Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oczekiwania mieszkańców są zawsze najważniejsze


– Co słychać na Osiedlu Młodych?

– Całkiem niedawno po raz czwarty z rzędu zostałem Przewodniczącym Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych.  Kolejna kadencja niesie za sobą nowe wyzwania, a tych nigdy na pewno nie zabraknie. W każdej mojej kadencji priorytetem jest kontakt z mieszkańcami, bo to oni i ich oczekiwania są najważniejsi. Za nami V Osiedlowe Mikołajki, które były połączone z I Osiedlową Wigilią. Był Święty Mikołaj, potrawy wigilijne, świąteczne dekoracje i uśmiechnięci mieszkańcy Osiedla Młodych. Przed nami VI Osiedlowy Dzień Dziecka, nad którym już pracuję. Na razie nie mogę zdradzić, jaka tym razem pojawi się atrakcja, ale na pewno będzie to coś ciekawego.

– Jednak sprawy osiedlowe to nie tylko imprezy kulturalne, a również inne trudne sprawy…

– Zgadza się. Bycie przewodniczącym osiedla to spore wyzwanie. Pamiętam swoją pierwszą kadencję i to na niej zrealizowałem. Każda kolejna kadencja to poprzeczka wyżej. W minionej kadencji razem z Zarządem musiałem stawić czoła sprawie, która tak na prawdę nie był zależna ani od przewodniczącego, ani od zarządu.  Chodzi o drastyczne podwyżki za centralne ogrzewanie. Zebranie to było chyba rekordowe pod względem frekwencyjnym. Było bardzo burzliwe i pełne napięć, ale końcowy efekt był bardzo zadowalający i cieszę się, że mogłem dołożyć do niego swoja małą cegiełkę. Wielu mieszkańców liczyło na mnie i sądzę, że ich nie zawiodłem.

Z kolei najbliższym czasie jedną z ważniejszych spraw na osiedlu będzie, powracająca sprawa inwestycji za blokami nr 16 i 17. Oczywiście, w tej sprawie także wierzę w szczęśliwe zakończenie i spełnienie oczekiwań mieszkańców osiedla.

– Na Osiedlowym Fanpage można zobaczyć wszystkie składane przez Ciebie wnioski, jest ich bardzo dużo…

– Jestem zdania, że należy wnioskować do różnych instytucji drogą oficjalną. Większość moich wniosków dotyczy bezpieczeństwa i stanu osiedlowych ulic oraz chodników. Staram się każdej wiosny i jesieni robić osiedlowy przegląd dróg, podczas którego robię zdjęcia różnym ubytkom w asfalcie i kostkach brukowych, co skutkuje wnioskiem do odpowiednich służb. Oczywiście każdy sygnał mieszkańca jest sprawdzony, a następnie przygotowywany jest wniosek. Przykładem tego może być pismo dotyczące pojawienia się na osiedlu dzikiego zwierzęcia przypominającego wilka. Nieprawdopodobne prawda? Jednak sygnałów było kilka. Zostały one sprawdzone i na tej podstawie wysłane zostały pisma m.in., do straży miejskiej i mławskiej policji.

– Osiedle Młodych wyróżnia się w Mławie pod wieloma względami, skąd u Ciebie tle pomysłów?

– Osiedle Młodych wyróżnia się tym, że przede wszystkim ma wspaniałych mieszkańców, których znam praktycznie od zawsze. Pamiętam, dzień w którym pojawiłem się tu pierwszy raz. Wszystko wyglądało inaczej. Jednak to ludzie tworzyli niesamowitą, wręcz rodzinną atmosferę. Nawiązało się wiele przyjaźni. W takim środowisku wychowało się wiele pokoleń.  Bo dla mnie mieszkańcy osiedla są przede wszystkim moimi sąsiadami, a dobro sąsiada jest również moim dobrem. Taka myśl przyświeca mi przy sprawowaniu funkcji przewodniczącego Zarządu Osiedla Nr 15 Młodych.

Oczywiście Osiedle Młodych wyróżnia się również tym, że mamy własne logo, własnego fanpage na Facebooku oraz pojemnik serce na plastikowe korki. Jednak, podkreślam, że osiedle tworzą ludzie i to oni są najważniejsi.

– Ostatnio było głośno w mediach publicznych o Twojej kolekcji breloczków do kluczy…

– Tak to prawda. Materiał o mojej kolekcji ukazał się TVP 3 Regiony i Teleexpressie. Jednak dużo wcześniej interesowały się nią lokalne media z Przasnysza, Ciechanowa i oczywiście Mławy. Miałem również wystawę w Muzeum Historycznym w Przasnyszu, a pod koniec zeszłego roku swoją kolekcję prezentowałem w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 33 – szkoła szpitalna. Jednak moja pierwsza wystawa, na której zaprezentowałem swoja kolekcję została zorganizowania przez dyrekcję i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. A w najbliższym czasie może moje breloczki zawitają do mławskiego muzeum.

– A jakie są Twoje plany na najbliższą przyszłość?

– Planów jest wiele. Jednak najważniejsze jest dalsze działanie dla mieszkańców Osiedla Nr 15 Młodych, a nawet rozszerzenie moich działań na pozostałe części Mławy. Myślę, że dobre wzorce należy powielać. Mam zamiar kontynuować organizację Osiedlowego Dnia Dziecka i Osiedlowych Mikołajek, bardzo ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców w tym bezpieczeństwo komunikacyjne. Pomysłów jest na prawdę dużo. Jednak moim największym marzeniem dotyczącym, nie tylko Osiedla Młodych, jest organizacja imprezy na wzór wiejskich sołtysiad – takiej Olimpiady Mławskich Osiedli. Byłby to niesamowity sposób na szerszą integrację mławskiej społeczności.

 

reklama wyborcza

KWW Sławomira Kowalewskiego 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]