Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak to możliwe? Jechała „siódemką” pod prąd. Inni też nie byli lepsiPolicjanci z mławskiej grupy SPEED, każdego tygodnia zatrzymują kolejnych piratów drogowych, prowadząc kontrole na drogach całego powiatu mławskiego. Pod szczególnym nadzorem znajdują się miejsca, wskazane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość to nie jedyny problem. Nie brakuje bowiem kierowców, dla których znaki drogowe nie mają większego znaczenia, podobnie jak obowiązujący kierunek ruchu.

Kilka dni temu, patrol grupy SPEED, zatrzymał na trasie S7 w pobliżu Mdzewa, kierującą volkswagenem 72-letnią mławiankę. Kobieta jechała w kierunku Warszawy, lewym pasem, pod prąd. Interweniujący patrol zatrzymał kierującą i poprowadził do najbliższego, bezpiecznego zjazdu z trasy.  Jazdą pod prąd kierująca mogła doprowadzić do tragedii. Policję zaalarmowali inni kierowcy. Mławianka została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł i 15 punktami karnymi.

W Mławie, na ul. 18 Stycznia, interweniujący patrol grupy SPEED zatrzymał 24-letniego obywatela Mołdawii, kierującego renault. Mężczyzna zlekceważył znak B2 „zakaz wjazdu” i jechał ul. jednokierunkową pod prąd. Jak się okazało podczas kontroli, nie miał także uprawnień do kierowania. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

W poniedziałkowe przedpołudnie (05.02), mławska grupa SPEED zatrzymała dwóch piratów drogowych, w miejscach wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas nadzoru, prowadzonego na drodze krajowej nr 7 w Wiśniewie, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego citroenem 33-letniego mieszkańca pow. mławskiego, który jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.  Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi, stracił prawo jazdy.

Na ul. Mławskiej w Szreńsku, prawo jazdy stracił 36-letni mieszkaniec pow. cieszyńskiego. Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
Daro
16 dni temu

Na ul. Wójtostwo jeżdżących pod prąd już paru kierowców widziałem. Straż miejska może by się przeszła na tą ulicę(daleko nie mają), auta pod zakazem pozostawione jak się komu podoba, na parking centrum handlowego „Smart park” ciężko skręcić, bo po obu stronach pod zakazem auta stoją. Niedawno ciężarówka z dostawą przyjechała i ulica stanęła, bo jaśnie państwo zostawili auta na zakazie. Parkowanie na zakazie przy szpitalu też męczy, a parking niby pod bokiem.

max
max
16 dni temu

zapraszam na ul. leśną w Mławie jest jednokierunkowa a coraz częściej „kierowcy” nie patrzą na znaki i jeżdżą jak im wygodnie, wspomnę również o „mistrzach parkowania”, którzy zapominają, że chodnik jest dla pieszych. Wycinamy drzewa, budujemy parkingi a i tak ciągle stają jak chcą. Zacznijmy sadzić drzewa, przesadzać te, które przeszkadzają w inne miejsce jako to się robi w cywilizowanych krajach przynajmniej powietrze będzie czyste i z korzyścią dla nas.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x