Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ukraiński 18-latek posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Chciał pracować jako kurier


fot. ilustracyjne


W czwartek przed południem, na terenie gminy Strzegowo, patrol grupy SPEED zatrzymał kierującego busem, który znaczenie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcą renault był 18-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy, które natychmiast wzbudziły podejrzenie policjantów. Oświadczył że kupił dokument przez Internet. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Młody kierowca z Ukrainy początkowo zapewniał interweniujących policjantów, że zdał egzamin w swoim kraju. Zapytany, skąd ma podrobiony dokument przyznał po chwili, że kupił prawo jazdy na jednym z portali sprzedażowych w Internecie, ponieważ chciał pracować jako kurier. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto został ukarany mandatami na łączną kwotę 1600 zł, za przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i zły stan techniczny pojazdu. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny busa. 

Zgodnie z Kodeksem karnym, art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega karze pozbawienia wolności  od 3 miesięcy do lat 5 .

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pajechali ..
Pajechali ..
13 dni temu

Do Ukraińców którzy to czytają. Nie jesteście już tu mile widziani. Czas się pakować i wracać do siebie.

BanderowiecUkraina100%
BanderowiecUkraina100%
13 dni temu
Reply to  Pajechali ..

Mi tutaj rządzimy. Mi jesemy Panami w Mława!!

Jo jo
Jo jo
13 dni temu
Reply to  Pajechali ..

Wystarczy już pasożytów u nas , leni , daj im telefon , kawę i tyle w temacie

Jo jo
Jo jo
14 dni temu

Może zacząć dokładnie sprawdzać ich , i deportacja do domu

Anonimowo
Anonimowo
14 dni temu
Reply to  Jo jo

Za takie nadużycia jak fałszowanie dokumentów czy też jazda po pijaku itp. tak powinno być deportacja z wilczym biletem i na front.

Jo jo
Jo jo
13 dni temu
Reply to  Anonimowo

Masz rację, wagony i do domku

5464
5464
14 dni temu

Więcej tych pokrzywdzonych gosci zapraszajcie to będzie lepiej

Anonim.
Anonim.
15 dni temu

No to ładnie – podejrzewam, że sporo Ukraińców ma podrobione dokumenty takie jak prawo jazdy czy dokumenty uprawniające do wykonywania danego zawodu.
Ciekawe czy pani „doktóŕ” przyjmująca na NPL nie kupiła swoich dokumentów w internecie.

Bachus Ludyczny
Bachus Ludyczny
15 dni temu
Reply to  Anonim.

Źle się dzieje…

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x