Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Leśniczy był czujny. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku


Miniony tydzień nie był łaskawy dla dwóch sprawców wyrębu i kradzieży drewna na terenie Nadleśnictwa Dwukoły. „Miejscowego leśniczego zaniepokoił odgłos pilarki mechanicznej. Miejsce i pora zrodziły przypuszczenie, że może być tam dokonywana kolejna kradzież. Leśniczy udał się w kierunku dochodzących odgłosów i natrafił na dwóch mężczyzn dokonujących kradzieży. Sprawcy próbowali uciec, co zostało udaremnione przez Służbę Leśną.  Na miejsce została wezwana Straż Leśna, a następnie funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.” – poinformowali leśnicy.


Jak podało Nadleśnictwo, podczas czynności dochodzeniowych ujawniono, że ci sami sprawcy brali udział w poprzednich kradzieżach w tym rejonie. Drewno w bardzo okazyjnej cenie upłynniali bezpośrednio z powierzchni leśnej. Łącznie sprawcy dopuścili się wyrębu 24 drzew brzozowych na ogólną wartość ponad 2300zł. Straży leśnej we współpracy z policją udało się odnaleźć  i zabezpieczyć drewno ze wszystkich ujawnionych kradzieży. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat, a ponadto za wyrąb drzewa w celu zaboru sąd orzeka nawiązkę w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego drewna.

– Jak widać, kradzież drewna nie jest opłacalna. Dlatego przestrzegamy przed okazjonalnymi ofertami zakupu drewna, które mogą świadczyć o nielegalnym pochodzeniu. Aby być pewnym, że drewno nie pochodzi z kradzieży należy żądać od sprzedawcy dokumentu w postaci Asygnaty lub faktury VAT, a gdy drewno pochodzi z lasu prywatnego sprzedający powinien okazać świadectwo legalności pozyskania drewna – napisało Nadleśnictwo.

 

źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

fot. Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Dwukoły Janusz Ambroziewicz/Strażnik Leśny Mateusz Rykowski.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin roku
Mławianin roku
1 miesiąc temu

Mój las to po co mi zezwolenie chce to sprzedam gówno leśniczemu do tego niech zmienia te przepisy

Zielono
Zielono
1 miesiąc temu

Drzewo to tlen którym oddychasz . Świeże powietrze . Co masz pod płatem czołowym ? Pustak

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Z tego wszystkiego to i tak leśniczy będzie ten zły , bo mógł przymknąć oko a nie zaraz złodzieji z dobrych chłopaków zrobić .

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Tym minusującym: to była ironia. Zresztą, całkiem smakowita.

Miśka
Miśka
1 miesiąc temu

Może troszkę tak humorystycznie…. dobrze, że to nie był leśniczy z bajki o Czerwonym Kapturku bo byłoby pif paf i po złodziejaszku.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x