Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

28-latka oszukana na 1000 zł. Chciała pomóc „koleżance”


Kolejny raz Policja ostrzega przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych. Płatności przy użyciu kodów są wygodne i łatwe, jednak pamiętajmy, by za każdym razem dokładnie sprawdzać każdą transakcję oraz to, komu udostępniamy kod.  28-latka myśląc, że pożycza pieniądze na opłaty swojej dobrej znajomej, straciła 1000 zł. 


Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiła się 28-letnia mieszkanka Płocka. Kobieta za pomocą popularnego komunikatora otrzymała wiadomość z konta swojej dobrej koleżanki, z prośbą o pożyczenie pieniędzy na opłaty. Jak wynikało z wiadomości, znajoma miała zablokowany na dwa tygodnie dostęp do konta bankowego i czekała na dodatkową weryfikację, a pieniądze były jej pilnie potrzebne. 28-latka zgodziła się jej pomóc i wygenerowała dwa kody do płatności mobilnych na łączną kwotę transakcji 1000 zł. Kody podała osobie podszywającej się pod jej koleżankę, a następnie zatwierdziła przelewy. Jakiś czas później dowiedziała się, że konto jej znajomej zostało przejęte przez oszustów, którzy porozsyłali wiadomości z prośbą o pożyczenie pieniędzy. 

– Przestrzegamy – jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą kodów do płatności mobilnych lub o przekazanie kodu  – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów – radzi płońska policja.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x