Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogrodzenie, ławeczki i donice przy starostwie na Wyspiańskiego 


Trwają prace przy budowie nowego ogrodzenia frontowej części powiatowej działki, na której mieszczą się m.in. wydziały starostwa jak: komunikacja, budownictwo i rolnictwo a także Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna przy ul. Wyspiańskiego.


Jak podaje starostwo, w ramach zadania przewidziane są: demontaż istniejącego ogrodzenia wraz z fundamentami,  budowa nowego ogrodzenia z gotowych bloczków betonowych o wysokości  65 cm nad poziomem gruntu. Ponadto zostanie przeprowadzony montaż ławek na ogrodzeniu – 10 sztuk oraz montaż donic betonowych przy wejściach – 8 sztuk. Zadania ma być zakończone w grudniu 2023 r.

Nowe ogrodzenie, które zastąpi wysłużoną już siatkę zapewne będzie estetyczne. Czy jednak wszystkim się spodoba i będzie mniej problematyczne niż obecne – trudno przewidzieć. Od dawna bowiem ulica Wyspiańskiego stanowi młodzieżowe, wieczorne centrum towarzyskie, na którego uciążliwości nie raz narzekali okoliczni mieszkańcy na zebraniach osiedlowych. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Yogi
Yogi
17 dni temu

Idealnie. Wreszcie powiat otwiera się na lumpownię i hołotę z parkingu na Wyspiańskiego.

Jan
Jan
17 dni temu

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Przecież jest napisane,że wysokość tej małej architektóry to 65 cm. Będą ławki, donice i wejścia do budynków beż bramek. Właśnie nastąpi otwarcie a nie zamknięcie.

Ktoś
Ktoś
17 dni temu

Więcej policji na mlawskich ulicach.

mławianka
mławianka
19 dni temu

PiS dał kasę, to robią ogrodzenie. To stare ogrodzenie faktycznie było ohydne i już dawno winno być rozebrane, ale czy te budenki Starostwa winny być ogrodzone…
Chyba niektóre osoby z komentujących mają rację: tam nie powinno być ogrodzenia. Ławeczki, donice, ewentualnie jakiś żywopłot tak, ale nie ogrodzenie.

Yogi
Yogi
17 dni temu
Reply to  mławianka

Czyżbyś chciała sobie skrócić drogę przez trawnik a tak to musisz iść do chodnika? Smutne.

Ania
Ania
19 dni temu

Bardzo się cieszę że nareszcie to wiekowe ogrodzenie zniknęło. Brawo !!!

anonimek
anonimek
18 dni temu
Reply to  Ania

pod sejmem barierki znikają, w pisowskim starostwie budują nowe ogrodzenie. W Mławie władza otwiera się na mieszkańców nowym płotem.

mławianka
mławianka
18 dni temu
Reply to  anonimek

W Sejmie nie rządzi już PiS a w Starostwie nadal trwa rząd tej organizacji przestępczej (jak niektórzy nazywają tę mafię).

BudaP
BudaP
17 dni temu
Reply to  anonimek

Otwiera się bo nie będzie komu dymów robić zapomiałeś co chamstwo z totalsów robiło. Zawsze rudy może posłać policję i będą strzelać jak do górników. Słabe to.

Anonim
Anonim
19 dni temu

Ul. Wyspiańskiego to taki mławski Plac Pigalle tyle, że być może nie z prostytutkami, a z konkretnym towarem, bo po co taki młokos przyjeżdża na parking autem i stoi tam kilka godzin siedząc w aucie. Pewnie tam się to samo dzieje co na parkingu pod lasem

anonimek
anonimek
18 dni temu
Reply to  Anonim

Fakt, seks na parkingu w bagażniku passata czy beemki za bluzkę czy szminkę to nie prostytucja, to k..estwo. Niejedna z „szanowanych” Mławianek tu zaczynała karierę matrymonialną

Anonim
Anonim
18 dni temu
Reply to  anonimek

😀 – o tym nie wiedziałem i nie widziałem trzęsących się aut, ale… być może…

Last edited 18 dni temu by Anonim
Mławianin
Mławianin
19 dni temu

To jest przestrzeń publiczna. Ogrodzenie tam jest zbędne. Niepotrzebny wydatek.

Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  Mławianin

Przestrzeń publiczna też powinna wyglądać estetycznie. Bardzo dobrze, że zmieniają to wiekowe ogrodzenie.

deckard
deckard
19 dni temu
Reply to  Mławianin

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Tu już na zdjęciu wygląda dużo lepiej bez tej całej siatki. W tym kraju to tylko wszędzie płoty aby stawiać się nauczyli.

Małgorzata
Małgorzata
19 dni temu

A gdzie ta młodzież ma się spotykać?

Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  Małgorzata

Tak, najlepiej pod latarnią… albo w ciemnym kącie parku gdzie palą jointy, które pewnie sobie załatwiają na parkingu.

Xyz
Xyz
19 dni temu
Reply to  Małgorzata

A to jeszcze mało? Boiska przy ka,dej szkole, stadion, pływalnia, siłownia /nie jedna w Mławie/ co w pełni umożliwia uprawianie sportu. Tylko jak to takie ciele, bez zainteresowań, to nie wina Miasta

Yacek
Yacek
18 dni temu
Reply to  Xyz

Tylko sport i sport. Wyrabia w ludziach pęd do rywalizacji zamiast do kooperacji.
Później z tego wyścig szczurów.

Xyz
Xyz
18 dni temu
Reply to  Yacek

Za krótki rozum, czy go brak ??

Yogi
Yogi
17 dni temu
Reply to  Małgorzata

U Ciebie w domciu na herbatkę.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x