Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Będzie debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów


Komendant Powiatowy Policji w Mławie zaprasza seniorów, mieszkańców Mławy, do udziału w debacie społecznej, poświęconej budowaniu bezpieczeństwa lokalnego osób starszych. Organizatorem debaty jest mławska policja we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Mławie.


Debaty społeczne są praktykowaną od wielu lat formą współpracy policji z mieszkańcami. Pozwalają na wypracowanie ważnych dla bezpieczeństwa wniosków i ich realizację, na rzecz poprawy bezpieczeństwa o zasięgu lokalnym.

Jak wynika z policyjnych analiz, grupą społeczną, najbardziej narażoną na działania przestępców, są osoby starsze. Debata społeczna, poświęcona wyłącznie problemom, dotyczącym bezpieczeństwa starszych mieszkańców, będzie pierwszą  tego typu, na terenie powiatu mławskiego. Tematyka dotyczyć będzie m.in. :

– metod działania oszustów i złodziei;

– bezpieczeństwa danych osobowych oraz bezpieczeństwa  w cyberprzestrzeni;

– bezpiecznych płatności bezgotówkowych;

– odpowiedniego zabezpieczenia domów i mieszkań;

– współpracy mieszkańców z policją, korzystania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zapraszamy seniorów, mieszkańców Mławy, do udziału w debacie.

23 listopada (czwartek), godz. 15.30, sala konferencyjna Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Propaganda
Propaganda
13 dni temu

Powinni się zająć metodami działania ale policji bo są nieskuteczne (jeśli w ogóle coś robią w tej sprawie). Poza tym z tego typu debat poza wypitą kawą i zjedzonymi słonymi paluszkami efektów nie widać.
To będą działania typowo pi-arowo propagandowe. Zamiast na ględzenie te pieniądze przeznaczyć na premie dla policjantów operacyjnych za złapanych oszustów w tej kategorii przestępstw.

mławianka
mławianka
13 dni temu
Reply to  Propaganda

…ale dostają na to kasę i muszą odbębnić pańszczyznę, no i rozdzielić przyznany fundusz na niby poprawę bezpieczeństwa w Mławie, tym razem ze szczególnym wskazaniem konkretnej grupy społecznej, czyli seniorów. Paluszki i wodę kupią dla seniorów, a resztą się podzielą organizatorzy i od razu będzie bezpieczniej.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x