloblo
26 dni temu
Reply to  Ramzes

To niech sobie przypomną nieróbstwo w kwestii przejazdu pod torami ul. Kościuszki. Porażka. Burmistrz spóźnił się ze złożeniem wniosku o 1 dzień i przepadło. Ciechanów złożył w terminie i kilka dni temu było otwarcie wiaduktu pieszo-rowerowego. Ale Mławianie mają krotką pamięć.

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu
Reply to  Bloblo

To się zgadza.
Burmistrz już wcześniej tez przegapił termin, jeszcze jak zastępcą burmistrza byłakobieta, która jak to mawiał burmistrz była od pilnowania terminów. Niestety kiepsko jej nawet to wychodziło, ale tak to jest jaj w urzędzie panuje nepotyzm.

Aleksandra
Aleksandra
27 dni temu
Reply to  Ramzes

Chodnik na ul.powstancow styczniowych z dziurami. Powierzchnia Jak równia pochyła . Taka jakość!!!!

Kuba
Kuba
27 dni temu

Ufff… Jak gorąco… zdążą przed wyborami? – pewnie nie zdążą. 🙁

49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x