Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na „pracownika banku”.  33-latek stracił prawie 3 tys. złotych


fot. ilustracyjne


Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odebrał telefon od oszusta podszywającego się pod pracownika banku, który przekonał mężczyznę, że ktoś próbował zaciągnąć na jego dane pożyczkę i pieniądze na koncie są zagrożone. 33-latek za namową rzekomego pracownika banku przekazał kod systemu płatności mobilnych. W ten sposób straciła prawie 3 tys. złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność!

W miniony wtorek (14.11) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, która padł ofiarą oszustwa. 33-latek odebrał telefon od mężczyzny, podającego się za pracownika jednego z banków. Poinformował on pokrzywdzonego, że ktoś próbował zaciągnąć pożyczkę na jego dane i pieniądze na koncie są zagrożone. Po chwili mieszkaniec powiatu ciechanowskiego odebrał kolejny telefon. Tym razem był to mężczyzna podający się za pracownika działu technicznego banku. Mężczyzna uspokajał 33-latka, że pomoże mu zabezpieczyć pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wierząc, że chroni swoje oszczędności, postępował zgodnie z poleceniami rzekomego pracownika banku i przekazał mu kod systemu płatności mobilnych. Dzięki temu oszust wypłacił pieniądze w bankomacie w Wrocławiu. W taki sposób mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawie 3 tys. złotych.

Po raz kolejny przypominamy o tej metodzie działania oszustów i apelujemy o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. W sytuacji, gdy otrzymamy telefon z informacją o próbie zaciągnięcia pożyczki na nasze dane nie działajmy pochopnie. W takiej sytuacji należy się rozłączyć i zadzwonić na oficjalną stronę banku lub udać się osobiście celem zweryfikowania otrzymanych informacji.

Pamiętajmy – rozsądek i ograniczone zaufanie to podstawa w ochronie swoich oszczędności.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x