Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

200 wystawa w Galerii „13”. Tym razem wystawa malarska Anity Zawadzkiej


Galeria „13” zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Anity Zawadzkiej pt. „Gra w miłość”, który odbędzie się 1 marca 2024 r. (piątek) o godz. 18.00 w siedzibie Galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26.


Obrazy do projektu „Gra w miłość” powstały na podstawie tekstów wierszy i muzyki działdowskich twórców, jako dopełnienie Słowo – Muzyka –Obraz.  Wiersze dedykowane miłości o wielu obliczach, napisane przez dziesięciu  poetów, oplecionych muzyką. Jeden wiersz to jedna piosenka, to jeden obraz. Ideą obrazów jest przedstawienie miłości w sposób niekonwencjonalny i abstrakcyjny.

Anita Zawadzka – malarka, ceramiczka, pedagog, ur. 11.05.1977r. w Lidzbarku Welskim, mieszka i tworzy w Wielkim Łęcku.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni  dr hab. Grażyny Kręczkowskiej. To właśnie jej spojrzenie na przedmiot, kompozycję, kolor odcisnęło największy wpływ na jej malarstwo. Inspirowali ją również J. Malczewski, Z. Beksiński czy też W. Podkowiński, J. Chełmoński i wielu innych.

Maluje farbami akrylowymi, przede wszystkim pejzaże, martwą naturę ale największą miłością jest abstrakcja czyli powidoki rzeczywistości. Wrażliwość, to klucz do jej malarstwa. Przedmiot, pejzaż, emocja to tylko punkt wyjścia dla swoistej improwizacji na jego temat.

Od 2013 roku miała kilka indywidualnych wystaw m.in.

  • wystawa malarska na ASP w Gdańsku 2013 r. – dyplom „Martwa natura”
  • wystawa malarska w MGOK w Lidzbarku 2015 r. – „Jak namalować powietrze”
  • wystawa malarska w Brodnickim Domu Kultury 2016 r.
  • wystawy malarskie w MULTITECE w Działdowie 2017 r.
  • wystawy malarskie w Bibliotekach w Płośnicy, Gródkach, 2017 r., 2019 r.
  • wystawa malarska w MULTITECE w Działdowie 2019 r.
  • wystawa malarstwa MDK w Działdowie 2024 r. „Gra w miłość”, projekt z ArtMusic i Działdowską Kuźnią Słowa do płyty „Gra w miłość”.

W czasie spotkania będziemy mogli poznać autorkę prac, jej twórczość, inne zainteresowania i osiągnięcia. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i słodkiego poczęstunku, a o oprawę muzyczną zadba duet Jacek Mianowski i Jarosław Aftyka.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia przychodni do 20 marca 2024 r.

Poleca i zaprasza Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

Miejsce przyjazne ludziom i kulturze.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x