Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Pomylony bagaż” a w nim?


fot. ilustracyjne


Pięć kontroli i prawie 250 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS). Wartość szacunkowa możliwych strat Skarbu Państwa to ponad 300 tys. zł.

Funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji MUCS podczas pięciu kontroli w ciągu zaledwie miesiąca zabezpieczyli prawie 250 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Pomylony bagaż?

Funkcjonariusze postanowili skontrolować obywatela Łotwy, powracającego ze Stambułu przez Amsterdam, który szedł korytarzem  „Zielona linia – nic do zgłoszenia”.

W walizkach, które miał ze sobą, znaleźli 32 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podróżny stwierdził, że nie wiedział nic o zawartości bagażu, ponieważ nie są to jego walizki. Na potwierdzenie wskazał na etykiety, którymi były oznaczone. Znajdowało się na nich zupełnie inne nazwisko, a prawdziwy właściciel czekał w strefie odbioru bagażu.

W ten sposób do wyjaśnienia, zatrzymano nie jednego, a dwóch podróżnych.

Do podobnej „pomyłki” doszło w przypadku podróżnego przylatującego z Aten. Tym razem w bagażu oznaczonego etykietami z innym nazwiskiem, funkcjonariusze znaleźli 60 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

Podróże daleki i bliskie

Kolejne prawie 100  tys. szt. nielegalnych papierosów nasi funkcjonariusze znaleźli u dwóch cudzoziemców, obywateli Białorusi i Łotwy, przylatujących do Polski ze Stambułu.

Natomiast u turysty powracającego z Aten znaleziono blisko 60 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Udaremniony przemyt

Gdyby nielegalne papierosy trafiły do obrotu straty budżetu państwa mogłyby wynieść nawet ponad 300 tys. zł.

Dalsze postępowania w sprawach prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy MUCS w Warszawie.

źródło: KAS Warszawa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Proboszcz
Proboszcz
1 miesiąc temu

Śmieszne instytucje,zbędne zupełnie które łapią emerytów i inwalidów chcących dorobić do emerytury

Gates
Gates
1 miesiąc temu

250.000 szt czyli 1250 kartonów to skąd 300tys zł,śmieszne

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x