Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożar domu w Ciechanowie. Nie żyje 60-letni mężczyzna


fot. ilustracyjne


Ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło wczoraj (6.03) na ul. Wiejskiej w Ciechanowie. W pożarze jednej części domu dwurodzinnego zginął 60-letni mężczyzna.

W minioną środę (6.03) o godz. 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że z jednej części domu dwurodzinnego na ul. Wiejskiej w Ciechanowie wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. W pomieszczeniu kotłowni znajdującej się w podpiwniczeniu budynku odnaleziono 60-letniego ciechanowianina. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci 60-latka było zatrucie tlenkiem węgla. Ciechanowscy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia. Zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia wyjaśni przyczynę pożaru.

Policjanci przypominają, że czad (tlenek węgla) to silnie toksyczny gaz, który jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć ani zobaczyć. Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu, mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i emitowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Takie urządzenie podnosi poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.      

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x