Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koncert „Tych lat nie odda nikt” w MDK


W Armii Generała Andersa znalazło się wielu artystów, którzy narażając swoje życie, towarzyszyli polskim żołnierzom dzień i noc. Ich działalność miała ogromne znaczenie, mieli za zadanie nie tylko walczyć, ale również podtrzymywać ducha walki, podnosić morale i dawać nadzieję na zwycięstwo. Byli oni wizytówką Polski, ambasadorami polskiej sprawy. Generał Anders wykorzystywał ich występy przy rozmowach o losach naszego kraju, dlatego zasługują na pamięć i hołd, który składamy im realizując cykl „Artyści Andersa”.


Koncert „Tych lat nie odda nikt” to wydarzenie, podczas którego artyści przybliżą twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Jest to niezwykła okazja spotkania z muzyką okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło ważnych dla Polski wydarzeń. Nowe i nietypowe aranżacje zostały specjalnie przygotowane na potrzeby projektu

„Artyści Andersa”.

Koncert został zorganizowany w ramach międzynarodowego projektu IPN pt. „Szlaki Nadziei. Odyseja wolności” i jest hołdem muzyków młodego pokolenia dla przedwojennych artystów.

Zespół:

Jan Konop Big Band jest założoną z inicjatywy trójmiejskich muzyków orkiestrą, wykonującą oraz propagującą muzykę jazzową i bigbandową. Powstał na początku 2009 roku w Gdańsku i złożony jest ze studentów i absolwentów Wydziału Jazzu AM w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Łodzi. Jan Konop Big Band składa się z sekcji dętej (4/5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów) oraz sekcji rytmicznej (fortepian, gitara, kontrabas, perkusja).

Lista utworów:

  1. Powróćmy jak za dawnych lat
  2. Ach, jak przyjemnie
  3. Miłość Ci wszystko wybaczy,
  4. Jak Pani się ten Pan podoba / Umówiłem się z nią na dziewiątą
  5. Ach śpij kochanie
  6. Na pierwszy znak
  7. Sex Appeal
  8. Czerwone maki
  9. W małym kinie

Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne w kasie kina Kosmos od 31 stycznia 2024 r.

źródło: MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x