Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Masz umowę na wywóz szamba? Mławianie przygotujcie się na kontrolę


Mławski ratusz planuje wkrótce rozpocząć kontrolę zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków bytowych. Jak uzasadnia – obowiązek kontroli każdej nieruchomości w tym zakresie co najmniej raz na 2 lata nakłada na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Takie kontrole rozpoczynają się także w Mławie – za niewykonywanie tych kontroli gminie zagraża kara.


Kontrole będą prowadzone na dokumentach, przez pracowników posiadających stosowne  upoważnienia Burmistrza. Właściciele nieruchomości będą wzywani do stawienia się w urzędzie w celu podjęcia udziału w kontroli oraz dostarczenia (okazania) dokumentów przewidzianych ustawą. Zgodnie z art. 6 ustawy właściciel nieruchomości nie podłączonej do sieci kanalizacji sanitarnej fakt pozbywania się nieczystości ciekłych z nieruchomości obowiązany jest udokumentować w formie umowy zawartej z przedsiębiorcą uprawnionym do świadczenia takich usług oraz poprzez okazanie dowodów uiszczania opłat za te usługi. Kontrolowany obowiązany jest także do okazania innych dokumentów związanych z zakresem kontroli.

Właścicieli nieruchomości prosimy o przygotowanie dokumentów do kontroli, a tych z Państwa,  którzy umów na opróżnianie szamba zawartych na piśmie jeszcze nie posiadają prosimy o jak najszybsze ich zawarcie.

Zgodnie z przepisami kontrolujący mają prawo wzywania osób, żądania pisemnych lub ustnych informacji podczas kontroli oraz żądania okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli, zaś właściciel nieruchomości wytypowanej do kontroli obowiązany jest umożliwić jej przeprowadzenie.

– Właścicieli nieruchomości wyposażonych w szamba lub przydomowe oczyszczalnie  prosimy o współpracę – wtedy cały proces kontroli będzie dla wszystkich mniej uciążliwy – apeluje ratusz.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
2 miesięcy temu

Bez sensu kontrola bez wizyty na miejscu. Umowę podpiszę, raz na jakiś czas wybiorę a resztę wypompuję. Tego typu kontrole tylko w terenie a nie zza biurka, tam można dopiero trafić „myśl technologiczną” mieszkańców w odprowadzaniu ścieków.

Tom
Tom
2 miesięcy temu

Telefon z Suezu- mało kasy? Niech respektują wyroki w sprawie śmieci. Odbiór ścieków jest w rękach francuskich, niech wynajmą Legię cudzoziemska żeby nas mławian kontrolowała

tak slyszalem
tak slyszalem
2 miesięcy temu

Podobno maja teraz zatrudnic kogo do wydawania kartek na 1 i 2. Wstajesz rano i zglaszasz ze chcesz robic 1 albo 2 z tym ze 2 ma byc podobno dodatkowo mierzona i opisywana przez telefon.

Kim
Kim
2 miesięcy temu

To się teraz budzicie wcześniej była mowa o dokumencie który wystawia kierowca przy odbiorze szamba więc na grom potrzebna ta umowa zreszto te przepisy nie obowiązują od dziś

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x