Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Takiej kumulacji sztuki pozazdrościłaby niejedna galeria


Otwierający  wystawę twórczości Zdzisława Kruszyńskiego i niestety nieżyjącego już Jana Stępkowskiego wernisaż, okazał się wydarzeniem ze wszech miar niezwykłym. I to zarówno ze względu na bogatą twórczość i dorobek obu artystów jak i towarzyszący mu rodzinny koncert w wykonaniu Józefa Skrzeka i córki – Elli Skrzek.


– Takiej kumulacji sztuki, jaką chcemy tu dziś państwu zaprezentować pozazdrościłaby nam niejedna galeria. Artyści naszego regionu, stąd zadaniem naszego muzeum jest, aby ich promować – mówił otwierając wernisaż dyrektor MZZ Robert Zaborowski.   

Niewątpliwie artystycznego uroku dodał wernisażowi niemal godzinny koncert multiinstrumentalisty, kompozytora i wokalisty Józefa Skrzeka i córki Elli. Koncert stanowił swoiste preludium do drugiej części wernisażu, a mianowicie prezentacji twórczości Kruszyńskiego i Stępkowskiego.

Jan Stępkowski to rodzimy rzeźbiarz i malarz, przez wiele lat mieszkał i prowadził galerię „Step” w Strzegowie. Był autorem wielu pomników na ziemi płockiej i ciechanowskiej, a także rzeźb sakralnych w kościołach Polsce, Anglii i Kanadzie. Pracował w drewnie i kamieniu. Jego autorstwa jest m.in. droga krzyżowa w kościele w parafia MB Królowej Polski. Prace zaprezentowane na wystawie udostępniła żona zmarłego artysty, Bożena Stępkowska.

Jako że Kruszyński i Stępkowski przez wiele lat przyjaźnili się i razem uczestniczyli w życiu artystycznym regionu, stąd pomysł na wspólną wystawę prac.

Zdzisław Kruszyński , mieszkający i tworzący w Mławie uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Na obecnej wystawie zobaczyć można wszystkie te rodzaje malarstwa. Prezentowane są tu m.in. „Drzwi do Mławy” – mające swoje miejsce na co dzień w mławskim ratuszu, ale też portrety i pejzaże – pokłosie krajowych i zagranicznych plenerów.

Wystawę malarstwa i rzeźby można oglądać w mławskim muzeum do 30 kwietnia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x