Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Władysław Śmietanko – cichociemny z Konopek. Zaproszenie na seminarium


Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe oraz Wójt Gminy Stupsk zapraszają na seminarium poświęcone postaci Władysława Śmietanko – cichociemnego,  urodzonego w marcu 1920 roku w Konopkach. Seminarium odbędzie się 18 marca br. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Morawach (gm. Stupsk). 


Referaty przygotowali dr Tomasz Sypniewski – historyk z Akademii Kujawsko – Pomorskiej w Bydgoszczy oraz pasjonat historii – Andrzej Dusiński z Mławy. Prelegenci przedstawią historię elitarnej formacji jaką byli “cichociemni” oraz historię jednego z 316 skoczków – czyli W. Śmietanki.

Stowarzyszenie wiąże nadzieję, że organizowane seminarium stanie się impulsem do trwałego upamiętnienia postaci Władysława Śmietanko w rodzinnej miejscowości.

źródło: Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Poeta
Poeta
1 miesiąc temu

Brawo organizatorzy. Musimy pamiętać o naszych bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność.

Mławianin
Mławianin
1 miesiąc temu

Cześć i chwała Bohaterom

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x