Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znaleźli  prawie 830 tys. sztuk nielegalnych papierosów


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie wspólnie z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w Warszawie ujawnili nielegalne papierosy i krajankę tytoniową.


W trakcie działań, 9 marca br. w powiecie płońskim i sierpeckim na 5 posesjach i w 2 autach znaleziono  prawie 830 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Były to białoruskie papierosy, jak i pochodzące z „lewej” produkcji.

Ponadto mundurowi zdeponowali ponad 7 kg krajanki tytoniowej i zabezpieczyli środki pieniężne w kwocie 56 tys. zł, które znajdowały się w pojeździe. Szacunkowa wartość ujawnionych nielegalnych towarów wynosi ponad 680 tys. zł.

Na poczet przyszłych kar od osób zamieszanych w nielegalny biznes tytoniowy zabezpieczono pieniądze w wysokości 6 190 zł. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych. 32 i 39-latkowi grozi wysoka kara grzywny.

źródło i fot.: WMOSG

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x