Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

47-latek z powiatu mławskiego zatrzymany. Przewoził kontrabandę w „pizzach”


W trakcie wspólnych działań funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie i  Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zabezpieczono 616 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Przewoził je 47-letni kierowca – mieszkaniec powiatu mławskiego.


22 lutego funkcjonariusze SG i KAS zatrzymali w powiecie płockim do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot Boxer. Kierowcą był 47-latek z powiatu mławskiego. Okazało się, że w przestrzeni bagażowej auta wiezie w opakowaniach zbiorczych typu „pizza” nielegalne papierosy. Szacunkowa wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy wynosi ponad 500 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego i grozi mu wysoka kara grzywny. Od kierowcy na poczet przyszłej kary zabezpieczono pieniądze w kwocie 20 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

źródło i fot. WMOSG

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
LeżąSeTu
LeżąSeTu
1 miesiąc temu

Bardzo starannie zapakowane. Gdyby nie gabaryt to można by nosić przy sobie

Proboszcz
Proboszcz
1 miesiąc temu

I do Biedronki po 16zł płacić

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x