Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najpierw ukradła telefon i kartę, potem pieniądze


Wydział Kryminalny mławskiej komendy policji prowadzi postępowania, dotyczące przestępstwa kradzieży z włamaniem do konta bankowego. Widoczna na nagraniu kobiety, posługując się telefonem i kartą bankomatową, skradzionymi mieszkańcowi Mławy, wypłaciła z jego konta ponad 3600 zł.


Do kradzieży doszło w połowie października. Mławska policja otrzymała zgłoszenie od mieszkańca Mławy, że nieznany sprawca z jego plecaka ukradł między innymi telefon komórkowy i  kartę bankomatową. Następnie ktoś włamał się na jego konto w banku i wypłacił ponad 3600 zł. Policja zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu, przy bankomatach gdzie dokonano wypłat. W momencie kradzieży kamery zarejestrowały kobietę w bluzie sportowej, z kapturem na głowie, która włamała się do konta bankowości elektronicznej okradzionego mężczyzny i wykorzystując kody szybkich płatności, bezpośrednio w bankomacie wypłaciła z jego konta pieniądze.  Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi  kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Osoby, które rozpoznają kobietę, widoczną na nagraniu z kamer lub mają informacje, które mogłyby się okazać pomocne w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o pilny kontakt z mławską policją, tel. 47 703 62 00 lub 47 703 62 57.  Informację można przekazać anonimowo.

Jak podała mławska policja, po publikacji kobieta sama zgłosiła się na komendę. To 36-letnia mławianka. Usłyszała kilka zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi jej kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze ustalenia.

Po publikacji wizerunku w mediach społecznościowych, mławscy policjanci w krótkim czasie otrzymali wiele informacji dotyczących tożsamości kobiety z nagrania. Dziękujemy za reakcję.

Nagranie widziała także sama podejrzewana i zgłosiła się do mławskiej komendy policji.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
7 miesięcy temu

Za robotę by się wzieła, a nie ciogle w domu ludzi okradać. Wstydu nie ma co z ciebie za matka

Mlawianka
Mlawianka
7 miesięcy temu
Reply to  Mławianka

Słownik ortograficzny by się przydał nie ciogle tylko ciągle … Nie siedź tak w tym internecie tylko za robotę się wez…

mławianin
mławianin
7 miesięcy temu

Jak odblokowała telefon? Może ktoś kto się zna na telefonach i zagadnieniach związanych z płatnością za pomocą telefonu objaśni wszystkim. Będzie to pożyteczne.

qqq
qqq
7 miesięcy temu
Reply to  mławianin

Większość ludzi albo nie ma zablokowanego telefonu. Albo stosuje hasła typu 1234. Nie rozumie tego ale ludzie nie dbają o bezpieczeństwo na swych urządzeniach.

Daro
Daro
7 miesięcy temu
Reply to  qqq

Nawet jak ma zablokowany telefon, dla osób które mają oprogramowanie nie jest problemem to obejść

mławianka
mławianka
7 miesięcy temu
Reply to  mławianin

Ludzie odblokowują telefon rysując na ekranie jakieś łamane linie, a to widać na ekranie pod odpowiednim kontem.
No a ponadto używają często bardzo prostych pinów tak do odblokowania telefonu jak i do uruchomienia aplikacji bankowej.
Ponadto widzialam kiedyś jak facet wyciągał z kieszonki etui telefonu karteczkę z pinem i dopiero wbijał pin do zaakceptowania transakcji.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x